שיחה:מאו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

אני חושב שאפשר לנצל את דף השיחה הזה בכדי להציע חוקים חדשים למאו. הנה כמה:

-כל פעם שמישהו שם 6, כל שאר השחקנים צריכים מהר לשים את היד על הקופה ולהכריז "זו המגבת!". השחקן הראשון שעשה זאת ניצל והאחרים (לא כולל מי ששם את הקלף) נענשים בשני קלפים בגין "לא יודע היכן המגבת שלו".

-כל פעם שמישהו שם 3, הוא צריך לומר "אנו נכנסים למערבולת". מרגע זה כל שחקן משתמש ביד של השחקן שלפניו בתור כקופה וכשצריך לשלוף/להעניש לוקחים ממנו קלף. אם שחקן מנצח כי לקחו לו את הקלף האחרון, יופי לו. לאחר ששמו 3 קלפים, יש לומר "אנו יוצאים מן המערבולת" והמשחק ממשיך כרגיל עם הקופה.

-המלך נחשב רק לפי הצבע שלו, כלומר, ניתן לשים מלך יהלום על לב ומותר גם לשים 6 תלתן על מלך עלה וכד'.

-כאשר יש על השולחן מספר זוגי, מותר לכל שחקן (לא משנה תור מי) להניח מייד קלף מאותו המספר ולפעול בהתאם לחוקי הקלף. התור ממשיך כרגיל, ולא ממי ששם את הקלף.

-כאשר שמים 8, יש לומר שם של שחקן אחר והמשחק ממשיך ממנו.

-כאשר שמים 4, יש לומר "בידי (מס' הקלפים בריבוע ועוד 5) קלפים ואני שמח בחלקי". אם לשחקן אחר יש גם כן 4 ביד, הוא יכול לשים אותו מייד, לומר "ובידי (מס' הקלפים כפול 4 פחות 2) קלפים ואני יותר שמח ממך" ולתת לשחקן השני קלף מהיד שלו. בשני המקרים, אם שחקן אמר מס' קלפים לא נכון, הוא נענש בגין "לא יודע לספור" אם גם לשחקן שלישי יש 4 ביד, בעיה שלו, הוא לא יכול לשים אותו.


עוד חוקים יצירתיים ייתקבלו בברכה. הנה עוד חוקים יצירתיים מבית היוצר שלי (עידו כרמי)

מהפך-קובעים נקודת אמצע (לדוגמא 7)ואז 'מצוותים' את הקלפים (6-8,5-9,4-10,נסיך-3,מלכה-2,מלך-1) בכל פעם שמישהו שם על קלף מסוים את הקלף ההפוך לו הוא חייב להכריז "רבותי מהפך" ומרגע זה והלאה כל קלף הוא בעצם הקלף ההפוך לו עד שזה קורה שוב.

גיריות-בכל פעם ששמים 9 צריך להגיד "זו הגירית" ואם מישהו נתפס עם גירית ביד אז לוקחים לו את הגירית, מכניסים אותה לקופה, נותנים לו שני קלפים במקום ואומרים לו "הנך מואשם בהחזקת גירית ללא רישיון.

הימורים-ברגע ששמים מלך מי ששם צריך להגיד שהוא פותח את סיבוב ההימורים ואז כל אחד מהשחקנים צריך להוריד את אחד מהקלפים שלו ולהגיד קלף, לאחר מכן שולפים קלף מהקופה ומי שהניחוש שלו יצא הכי קרוב לקלף שנפתח מקבל את כל הקלפים של האחרים. ראשוניות-ניתן לשים את הקלף האחרון רק אם הוא מתאים לקלף הראשון במשחק.

יונתן1301 13:32, בדצמבר 10, 2010 (UTC)