ג. יפית

From איןציקלופדיה
(Redirected from ג יפית)
Jump to navigation Jump to search
Ronaldinio.JPG הערה:ערך זה עוסק בנושא מגעיל ודוחה! מגעיל! זה מה שהערך הזה!

לידיעתכם, לא תוכלו

  • לאכול,
  • לשתות,
  • לישון,
  • להתאהב,
  • לעצום עיניים,
  • לנשום,

בתוך 24 שעות מקריאתו.

כמו כן, מומלץ לקחת כדור נגד בחילות במינון כפול לפני קריאתו.

אם אתם מקיאים, תפנו לאלוהים. ממש לא מומלץ לקרוא את הערך. תעברו לערך אחר אם אתם רוצים להישאר בחיים.


"את אינך יודעת מה מאוד יפיפית"
~ שלמה ארצי על ג. גוטמן


"ותאמר ג' יפית "אני ממליצה על אור" ויהי אור"
~ ספר יפית פרק ג' פסוק א'


ג. יפית כבובת ניסוי

ג. יפית(אשת השטן) (באנגלית gay mel jafith) התוצר שעלה על שרטון של פרוייקט ג' ובנם של עפרה דגן ובני גורן. פרוייקט ג' הנו פרוייקט מיוחד של מכון רפא"ל והטכניון ליצירת מכשיר המדמה גוף אדם למטרות ניסוי. פרוייקט הפיתוח ערך כ-6 שנים, בין השנים 1983-1989 בו פותחה בובת אדם המדמה בצורה טובה יחסית לטכנולוגיה של התקופה את המבנה הפיזיולוגי של גוף האדם. מטרת הפרוייקט הייתה ליצור בובת ניסוי עליה ניתן יהיה לבחון כלי נשק, חומרים כימיים חריפים, מוצרי מזון, תכשירי קוסמטיקה וחומרי ניקוי. הפיתוח הראשוני נעשה בשיתוף המכון לצמצום היקף הקבורה אבו כביר, שתרם חלקי גופות שונים ששימשו לבנייתה. הפרוייקט כונה פרוייקט ג' על-שם יוצר הבובה, שהעדיף להישאר בעילום שם. גרסה נוספת אומרת שהשם ג' הוא על שם האגף בו התבצע המחקר והפיתוח. אנשים טוענים שהבובה של ג. יפית היא כל כך מכוערת, עד שאחד האנשים איים לרצוח את יוצר הבובה ולהשמיד את המעבדה שייצרה את הבובה. בעקבות הפיצוץ, הבובה של ג.יפית הפכה לאישה אמיתית ועכשיו היא מטילה אימה על פרסומות ערוץ 2, עד היום ג.יפית לא נתפסה.

תחילת דרכה

אביה של ג.

את תחילת דרכה כבובת ניסוי בילתה ג. (השם "יפית" נוסף רק לאחר הפריצה הטלוויזיונית) במחקר לפיתוח מערכות מילוט ממטוסים בעת התרסקות. במהלך המחקר הוּפלה ג. מספר פעמים מגובה של כשמונה עד עשרה קילומטרים, ועקב כך הושחתו פניה(יותר מהרגיל) והיא התחילה להגיד בסופו של כל משפט "זה כדאי". לאחר שנגמר המחקר ופותח לבסוף המצנח הלולייני הועברה ג. למחלקה הביוכימית של רפא"ל, שם ניסו עליה בין השאר נגיפים שונים וחומרים כימיים (דטרגנטים). במהלך היותה במתקני המחקר בוצעו עליה מאות ניסויים, ומספר פעמים לאחר ניסוי נשלחה ג. בחזרה לאבו כביר לשם הרכבה מחדש. לבסוף עקב היעדר תקציב הופסק הפרוייקט בשנת 1992. מה גם שעקב פרוץ האינתיפאדה הגיע לישראל גל של אסירים בטחוניים. האסירים זולים יותר לאחזקה, מדמים בצורה טובה יותר את גוף האדם ועקב היותם חד-פעמיים הם גם אינם דורשים תיקונים ותחזוקה. לפיכך הפך פרוייקט ג' לבלתי יעיל בעליל ונסגר מחמת חוסר ביקוש. קצת לפני סגירת הפרוייקט, כאשר השימוש בג. היה בשיאו פותחו גם גרסאות חדישות, משופרות ועמידות יותר העונות לשמות: מאיה ישעיהו וד. שנודעה מאוחר יותר בכיוני ד' ימית. פרוייקט ד' ליצירתה של ד. ימית הוקפא לפי שעה עקב הקצאת משאבים לפרוייקט מאיה ישעיהו שהוכחה כעמידה יותר. פרויקט שגם נקרא ניסויי קופים בעם כיוון שהמקור לתווי הפנים בשתי ההמצאות של ג. ושל מאיה היו מבוססות על קופים.

