פיליפין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
אימפריית פיליפין המאוחדת
דגל פיליפין סמל פיליפין
דגל פיליפין סמל פיליפין
יבשת אסיה
שפה רשמית

אההההההה....

עיר טקילה

סמת'ינג סיטי

העיר הגדולה ביותר

סמת'ינג אלס סיטי

משטר

רפובליקה אקונומית

הקמה

1978

מטבע

אסימון

סיומת אינטרנט

pin

"למה קוראים להם פיליפינים אם הם באים מפיליפין?"
~ עמיר פרץ על פיליפינאים
"אם אין אני לי, פיליפיני לי."
~ מישהו שאין הוא לו על פיליפינים


אימפריית פיליפין המאוחדת הינה אימפריה דרום-מזרח אסייתית שהוקמה בשלהי המאה ה-20 על ידי איחוד בין מדינת פיליפיניה והרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי. האימפריה פיתחה צבא חזק במהלך השנים וכבשה את רוב דרום-מזרח אסיה והקימה משטר דיקטטו-דמקורטי שעד היום מהווה את אחד ממעצמות השלטון הגדולות בעולם ,פליפין היא גם המדינה הכי נקיה בעולם עקב ריבוי עוזרות בית ומנקי רחוב שנפלטו מישראל.

היסטוריה[edit]

שטחי האימפריה בימי קדם[edit]

בתקופות קדם שטחי האימפריה נשלטו בידי שבטים נודדים, ביניהם סינים, ערבים, מונגולים ופריקים. על פי האגדה אנשי השבטים היו חסרי תרבות, כבוד, רגש אנושי, ידיים ורגליים. לכן הלורד הלפוניו הראשון עלה מהארצות הפוריות, איחד את השבטים והכיר להם את התרבות של העולם שלו, העולם של ממלכת הוואי. ובכך הקים את פיליפינה, מספר שנים מאוחר יותר, כאשר הלורד הלפוניו הראשון נאנס ונרצח בחוסר אנושיות על ידי אנשי השבטים שלא ראו בעין יפה שהוא מכריח אותם ללבוש חצאיות ומחרוזות פרחים, הממלכה שלו התפרקה, ומהריסות הממלכה הוקמה מדינת פיליפינה, הרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי, ויטנאם ונחמה-לנד.

פיליפינה והרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי[edit]

על פי מקורות קדומים שתי המעצמות חיו ללא מגעים אחת ליד השניה עד שנת 1831. כאשר מגלה הארצות מייקל ג'קסון הגיע מפיליפניה לרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי, הוא התלהב רבות מגילויו וחזר לפיליפינה וסיפר לאנשים על תגליתו, כאשר גילה שכל המדינה יודעת את כל הדברים שהוא גילה כבר 800 שנה הוא התאבד, וכאשר נכשל בכך בחר לעבור למאדים. מספר חולי אלצהיימר בחרו לעקוב אחריו. וכך הוקמה מושבת המאדים, ג'קסוניה, שבמהלך המהפכה תתאחד עם אימפריית פיליפין ותהפוך למושבה המאדימית של פיליפין.

המהפכות[edit]

המהפכה הגדולה[edit]

חייל יחידת המקומנדו של פיליפין בזמן המהפכה הגדולה

המהפכה הגדולה התרחשה בשנת 1920 שבמהלכה איש אחד בגרמניה אמר שאוכל תאילנדי יותר טעים מאוכל פיליפיני והלורד הלפוניו הראשון התהפך בקברו.

המהפכה היותר גדולה[edit]

המהפכה היותר גדולה היא המהפכה שבה אוחדה מדינת פיליפיניה עם הרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי והקימה את אימפריית פיליפין. המהפכה החלה בשנת 1972 כאשר מנהיג הרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי, מנהיג פיליפיניה, מנהיגים נוספים ואורי גלר שיחקו פוקר, המשחק נמשך זמן מה, ואורי גלר ניצח כל משחק. בסופו של דבר, המנהיגים גילו שגלר מכופף את הקלפים שבידם כדי שיוכל לראות מה יש להם. בעקבות כך החליט מנהיג פיליפיניה שעל מדינתו להתאחד עם הרפובליקה הקוסמו-פוליטית של הוואי. במהלך המהפכה לא קרה הרבה, מספר אנשים שמעו על כך ולא התעניינו במיוחד. המהפכה הפכה לבינלאומית רק בשנת 1978 כאשר מנחה תכנית הטלויזיה מנקה נולד הזכיר באופן שולי את העניין, ואז החלו הפגנות ומחאות, שפוזרו במהירות בעזרת התזת מנקה חלונות על המפגינים.

