מקלות קינמון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"היי, מותק, רוצה לראות את מקל הקינמון שלי?"
~ שבתאי צבי, מנסה להתחיל עם חתיכות בפאב המקומימקלות קינמון הם מקלות חלולים העשויים מהיסוד הרדיואקטיבי קינמוניום 315 (Ci6H9), המגולגל לצורתו המקלית ע"י הרטבתו במי שתייה. הקינמוניום מפחד מהנוזל המוזר, ומתקפל.


היסטוריה

מקל קינמון מצוי

מקלות הקינמון נתגלו ע"י יוליוס קיסר, כאשר גילה אבקה אדמדמה ליד הכור הגרעיני שלו בדימונה-אוס (ידועה היום כדימונה). לאחר שישב על החומר האדמדם למשך כשעה, גילה יוליוס, להפתעתו, כי צמח לו זנב נוסף, וכי עורו נהייה סגול. מיד הכיר יוליוס בתכונות הקסומות של הרכיב, כינוהו קינמון, והרכיבו על ראשי רקטות אותן שילח למדינות שכנות (ראו מלחמת רומא הקומוניסטית בעולם החופשי).

היסטוריונים רבים מעריכים כי מחשש התקפה קינמונית על קובה, הצטרפה האחרונה (עוד בטרם גולתה ע"י קולומבוס) אל מדיניותה הקומוניסטית של רומא. בשל כך ביצעה קובה טבח בלהקות חזירי בר בשטחה כדי שלא להתנשא על בת בריתה,שכן נוהג קומוניסטי הוא להביא את נתיניו לרעב כבד.

שימושים

מאז ימי הרומאים ועד היום, נמצאו שימושים רבים למקלות הקינמון, בעיקר ע"י גורמים ממשלתיים. בין השימושים הנפוצים יותר בעידן המודרני ניתן לכלול:

  • איראנים - מקלות הקינמון משמשים בכורים הגרעיניים ברחבי ציר הרשע לייצור המוני של אירנים.
  • תה קינמון - מקלות הקינמון הינם רכיב חיוני בחליטת תה קינמון, משקה טעים וסימפטי לגמרי (הרכיב האחר הוא תה).
  • לוף צבאי - מקלות הקינמון מהוים חלק קריטי ממעדן המלכים הצבאי, הלוף (רכיבים אחרים כוללים הכל חוץ מפרות).
  • ברזים - מקלות קינמון שימשו עד 1985 כרכיב העיקרי בברזים. השימוש הופסק לאחר שגילו שמים זוהרים אינם בריאים.
  • קינמונים של תלמה -תלמה ראתה את הצלחת תה הקינמון והייתה חייבת להרוס ולכן המציאה קורנפלקס "בריאות" המכיל תערובת מסוכנת של קינמוניום316B, לכן יש להמנע מאכילה מרובה- או בכלל מאכילה של קינמונים של תלמה.

קיימים שימושים רבים ונוספים, אך רובים מגעילים מדי כדי להיות מוזכרים בפורום זה, או שפשוט אינם עברו את הצנזורה הממשלתית.

מקלות הקינמון בספרות

מקלות הקינמון מוזכרים רבות בספרות בכלל ובספרות המודרנית בפרט, כאשר בדרך כלל נוטה הוא לסמל משהו אדמדם וארוך. שבתאי צבי השתמש פעמים רבות במקל הקינמון בשיריו. מספר דוגמאות שניתן להביא הן:

"מנופף השומר במקל קינמון, עוצר המכונית והתלמיד - יעבור"
~ לקוח משירו "שיר הלל לתורני הבטיחות מכתה ו'"
"אוי, חריף! חריף!!"
~ מהשיר "אכלתי מקל קינמון"
"הו, מקל הקינמון שלי!"
~ מהשיר "הו, מקל הקינמון שלי!"


מקלות קינמון בעתיד

מיטב חברות ההיי-טק עובדות בימים אלו ממש למציאת תחליף מלאכותי למקלות הקינמון. בין הפיתוחים המעניינים יותר ניתן למצוא את המקל בטעם קינמון, כמוקינמון (מקלות קינמון ללא קינמון), ו-iCinnamon, שבין השאר מסוגל גם לנגן מוזיקה, להתחבר למחשב בחיבור USB, ולשמש כמילון עברי-רוסי.