זוכה איןוויזיון

מילים ללא קישור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Einvision Simbol.png הערך "מילים ללא קישור" ניצח בתחרות האיןוויזיון 2008! בקטגוריית הערך הטוב ביותר"אני לא מאמין שאין ערך כזה!"
~ שבתאי צבי על סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידואשס
"האדום הוא מקור כל הרוע בעולם"
~ השטן על אישתו
"קישור הוא מובן יחסי"
~ אלברט איינשטיין על יחסיו עם קישורים

מילים ללא קישור הינה תופעת כתב המתרחשת כאשר אין למילה במרחב ויקיה קישור לערך מסויים.


היסטוריה

זו היא תופעה אשר התפתחה בשלהי המאה ה-18 באיןציקלופדיה. היא נוצרה לאחר נסיון כושל של שבתאי צבי לעשות קישור למילה סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידואשס שהופיעה לו בצבע אדום. שבתאי צבי היה הראשון לגלות את התופעה המוזרה הזו מכיוון שהיה חבר הקהילה היחיד שהיה באותה תקופה. שבתאי (שעד כה כל מילה שניסה לקשר נהפכה לצבע כחול) היה המום מתגליתו זו, והחליט לרדת לעומק העניין. הוא מצא שישנו משרד מיוחד שנקרא "המשרד למילים לא מקושרות", שברגע שערך שלא קיים מופיע בקישור אנשי המשרד למילים לא מקושרות יוצרים אותו. במקרה של שבתאי צבי נמצא כי העובד שקיבל לידיו לכתוב את הערך הזדקן ומת בעודו מנסה לכתוב את שם הערך מבלי להתבלבל. עד היום הערך סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס לא קיים לזכר אותו פקיד אמיץ ממשרד המילים הלא מקושרות שחירף את נפשו במלחמה נגד אדום.

מילים ללא קישור ומלחמות

המילים ללא קישור שיחקו תפקיד חשוב במלחמת העולם השניה ומלחמת יום כיפור. למרות שהמילים ללא קישור היו קיימות עוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה, הן לא השתתפו בה מכיוון שנסעו לקריביים לסוף שבוע, הן טסו באל-על אך טיסתם עוקבה בארבע שנים ולכן לא היה להן תפקיד מכריע במלחמה.

המילים ללא קישור במלחמת העולם השניה

לפני פרוץ מלחמת העולם השניה התקיים פסטיבל השטרודל (@) הבין-לאומי בהאנצנשטונבורג שגרם לעודף שטרודל במדינת גרמניה. ממשלת גרמניה רצתה לחלוק את העושר שלה בתום לב ותמימות עם חברותיה היקרות צרפת, בריטניה, ארה"ב ורוסיה. לכן שלחה גרמניה מכתבים למדינות הנ"ל שבהם נכתב אך ורק במילים ללא קישור (מכיוון הם השתמשו בכל המילים המקושרות כדי להכין את השטרודל), בנוסף המכתבים נכתבו בגרמנית. התוכן היה:


(קישור להקראת המכתב: מדיה:123.ogg) שפירושו:


המדינות שקיבלו את המכתב לא ידעו גרמנית, (טוב נו, מי באמת יודע?) לכן שכרו מתורגמן בכדי לתרגם אותו. המתורגמן שנבחר כי זה רק מי שנשאר במלאי הוכרז כמתורגמן הטוב בעולם, שמו היה עמיר פרץ. הוא תרגם את המכתב בצורה הזו:


בעקבות התקרית עם המכתב כעסו מאוד המדינות שקיבלו אותו ופרצו במלחמה כנגד גרמניה. אך לפי סעיף 342 בחוזה ורסאי שאומר: "על כל מלחמת עולם להתחיל על ידי גרמניה", היתה סתירה ולכן בכתבי ההיסטוריה נכתב שהגרמנים התחילו את מלחמת העולם השניה.

המילים הלא מקושרות והרייך השלישי

בעקבות פסטיבל השטרודל הבין-לאומי בהאנצשטונבורג קרסה הכלכלה הגרמנית מה שגרם לקיצוצים. הדגל הנאצי, שעדיין לא יוצר על ידי גרמניה, היה אחד הקורבנות לקיצוצים. הוחלט לעשות דגל של סמל שאומר "תרמו לנו" (בשפת הסימנים הגרמנית) במין בועה לבנה על רקע החוקה הגרמנית. אך מפאת המחסור בתקציב, החוקה נכתבה במילים ללא קישור. כך נוצר הסמל הידוע לנו כיום. כיוון שכתוב בחוקה הגרמנית הרבה מאוד שטויות דברים בגרמנית הרקע נראה אדום לחלוטין, אך למעשה אם תתקרבו ותסתכלו היטב בדגל תראו שכתוב ממש ממש בקטן הרבה שטויות בגרמנית המון שטויות בגרמנית.

