קנביס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הוא לא ריפה לי את הסרטן אבל עכשיו לפחות לא אכפת לי"
~ מטופל בקנביס על קנביס


"המסטיק הכי שווה אי פעם"
~ ילד שמצא את מחבוא הקנביס של אביו על קנביס


קנביס - צמח מגניב לאללה, המשמש ליצור חבלים, ועוד כמה שטויות לא חשובות. שימושו העיקרי הוא לתפיסת ראש, ומכאן חשיבותו הגדולה לאדם.

הסטוריה

אנחנו לא יודעים בוודאות מי האדם הראשון שראה את הצמח וחשב לעצמו "היי, אולי אפשר לעשן את זה?". אנחנו גם לא יודעים מתי זה עבר לו בראש, ולמה. ובכל זאת, אנחנו בהחלט רוצים לומר לו המון תודה. עד אז נהגו אנשים להתמסטל מצריכה מופרזת של אגוזי מוסקאט המזיכירים את הרגשת הסאטלה של הקאנביס אבל אלו היו מגעילים למדי. באותה תקופה נרשמו מקרים רבים של הקאה טרום סוטולית, כתוצאה מהגועל נפש הזה. גילוי הקנאביס פגע קשות בתעשיית אגוזי המוסקאט, אבל פתח את אפשרות הסוטול לכולם, לא רק לבעלי הקיבה מנירוסטה.

גילוי העישון לפי מעשיה סינית

קרלוס היה מקסיקני עם סומבררו שהיגר לסין וחי על גדות הנהר הצהוב ביחד עם אישתו היפה ושני ילדיו. ערב חורפי אחד יצא קרלוס לטיול הערב הרגיל שלו בשדות הנרחבים של סין, עד שלפתע, פרצה סופה אדירה, מלווה ברעמים וברקים אשר גרמו לשריפה של שדה קטן, שהכיל צמח מזן מאד מיוחד. בעודו מנסה להמלט מן האש, שאף קרלוס מעט מן העשן. כשסיים לרוץ על נפשו, חש לפתע קרלוס עקצוצים נעימים בגוף, הרגשת שחרור מלווה בליטוף נעים, ומצב רוח נפלא. קרלוס, שהיה אדם משכיל בעל ידע נרחב בכל מיני תחומים, אותו רכש במסגרת מסעות ההגירה הרבים שלו, הבין כי העשן אותו שאף הוא הגורם לתחושה הנעימה הזו. בדרכו הבייתה חשב כיצד יגיע לאותה תחושה שוב. כיוון שהמעשיה התרחשה לפני גילוי האש, מלווה במקטרתו יצא קרלוס אל השדה כל לילה, שם מעט מן העשב בקצה המקטרת, וחיכה לברק שיפגע הישר בעשב. כדרך פלא, שוב ושוב, בימי הסתיו הקרירים, בימי החורף הקשים, בימי האביב הזורחים ובימי הקיץ השרביים, פגע הברק במקטרתו שוב ושוב, והניח לו לשאוף את העשן המתוק אל ריאותיו.

אופן השימוש

את הקנאביס יש ליבש, לקצוץ דק, לנקות מזרעים, ואז החומר ניתן לשימוש. את החומר ניתן לצרוך בעישון- אם באמצעות ג'וינט, ואם באמצעות אביזר עישון אחר (מקטרת, צ'ילום, באנג ואיך שבא לכם). כמו כן ניתן לשלבו בתבשילים, דברי מאפה, יוגורטים וכד', ולהשיג תוצאות דומות.

סוגים

לקנאביס סוגים רבים, הנקראים לפפי איזור הגידול שלהם- אפגני, קולומביאני וכד'. כולם טובים, וכולם סבבה.

גרסאות נוספות לחומר הם חשיש לסוגיו, הנפוץ בעיקר באיזור המזה"ת, והג'אראס הנפוץ בעיקר במזרח הרחוק.

מתנגדים

לשימוש בקנאביס יש לא מעט מתנגדים, אבל לא ניתן להם במה, ולא נדבר עליהם כמעט. בעקרון, מדובר בגרסא הבוגרת של הילדים המניאקים האלה, שתמיד מחרבים את הכיף של כולם, ולוקחים את הכדור הביתה באמצע המשחק, כי כואב להם הלב שמישהו נהנה.

הבהרה: המידע באיןציקלופדיה אינו מהווה ייעוץ רפואי.