תחילת הדרך בטלוויזיה

בן אדם ממוצע לאחר צפיה בפרסומת של ג' יפית

ג. נחשפה לראשונה לציבור עקב כתבה שנערכה על מכון רפא"ל. בתחילה בעקבות שידור הכתבה הגישה עמותת צער בעלי חיים תביעה משפטית נגד המכון, אך חזרה בה משהובהר בפני השופטים שג', על אף הדמיון הרב איננה בעל חיים. אותה שעה צפה בטלוויזיה מפיק אלמוני בשם צביקה הדר שזיהה את הגימיק השיווקי הנעוץ בג' וקנה לבסוף את ג' במכירה פומבית של המכון בשנת 1992. צביקה הדר ניצל את העובדה שקהל הציבור מכיר את ג. בתור בובת ניסוי כדי לעשות בה שימוש שיווקי תחת הרעיון ש"האישה שניסו עליה כבר הכל, תמליץ מנסיונה האישי". משרד הפרסום של ג. הוקם בדצמבר 1994 והחל לייצא תוכן פרסומי על נושאים שונים אותם ניסתה ג. בתחילה על עצמה. עקב כניסתה של ג. לשוק שונה שמה מ-ג. ל-ג. יפית. הנימוק לכך שהיה צורך לתת שם יותר "אנושי" לדמות-מוטציה המפרסמת, כדי שתוכל לפנות בצורה טובה יותר לקהל היעד שלה. סיבה נוספת היא ששם זה ניתן לקריאה כג'יפית, דבר אשר מועיל ביחסי הציבור. באותו הזמן נבחרה גם המוזיקה הקבועה המלווה את ג. יפית בתשדיריה עד היום, מוזיקת העצמות היבשות מאבו כביר בזמן גריסה.

שימושים נוספים

למכון רפא"ל יש עדיין זכות לעשות כרצונו ב-ג. יפית על אף שצביקה הדר הוא הבעלים הרשמי. את סמכותו זו ניצל המכון לשם פיתוח אמצעי לחימה חדשני. בניסוי שבוצע שוחררה ג. יפית עירומה במרכז רמאללה. 74 אנשים נפגעו מהלם קרב, מתוכם 42 הרוגים והשאר בחרו להתעוור מרצונם, כדי לא להיזכר בעיוות המצער שראו עיניהם. בין השאר אומרים שהתפערעות זו היא שהכחידה את רוב הדינוזאורים חוץ מה אוריזאור (ראו ערך אוריזאור)בתגובה חתמה מדינת ישראל על אמנה לפיה היא מתחייבת לא לעשות שימוש מיליטנטי בעירום של נשים בגיל המעבר. בשנות ה-30 לחייה ג' יפית ניסתה את מזלה בפוקר ומאז היא יצאה מלכה עושה פרסומות של ג'חנון ומפרסמת את אימה במסיבות כדורים בים.

