פוליטיקה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search


ערך זה עוסק בשחיתות במוסדות שלטון; לערך העוסק בדברים שפוליטיקאים אוהבים להגיד, ראו הבטחה.


Believing-5203.jpg בס"ד

געוואלד!!!
ערך זה הינו עוכר ישראל.
ערך זה עוכר ישראל מפני שהוא

  • תומך בהתנתקות ובהתבוללות
  • תומך בקום מדינה פלסטינית
  • מחלל שבת
  • צוחק על דוסים
  • צוחק על התורה
  • צוחק באופן כללי

כותב ערך זה הוא מייסר אשר יביא על עם ישראל חורבן מחלות ודרעק והוא יסקל באבנים מחר אחרי תפילה שחרית. השם יקום דמו של כל הצוחק מערך זה.
לערכים עוכרי ישראל נוספים, לחצו כאן.

פוליטיקה היא ז'אנר תוכניות ריאליטי רחב, שבגרסאותיו הראשונות התקיים עוד הרבה לפני המצאת הטלוויזיה, בתקופת יוון העתיקה. עם פרוץ הגלובליזציה וזמינות אמצעי התקשורת הפך ז'אנר הפוליטיקה לז'אנר פופולארי, וכיום רוב התוכניות הנצפות ביותר משויכות לז'אנר זה. מבינהן "מבט", "חדשות ערוץ 2", "חדשות 10" "פופוליטיקה" ועוד תכניות רבות אחרות.

הדמוקרטיה כמניע לפוליטיקה[edit]

המומחים כיום מסכימים שאחד הדברים שהביאו את הפוליטיקה להפוך מצורת שלטון לז'אנר הוא הדמוקרטיה. כאמור בדמוקרטיה לא חשובים כישוריו של נבחר ציבור, מעשיו או עברו הפלילי, אלא רק מה היא דעת הקהל עליו. וכאן למעשה הפוליטיקה לוקחת חלק. דרך הפוליטיקה מצליחים נבחרי העם לפעול בהתאם לאינטרסים האישיים שלהם במסגרת הסמכויות שהוענקו להם על ידי העם מתוקף הדמוקרטיה, ובכל זאת לשמור על פופולריותם בחברה על אף המעשים המיוחסים להם. בעזרת הפוליטיקה משנים נבחרי הציבור את תדמיתם, וע"י כך זוכים לתמיכה רחבה יותר.

אופי הפוליטיקה בישראל[edit]

ישראל היא דוגמא טובה מאוד למדינה דמוקרטית מתקדמת, ובה התרחב מאוד ז'אנר הפוליטיקה. תכנית הפוליטיקה הגדולה ביותר, "הכנסת", משודרת כמעט בכל יום בערוצים השונים. על התנהגות חברי הכנסת מופיעה פרשנות יומית ע"י המדורים השונים בעיתונים, וע"י כתבות בתכנית הריאליטי "חדשות". בתכנית עוקבים אחר התנהגותם ואופיים של חברי הכנסת החביבים והפופולאריים ולעיתים הם אף מועלים לשידור בערוצים אלה.

אמצעי זיהוי לפוליטיקאי הממוצע[edit]

בעידן המודרני, בעקבות עליית הברווזים (השמנים) לשלטון, ישנם תנאי קבלה חמורים ביותר לאנשים חסרי החיים והאומללים המעוניינים לעסוק בפוליטיקה. רק אדם שמשקלו מעל 500 ק"ג, המגדל זקן מגיל בגרותו, בעל חשש חמור להתקף לב מיידי וחשבונות בנק רבים ובלתי חוקיים מפוצצים בירוקים גנובים מסוגל להפוך לפוליטיקאי. בנוסף לכך המעוניינים במשרה הבדויה (שכן זהו רק תירוץ לקבלת הון כסף מהממשלה ומהתושבים המסכנים והעניים בתמורה לסעודות יומיומיות ועתירות בשומן בבניין הכנסת) מחוייבים לעבור קורס השמנה נוסף וקורס שוחד סודי על מנת לבצע את תפקידם במסירות וכראוי. אומנם הבאים אינם תנאים ברורים ומוחלטים שרשומים בחוקה אך לפי הסטטיסטיקה שטרם בדקנו 101% מהפוליטיקאים הם גברים ברברים שרמת האינטיליגנציה שלהם נמוכה משל דג זהב, שכן כל הנשים המעוניינות לעבוד כפוליטיקאיות חייבות לעבור ניתוח להגדלת חזה (ורק אז יוכלו לעבוד בתור מזכירות) או שיחטפו צרחות בשידור חי בטלוויזיה. בנוסף לפוליטיקאי הממוצע חייב להיות חוש חד לשחיתות ועבירה על החוק שכן באופן אירוני במקום לאכוף אותו הוא דואג לעבור עליו בזמנו הפרטי.

"הכנסת"[edit]

הכנסת היא תכנית הריאליטי המרכזית בישראל, והיא משודרת כבר מאז . במסגרת התכנית נכלאים כ-120 איש ב"משכן הכנסת" - הוא אולפן התכנית, וצופים כיצד הם מתפקדים יחדיו במשך עונה שלמה. עונה שלמה של התכנית אורכת משך ארבע שנים, אך לאחרונה משתתפי התוכנית בעונות האחרונות אינם מתאימים לתפקידיהם, ואינם עומדים במשימות המוטלות עליהם, ולכן מתקצרות העונות של התכנית. בכל ארבע שנים לכל היותר ניתנת לקהל הצופים אפשרות להדיח מספר בלתי מוגבל של משתתפים מבין 120 משתתפי התכנית, ובתוך כך להכניס אותו מספר של משתתפים חדשים. פרקי התוכנית בשלב שלפני הבחירות הם המעניינים ביותר, ובהם מתפרקות ה"סיעות" (מושג זה מתאר בריתות בין משתתפי התכנית), מתגלות פרשות שחיתות וחברי הכנסת משתדלים לבצע בצורה הטובה ביותר את המשימות שהוטלו עליהם, מתוך כוונה להישאר גם בעונה הבאה. כמספר שבועות לפני הבחירות משודר קליפ בערוצים המסחריים השונים בו מסביר כל משתתף בתכנית למה צריכים הצופים לבחור דווקא בו. בתום מספר השבועות הנקוב הולך קומץ קטן מהצופים האדוקים להצביע לאלו אשר הם תומכים בהם. למרות שמעטים בלבד הולכים להצביע, המדינה מתייחסת בחשיבות כל-כך גדולה לתכנית עד כי היא קובעת יום חופש בתאריך בו ההצבעה מתבצעת. כיום עדיין לא ניתן להצביע ב-SMS כמו בתכניות ריאלטי אחרות, מאחר ומארגני התכנית החליטו שיש לשמור את המסורת כפי שהייתה מאז העונה הראשונה ב-1948, שהייתה זמינה רק בשידורי רדיו ובתקשורת הכתובה. nn:Politikk