הפלישות הצבאיות[edit]

משנת 1983 עד 1991 מנהיגי פיליפין והצבא שלה, בעזרת יחידות המג"ב הבלתי מנוצחות שלה, פלשו למדינות רבות באזור, כולל ויטנאם, תאילנד, פרו, ניו זילנד ונחמה-לנד. מאוחר יותר, משנת 1995, השטחים החדשים הושבעו אמונים לקיסר פיליפין, פיליפ השני, והפכו לפרובינציות מהאימפריה.

המהפכה התעשייתית בפיליפין[edit]

התעשייה הפיליפינית הגדולה ביותר עד לשנת 1999 הייתה מפעל העובדים הזרים, "איי קלין נאו בע"מ", הממוקם מחוץ לסמת'ינג אלס סיטי. במהלך שנת 2000, בעקבות גל התאבדיות בלתי מוסבר ברחבי העולם, הכלכלה הפיליפינית החלה לפרוח והוקמו מספר מפעלים רבים, וביניהם מפעלי הייטק. בעקבות ההתפתחות הכלכלית סמת'ניג אלס סיטי הפכה לאחת מהמטרופולינים הגדולות במזרח הרחוק למעט בייג'ינג ורמת גן.

דמוגרפיה[edit]

בפיליפין גרים, באופן מפתיע למדי, פיליפינים. הפיליפינים מהווים 99.98% מהאוכלוסיה בפיליפין, ה-0.02% הנותרים הם מהגרים מקסיקניים.

יהודי פיליפין[edit]

עדת יהודי פיליפין, אחת מהעדות הגדולות ביותר בישראל נחשבת כחלק מיהדות אשכנז והיוותה את הבסיס לחידוש מעמד הפועלים היהודי ומוסד הנישואין האלוטרא-מטאטאי היהודי העתיק.

כלכלה[edit]

בעקבות השגשוג הכללי בפיליפין בין השנים 2008-1990 מספר תאגידים פיליפינאים החלו לייצא לעולם המערבי, העולם הלא-כל-כך מערבי וצרפת. בין המותגים הבינלאומיים שנוצרו משגשוג זה ניתן למנות את "מופ", "אני לקחת זקן שמן לרופא" ו"אתה לשלם לי?". תעשיית ייצור המנקות פרחה, ונודעה בכל רחבי העולם בזכות האמינות והאיכות של המנקות. כמו כן, פיליפין מייצרת ציוד צבאי משובח הכולל גם פומפות קרב מההרסניות בעולם, ומייצאת אותו למדינות רבות.

הכלכלה הפיליפינית סבלה ממכה קשה בזמן המשבר הכלכלי הגדול של 2009, שנגרם בעקבות המצאת הרובוט המנקה, ומספר משברים כספיים גדולים פגעו בממשלה שהתפרקה לאחר הקיצוצים בדבק המלכותי. הממשלה החדשה בהנהגת נחמן "האישה" מכביס ממפלגת הפנתרים בסינר שחור עומלת רבות לטפל במשבר, ב-20 לאוגוסט 2009 שר האוצר הפיליפיני נקט אמצעי מהפכני לחיזוק כלכלת פיליפין והמורל הפיליפיני, הוא ביטל את המיסים על כל חומרי הניקוי. צעד זה, העלה את המורל בצורה דרסטית. להלן ציטוט מראש התנועה לשחרור פיליפין, באדיבות העיתון הפיליפיני הפופולרי, "למנקה":

"הסיליט תשפך כמים הלילה!"
~ אהוד ברק


צבא פיליפין[edit]

משגר טילים של צבא פיליפין

לפיליפין צבא חזק ומיומן. הוא ידוע בזכות הטכנולוגיות הצבאיות שבו הוא משתמש. ביניהם: קפסולות למדיח, סבון ירוק, סמרטוטי קומנדו ופומפות קרב. מדו"ח האום לשנת 2016 נמסר כי פיליפין מחזיקה ברשותה פצצות טואלט גרעיניות. צבא פיליפין מדורג כהצבא הרביעי בעוצמתו בעולם. בין אויבי פיליפין: גרבילים, בנגלדש, דשע"ש, איי סנדביץ' הדרומיים וi-רובוט.

רכב משורין של צבא פיליפין במהלך פשיטה על פעילי דאע"ש


ראו גם[edit]

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פיליפין.