המילים הלא מקושרות במלחמת יום כיפור

בשנת 1973 בישראל התקיימו חגיגות חג הפסח כסדרן, אך בגלל שהמצות יצאו מהאופנה (בעקבות משפט אחרון מפי הרב עובדיה יוסף: "איכס! מה זה זה? חשבתי שזה לחם!), נשאר עודף בדמם של ילדים נוצרים תמימים שכל מה שעשו היה לצאת לטיול... לבד... בלילה... בשכונות של יהודים ימניים קיצוניים. ממשלת ישראל, שלא ידעה מה לעשות עם הדם העודף החליטה להשתמש בו בתור "דיו ממלכתי". וכך נוצר מצב שמסמכים ממשלתיים בשנת 1973 נכתבו ב"דיו אדום". עם המצב הפוליטי המתערער בין ישראל לבין מצרים וסוריה (עקב ויכוח אחרון על "איך להכין קפה?"), שלחה ישראל מכתבים לממשלות סוריה ומצרים בנסיון לשפר את המצב ולהתפייס, הערבים שלא ידעו עברית (טוב נו, מי באמת יודע?) חשבו שהמכתב נכתב במילים לא מקושרות בגלל השימוש ב"דיו האדום". להלן שיחה בין סוריה למצרים הנקלטה במקרה על ידי המקלטים שנוצרו כדי להקליט שיחות בין סוריה ומצרים (שהוקמו על ידי ישראל למטרות ריגול לעינייני קפה כמובן):


להלן התרגום של השיחה:


לכן ארצות ערב פלשו למדינת ישראל, מה שגרם למלחמת יום כיפור.

הלמל"ק

ערך מורחב הלמל"ק

הלמל"ק או העמותה למען מילים ללא קישור, הוקמה לראשונה בשוויץ במטרה לחזק את מעמדם של המילים הלא מקושרות בציבור השוויצי, אך לאחר מכן התפתחה למין כת דתית וירדה למחתרת. כיום העמותה פועלת בדרכי טרור על מנת לשמור על הקדושה של המילים הלא מקושרות. בין הפעולות היותר ידועות שלהם: הפלת התאומים, מלחמת לבנון השניה, הנחיתה על הירח, קרב וואטר לו, השיר וואטר לו, הקאמבק של צביקה פיק, הפלישה לנורמאנדי, שואת יהודי תימן, הולדת ישו, גרבילים, הקמת מדינת ישראל, המצאת "מצלצלים", כוכב נולד 6, שמעון פרס ופעולות טרור אחרות.

עשרת הדיברות של ההלמל"ק

1) אל תשא את המילים הלא מקושרות לשווא.

2) העמותה תפעל בדרכי שלום בלבד (אלא אם מישהו יעמוד בדרכה).

3) הצבע אדום הוא קדוש ואין להשתמשו בספריו של בני גורן.

4) אסור לקשר מילים לא מקושרות.

5) כחול (או לחילופין סגול-תלוי אם לחצת על הקישור או לא) הוא צבע השטן ויש להשמידו!

6) הקישור המקושר של הקישוריזם הקשרני ישאר לא מקושר לעד.

7) סנטה קלאוס הוא נביא האמת היחיד!

8) מותר לאכול רק קטשופ, עגבניות, דמם של ילדים נוצרים תמימים, רוטב סלסה, בשר אדום ובמבה אדומה.

9) אסור לאכול בננה, מלפפון, ג'חנון, פיצה, גבינה כחולה וחומוס עם שוקולד ומלפפונים חמוצים (לא מומלץ בכלל!).

10) מותר לערוך רק בערך של מילים ללא קישור.

11) חובה לדעת מתמטיקה.

כיום

כיום המילים הלא מקושרות בשימוש על ידי ערכים שלא קיימים ואת רוב קישוריהם תוכלו למצוא בערכים על מילים לא מקושרות. יש הטוענים שדבר זה גורם לפרסומן אבל היי, הן לא קיימות...


Chamin.JPG

ערך זה הוכתר כערך מופלץ כי הוא מספיק פלצני כדי שנוכל להציג אותו בעמוד הראשי

Muflatz.png