ב. יפית

יפית ב. (Beta Yafit) הינה חלק מפרוייקט יפית של רפאל ודגם שנעצר בפיתוח של יפית ג. יפית ב לא קיבלה את אישור הכשרות מהרבנות הצבאית בבסיס הניסוים הסודי שבו פיתחו את הפרוייקט. יפית ב. לא יכולה להראות ברבים כי נעלבה מהרבנות הצבאית שלא קיבלה אותה לגדוד ה"סופר דופר אולטרה מאוד רובוטים" (שהוא הגדוד המתחרה לגדוד כוח חרדון) מכיון שלא הייתה כשרה מספיק, בנסיון האחרון להשמיד את יפית ב מדענים מכל העולם חשבו על כימיקלים. מדען בשם טוני ווספה האיטלקי מלא את הנוסחא המושלמת. בשנת 23 צדו את יפית ב יחידת דינוזאורים כועסים של צבא ניגריה ודייויד בוי, לאחר מכן הכניסו אותה לבריכה מלאה ביפיתיום (הכימיקל המיוחד שהמציא טוני ווספה האיטלקי), כימיקל זה כנגד כל הציפיות הפך את יפית לבלתי נראת. כיום יפית נשואה לאדם בשם אחמד היא שחכה איך לומר את האות ב ומחליפה אותה ב פ. אם אי פעם ראיתם אדם מכוסה מכיסוי ראש ומקשיב למטאל זו הייתה ב. יפית בנוסף לכך מפתחת ב. יפית דרכים חדשות להשמיד את העולם באמצעות מוזיקה, מעבדותיה של ב. יפית נמצאות במקום סודי מאוד (N1.44204 E63.34087). במעבדותיה היא מפתחים את דור הזמרים החדש של מדינת היהודים לדוגמא: דודו פארוק, סטטיק, בן אל טבורי ועוד, מטרת זמרים אלה היא להשטיל לדור הצעיר רעיונות רדיקלים של קומיניזם ויפיתיזם.

הפרוייקט כיום

כיום משרד הפרסום של ג. יפית צובר תאוצה וממשיך לפרסם וכן מתנהלים מגעים בין משרד הפרסום לבין מכון רפא"ל בכוונה לקנות פרוייקטים נוספים כמו מ. ישעיהו, ד. ימית,א.א אופטיקה וס.רוני. למעשה באפריל 2005 נמכרה מ. ישעיהו למשרד הפרסום וכיום היא משולבת בפרסומות לצד ג. יפית, בהן ניתן, אך לא מומלץ לצפות בערוצים המסחריים.

תמונה של ג. יפית. אם תסתכל בה יותר מחמש שניות אתה תמות יום אחד.

הקאמבק של גימל

בשנת 2005, אחרי שנים של שתיקה מקצועית, חשפנו (צוות ילדא) את עיסוקה של גימל במהלכן ועלינו לחשוף את הפרשייה לציבור. גימל, המוכרת לנו מהפרסומות לסנו, תנובה ושטראוס עילית, ירדה למחתרת העולם התחתון. לא בעיסוקים המוכרים לנו זה לא כבר, ביניהם גניבות, רציחות, אונסים ופגיעות אי אלו ואחרות; הלוא גימל באישיותה היא אישה יצירתית, פורה ומקורית, ובדרכה הייחודית, שראשיתה בפרסומות טלוויזיה, הקימה ענף חדש בעולם הפשע והרשע, גימול גמלים. גימל חזרה למסכים אחרי שהתגלתה כג' האבודה בפרשת משה קצב.

