פומפדור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Stop crap.png
אזהרה: חרא

ערך זה מריח מוזר.

חיל הפומפות

פומפדור הוא הדור החדש בתחום הנ"ט, שהחל את דרכו לפני מספר שנים במרתפי החריה. כלי זה עדיין לא הוכנס לשימוש, עקב השלכותיו מרחיקות הלכת, אך פועל במסגרת ניסויית חשאית במשרד הרבנות הראשית בראשון לציון. הפומפדור מאיים לשנות את כל תפיסת הלוחמה בטנקים, ואף לבטלה. כצעד עתידי, החליטו במשרד הביטחון לסגור את פרוייקט המרכבה סימן 4, למרות סכומי העתק שהושקעו בו.

הרעיון הבסיסי

פומפדור, כפי שמרמז שמו, הוא כלי המורכב משני חלקים: פומפה ודור- שהיא מילה נשדידנית שמשמעותה שיגור (ובהגייה הנכונה, משמעותה גם חביתת ירק). הרעיון המרכזי מאחורי כלי זה הוא העובדה שתותחים יורים פגזים דרך קנה חיצוני. אם כן, כל הדרוש על מנת לבטל את יכולתו ההתקפית של הטנק הוא לסתום את הקנה (כמו אצל בני אדם). רעיון זה היה ידוע עוד לסינים, אך הם חסרי מעוף, לעומת הישראלים.

מבנה הפומפדור

הפומפדור הוא כלי שיתרונותיו רבים ובראש ובראשונה היותו זול לאין שיעור. זוהי פומפה אלסטית לחלוטין שנוסף לה מכשיר ביות, מבוסס GPS. לשיגור הפומפדור דרושה מיומנות מינימלית, ותפעולו דורש חייל אחד, פלוס מינוס. חייל זה ישגר את הפומפדור באמצעות רוגטקה, ואם כוונה בקירוב טוב למטרה תחסום את לוע הטנק. חיילים מיומנים יותר לומדים לזהות מתי טנק מתחיל שיגור פגז ומשגרים בו זמנית פומפדור לכיוונו. הפומפדור האלסטי לחלוטין בולם את הפגז ומחזיר אותו באותה מהירות כמעט לכיוון הטנק. הפומפדור, אם כן, הוא הכלי היחיד שמאפשר השמדה מהירה וזולה של טנקים.

תוצאה מפתיעה

במאי 2005 ניסה מש"ק חרסינה לתקן את אחת הסתימות בבסיס באמצעות פומפדור שמצא מונח על הרצפה. למרבה הפלא, קפץ הפומפדור מחדר השירותים וסתם לוע של טנק שהתקרב לאזור. מש"ק חרסינה מיהר לדווח על הנושא למש"ק צנרת ובמהרה נפוצה השמועה. בניסיון להסביר תוצאה מפתיעה זו נולדה תורה חדשה שמאיימת על כל הידוע והמוכר לנו כיום, וידועה בשם פומפהלוגיה.