מאו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png אזהרה!
ערך זה קשור לקלפים! כל מי שבמרשם מהפסיכולוג כתוב לו "קרדופוביה" נדרש לצאת מיד או שייקנס בארבעה קלפים!Attention niels epting 01.png אזהרה!
אסור לדבר על החוקים של מאוAttention niels epting 01.png אזהרה!
ערך זה אינו מומלץ לאנשים בעלי לב חלש. (חולי לב, נשים בהריון, נרקומנים, תושבי פתח תקווה, אבי ביטר)
"מאו נאציזם? זה קשור להוא עם השפם?"
~ עמיר פרץ על מאו-נציזם


"תמיד שנאתי את המספר 8. אני לא יודע למה אני משחק בו"
~ אבי נימני על אבי נימני


"בחיים לא הבנתי את המשחק. איך יודעים מתי תורך?"
~ אבי נימני על כדורגלמאו, או בשמה הסקנדומאני "МΆέǽǜǗơ", הינה כת עתיקה שנוסדה בסביבות המאה ה-1 לספירה המאוית. הכת, שמושתתת על חריטות קדומות שנקראו "קלפים", סוגדת ככל הנראה לאותן חריטות ונוהגת בחומרה רבה ובאי הגינות לאלו שאינם מצייתים. רוב חברי הכת הינם אנשים חסרי השכלה, שרצו לעשות משהו בחיים שלהם.

הכת מורכבת ממספר גדול של קבוצות המפוזרות ברחבי העולם. בכל קבוצה החוקים יכולים להיות מעט שונים, אך הבסיס של כולם הוא אותו בסיס.

חוקי הכת הבסיסיים

בהצטרפות לקבוצה השייכת לכת כל חבר מקבל מספר חריטות ונשבע שבועת אמונים שלא ידבר על חוקי הכת עם אף אדם ושלא ידבר כלל אלא בזמן הצורך. לאחר מכן עליו לעבור מספר מבחנים שכליים. כאמור, אפילו מנת משכל של כפית מספיקה על מנת לעבור מבחנים אלו. שמועות אחרונות מספרות כי עודד מנשה ניסה להתקבל, ונכשל במבחן, שמועות אלו אף קיבלו עידוד לאחר שהוא שר בפעם הראשונה את "עודד אמר להרים ידיים".

בכל קבוצה מחלקים למאויסטים (המכונים "שחקנים") חמישה תחריטים לכל אחד. עקב היות התחריטים כבדים, כל שחקן שואף להיפטר מכולם. הראשון שנפטר מכל הקלפים מוכרז כ"דילר", הגורו של הקבוצה שמעתה יקבע יוכל לכופף את החוקים ולהמציא חוקים מוגזמים ולא הוגנים משלו.

כל שחקן מוריד תחריט בתורו, כאשר ניתן להוריד תחריט מאותה הצורה או עם אותו ציור כזה שהורד מקודם. כאשר לשחקן אין תחריט מתאים הוא נקנס ועליו לשאת תחריט נוסף. דיבור מוביל גם הוא ללקיחת תחריט.אם השחקנים רוצים לדבר, עליהם לומר "עצירה לדיון" או "נקודה לדיון", ולסגור עם "סוף עצירה לדיון", או "סוף נקודה לדיון". בחלק קטן מהקבוצות ניתן לקנוס את הגורו על משחק לא הוגן; אך ברובן פעולה כזאת תוביל לעונש של 2 תחריטים, על "שיפוט מטומטם" ועוד דבר בזוי שהדילר המציא.

חוקי המאו מסובכים ביותר ובכל קבוצה ישנם חוקים שונים. בגלל הסיבוך של החוקים, שחקנים חדשים מתקשים מאוד במשחק, וברוב הפעמים עליהם לשאת מספר רב של תחריטים, דבר שלפי הדילר "מאמן אותם רוחנית וגופנית".

כתות המסתעפות מהמאו

בגלל הפילוג הרב בין הקבוצות והשוני בחוקים, הסתעפה הכת למספר תת-כתות. הכתות השונות מובאות פה עם השוני בחוקים שבוצע בכל אחת:

מאו נאצי

חוקים חדשים שרובם קשורים בעיקר בקנסות, לדוגמא, "טיפש שלא בתורו", או "מצחקק בלחישה","מניאק לחברו" ו"אפשטיין". כמו כן, בכת זאת הגורו בוחר את מספר התחריטים שמקבל הנקנס בכל אי ציות. כת זו ידועה בעיקר בגלל החוקים הנוקשים והטימטום מעורר ההתפעלות של המשתתפים בה.

מאו פשיסטי

כת בעלת מספר מצומצם של משתתפים. כת זו דומה למאו נאצי בגלל השלטון הטוטאליטארי של הדילר. בניגוד למאו נאצי, ניתן למרוד בדילר ולקנוס אותו בעוון שיפוט מטומטם.

פבל רצבינבלדוכניבגורדהבלוזיכסקי

הגרסא הרוסית של הכת. השינוי המשמעותי ביותר הוא השם. שינוי משמעותי נוסף הוא שיש לי קקי שניצל תירס. במידה והנך מאונן בזמן קריאת החוקים אנו מבקשים ממך בבקשה רבה תמשיך. בהצלחרא בה. להתראות יבחוש צעיר....רררררררררררררררררררררררררר.....

מאו כיום

כיום חוקי הכת פחות נוקשים. כמו כן, במהלך השנים קיבל הדילר מעמד פחות חשיבותי ועל כן ניתן לקנוס אותו על מניאקיות כאשר הוא מתנהג כך.

מרבית האנשים שמשתתפים היום בכת הינם אנשים רגילים שעובדים, לומדים, חיים עם בת\בן הזוג, ישנים ואוכלים, בניגוד למסורתיים שעד היום קיימים באותמנזחיסטן הפשיסטית-קומוניסטית. הרבה סלבריטאים היו פעם בכת המאו. ידוע שכמעט שבעים ואחת אחוז מחברי הכנסת פרשו מהכת ועברו לכנסת.

חוקי הכת עדיין אינם מובנים לגמרי, לדברי ארכיאולוגיימים מקומיים. הם עדיין עובדים על מנת לגלות את כל סודות הכת. גם בין חברי הכת החדשים רוב סודות הכת נשארו חבויים. סקר חדש מצביע כי 20% מהשחקנים ניסו לרמות פעם ע"י חיפוש של חוקי המשחק באינטרנט. סקר נוסף מצביע כי 80% מהשחקנים לא מצביעים בסקרים.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מאו.