בעיית הזאב ומציאת הפיתרון

אל עולם הפשע הידרדרה גימל לגמרי במקרה, כשנודע לה שהזאב (כן ידידינו, אותו זאב המוכר לנו מאגדת הילדים פטר והזאב) שקוע בעיצומו של מרדף אכזרי אחרי, מי אם לא גימל יפית. גימל השתדלה שלא להיכנס לפאניקה ובמקום להפקיר את גורלה בשיני הזאב הקטלני, סקרה ביסודיות את אפשרויותיה. אחרי מחקר מעמיק אודות הזאב, קורות חייו, שושלת משפחתו ומבנהו הרגשי, הסיקה גימל שהמקום היחיד בו לא יאונה לה כל רע מצוי במושבה הנידחת פרדס חנה (צפון-מזרחית לחדרה). במרכז המושבה, בין חנויות התבלינים האפלוליות ואולם האירועים הזנוח "פאר 2000", עומד על תילו בניין כתמתם שהוא עיקר התעסוקה של תושבי פרדס חנה כרכור: דִידוֹ סֶנְטֵר, החנות לציוד משרדי, מתנות, ספרים, צעצועים ועוד. עכשיו כשאנו מתמצאים במיקום הגאוגרפי המדויק נוכל להמשיך ולספר לכם שבסמוך לבניין "דידו סנטר", במרכזה של כיכר מעוצבת בכישרון רב, צומח באין מפריע עץ דקל בא בימים. עץ הדקל הזה, גילתה גימל, הוא העצם היחיד בעולם כולו המטיל מורא על הזאב הרודף אותה, ואם תטפס אליו, לא יוכל הזאב להגיע אליה לעולם.

הפגישה עם מנהל דידו סנטר והכרת פעולת הגימול

במכשול הראשון בדרך אל הישועה נתקלה גימל כשלא הורשתה להתקרב לעץ הדקל המדובר. מנהל החנות האגדית דידו סנטר אסר את הקרבה אל העץ בפני כל אדם באשר הוא, וזה כולל פרסומאים מצליחים ונערצים, הוא חזר והדגיש בפני גימל. אך גימל האמיצה לא נכנעה לקושי ומצאה את משאת נפשו הגדולה ביותר של מנהל דידו סנטר: גוֹמלים. כפי שסיפר לה המנהל, כשניצוץ הברק הולך ומתבהר בעיניו, גומלים הנן יריקות גמלים (גדולים בלבד) אשר נאספו בבקבוקי זכוכית קטנים. בכדי לגמול גמל, עליך לגשת אליו בעדינות ולהצמיד את פי הזכוכית אל פיו של הגמל ולחכות בסבלנות ליריקה המיוחלת. פעולה זו נקראת גימול. אולם, כידוע לכולנו, גימול גמלים נאסר בעולם בשנת 1478 לפי חוק 965 בספר הגמלים, בשל ניצול לא הוגן של האדם את הגמל, לכשלאחר הגימול מרגיש הגמל ריקני, אובד עצות ונשדד, ללא הגומל שלו.

הניסיון העדין להשגת גומל

לאחר שחשף מנהל דידו סנטר את סוד אהבתו לגומלים בפניה של גימל, זו לא היססה ויצאה לדרך באומץ והנחישות המאפיינים אותה מתחילת דרכה. מייד הגיעה למדבר הגמלים הגדולים אשר נמצא בנגב ומנוהל על ידי בדואים רחמנים. בנימוס המזויף המוכר לנו מפרסומות הטלוויזיה הרבות בהן כיכבה, ביקשה גימל את שיתוף הפעולה של הבדואים בעבירה המוצהרת על החוק. היא הדגישה שזהו עניין של חיים ומוות ושהיא נכונה להפיק תחליף-גומל למען בריאותם הנפשית של הגמלים, ירדה על ברכיה וספקה כפותיה, אך כל שזכתה לו היו בוז ותרעומת קשה מצד הבדואים. גימל עזבה את הקהילה והמשיכה במסעה למציאת גמלים אשר תוכל לגמל (וכזכור לנו, להעניק את הגומל למנהל דידו סנטר בכדי לקבל אפשרות ישיבה על עץ הדקל ולהימלט מהזאב).

הקמת המדבר הסודי לגימול גמלים

מהר הבינה גימל החכמה שהגמלים הנגישים היחידים שתוכל לגנוב את גומלם יהיו אותם גמלים שפגשה במדבר הבדואים. באותה מהירות הבינה שלא תוכל לגמל את הגמלים באותו המדבר, שכן הבדואים כועסים על ניסיון הגימול העלוב שלה ואין שום סיכוי שיתאפשר לה לגשת אל המדבר ולגמל כאוות נפשה. לאחר התלבטויות והתחבטויות מלווות בפחד המתמיד מפני הזאב שלא עצר לרגע במרדפו, עלתה גימל על הרעיון המושלם: הקמת מדבר סודי ובלתי נראה, בו תחביא את הגמלים שתגנוב ממדבר הבדואים ותגמל אותם בשלווה.

גימל יוצאת לפעולה ומסכלת את המכשולים

גימל סחררה את עולם הפשע כשהצליחה כבר בניסיון הראשון לבצע מאות גימולים ולהגישם, נקיים ומגעילים, למנהל דידו סנטר. מנהל דידו סנטר, מתפעם מיקירי נפשו המפעפעים בבקבוקים, העניק לגימל זכות בלעדית לשבת על עץ הדקל שבסמוך לחנותו. במדבר הבלתי נראה, אליו נכנסה גימל דרך דלת סתרים ברצפת ביתה, הצטברו אלפי גמלים מיותמים מגומל, בוכים, תוהים, מנחמים זה את זה ולא מתייאשים מהניסיונות לירוק, אף על פי שתוכן רוקם האמיתי, הלא הוא הגומל, כבר לא אצלם. בינתיים במדבר הבדואים התמעטו הגמלים בקצב מהיר להחריד, והבדואים השתוללו מזעם על גימל גונבת הגמלים. הם איימו להעמיד את גימל לדין באשמת גניבת גמלים וגימולם בניגוד לחוק המפורש האוסר זאת, אך באמצעות סכום לא מבוטל של כאפיות קלווין קליין + מקלות הליכה יד ראשונה (עם אחריות) הצליחה גימל להניא את הבדואים מרעיון התביעה.

מאז ועד היום מתנוססת גימל יפית הלא מנוצחת על צמרתו של עץ הדקל בפרדס חנה, חיוכה הערמומי מתעתע בעולם כולו ומנהל דידו סנטר לא יודע את נפשו מרוב עונג על הגומלים שהוא מקבל דרך קבע. במדבר הסודי והבלתי נראה הגמלים המגומלים ממררים בבכי שאין שומע לו ובמדבר הבדואים משקשקים הגמלים שמא תבוא גימל ותגנוב גם אותם. והזאב מפטר והזאב ממשיך לאכול ברווזים.

השפעות פסיכולוגיות

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה האנגולית לדברים של מה בכך ביצע מספר מחקרים על ג. יפית במטרה לבחון את הפוטנציאל השיווקי שלה דרך מדע הפסיכולוגיה. על פי המחקר, בו השתתפה קבוצת אנשים שנחשפו לג. יפית במשך יממה שלמה, וכן קבוצת ביקורת, לא הצליחו החוקרים להגיע למסקנות ברורות באשר לאופן השפעתה הפסיכולוגי של ג. יפית, אך גילו כי מסיבה כלשהי החשיפה אל ג. יפית מסוכנת לציבור ועלולה לגרום לשלל תופעות האופייניות בדרך-כלל למצבים של פוסט-טראומה. המחקר כיום בעיצומו, ועקב פרסום הממצאים הראשוניים שהובאו כאן החלה קבוצת אזרחים מודאגים לנסות ולהקפיא את עבודת משרד הפרסום מחשש לבריאות הציבור ולהריגת כול צופה בפרסומת שלה. מדענים גילו כי עד שנת 2310 עלולים להיות יותר מ-100 שיבוטים של ג. יפית שעלולים לגרום לאנשים השפוים בארץ להתאבד ולהינעל בחדר קפוא ולהגיע לשנת 8145, אבל מדענים אחרים קובעים שבאותה שנה 99 אחוז מהעולם יהיה כמו ג. יפית. עכשיו הרסנו לכם את הסיכוי לחיות.

פיתוחים עתידיים

לאור הסכנה של איראן גרעינית החליטה ממשלת ישראל להערך למכת מנע מוקדמת. לצורך כך מפותחת תוכנית המשך לפרויקט ג. אשר תוכל לספק לצה"ל כלי נשק בלתי ניתנים לעצירה. התוכנית כוללת את הפיכת כוכבי ערוץ הילדים ל"תואמי יפית" ושליחתם לארץ האויב לצורך חדירה למתקנים הגרעיניים. הצפי הוא שתוך 10 דקות מרגע השיגור של כל כוכב תופעל תגובה גרעינית בלתי נשלטת בתוך הכורים האיראניים אשר תשמיד אותם כהרף עין.

נישואים

ג. יפית נכון להיום נשואה לא.ב. יהושע. בחתונה השתתפו כל המי ומי של הארץ כשאורח הכבוד היה שבתאי צבי והוגשו לשולחן מיני חילזונות טורפים ויענונים. על הדלת של הדירה שלהם כתוב "כאן גרים בכיף א' ב' ו-ג' יהושע". ג. יפית הייתה גם נשואה להארי פוטר והולידה את ג. גרביל.

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על ג. יפית.

ג' יפית והביוב

מאז 5883 (אחרי הספירה הרביעית), שהיתה הפעם הראשונה שבה ג' יפית טעמה ביוב בעזרתה של מומו, היא שותה את המטעם האהוב עליה. אילו היא לא הייתה עושה את הדבר, הנחש לא היה נוצר.

לאחר מותה

האגדה מספרת שבכל פעם שאדם משתמש במוצר של סנו, רוחה של גימל מגיעה ואומרת "זה כדאי!" ואז נעלמת בחזרה לעולם המתים. קיימת גם אמונה שכאשר הטלוויזיה מציגה מסך שחור או מסך שלג זהו סימן שגימל רוצה ליצור איתך קשר מהעולם שמעבר כדי להמליץ לך על מוצר. גימל היא אשת שיווק חזקה שגם המוות לא עצר אותה וכרוח היא ממשיכה לפרסם מוצרים העונים על צרכיהם של רוחות המתים: ארונות קבורה נוחים, פיחלוץ גופות ובתים לרדוף אותם. האפר של גופתה הוטמן בבקבוק של חומר ניקוי סנו מקסימה, לבקשתה, כפינת הנצחה. על המצבה נכתב "כאן קבורה ג. יפית נ-ק-ו-ד-ה." כאשר עולים לבקר אותה בקברה אסור להגיע עם מאכלים המכילים מונוסודיום גלוטמט ואם מביאים פסטרמות הן חייבות להיות מנתח שלם. עבירה על חוק זה היא בגדר חטא. מי שאינו נשמע לכללים עלול לעורר את זעמה של גימל המנוחה - ובכך לפתוח פורטל מסוכן לעולם המתים שעלול לגרום לסוף העולם - וזה לא כדאי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

זהירות - מערוך
אזהרה!
מערוך

הגעת למערוך בנושא ג. יפית. מערוך הוא ערך שהורחב מעבר לכל פרופורציה עקב פירוט יתר, וכולל בין השאר זיוני שכל העלולים להזיק לקוראים שאינם משתמשים באמצעי הגנה. תוכל לתרום לאיןציקלופדיה בכך שתפסיק לייגע את הקוראים בערכים שהוצאו מהקשרם ומכלל פרופורציה, ומסכנים את בריאוּת הציבוּר.