אהרוני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
פורטרייט של ישראל אהרוני
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

ישראל אהרוני (שף)

ישראל אהרוני (נולד ב- 1980) עלה ארצה בשנות התשעים. עם עלייתו ארצה שינה את פני הקולינריה הישראלית כאשר החדיר את המטבח הסיני לתודעה הישראלית, וכמו כן, הפך לאייקון אופנה ולאושיית לילה תל אביבית ידועה.


חייו המוקדמים

נולד באתיופיה אך ננטש ע"י הוריו בשל מוטציה גנטית: לבקנות ושיעור יתר. מאז נדד מנודה ובלתי רצוי ומצא עצמו הומלס בגיל יחסית צעיר. ברחוב רכש מיומנויות בישול רבות וכן הכרות עם מתכונים סיניים עתיקים וסודיים: ביצים סרוחות על גזייה, אורז שרוף על גזייה, וחביתה. בהיותו בן עשר המשיך בנדודיו וחווה התגלות רוחנית אשר הוא ממאן לדבר עליה עד יומנו אנו. על פי עדויות, נמצא משוחח בבהלה עם סנדל. בעקבות המאורע החל שיער ראשו לנשור נשירה מאסיבית וכמו כן, חלה בו הזדקנות מואצת. בהיותו בן 11 עלה לארץ במסגרת "מבצע שלמה". אהרוני, שהתאכזב מישראל כמהגר והזדהה עם האומה הסינית, הנפיק לעצמו דרכון סיני, ואף התגורר כשנתיים בסין. לבסוף, ברח בחזרה ארצה, עם הצמה בין הרגליים.

אהרוני בן 11 במבצע שלמה

הקריירה של אהרוני

בגיל בר-מצווה, אהרוני פתח מסעדה סינית בתל אביב והוציא לאור ספרי-בישול אוונגרדיים. טעמי המטבח הסיני והבשורה שאהרוני הביא עמו התקבלו באהדה רבה. המתכונים הנדירים לאניני הטעם, כגון ביצים סרוחות, שינו את פני המטבח הישראלי לבלי היכר. בהיותו בן שמונה-עשרה, הצמה שלו הפכה לשם דבר בעולם האופנה והיתה לאייקון אופנה. הוא השתתף בפרסומות מיניות במיוחד, הידועה שבהן היא הפרסומת לקסטרו בה הוא חושף את גופו השעיר והרופס תחת המעיל האדום מול ליאור מילר. הוא לא שירת בצבא עקב שמיעת קולות סנדלים והועם מעמדו בעקבות הביקורת הציבורית, הושמעה כלפיו קריאת הגנאי הידועה ״בהמה סינית מיוחמת ומשתמטת״ על ידי סגנית שר החינוך והתרבות מרים תעסה גלזר, והוא התדרדר לשימוש בסמים קלים.

כיום

אהרוני חזר בקאמבק כאושיית לילה תל-אביבית שיכורה והוא מפתיע בתלבושות משונות במסיבות הלילה, אליהן מגיע לעיתים כמזלג, כפית, ואף מפתיע בתלבושת פרובוקטיבית ביותר כסכין למריחה. הוא אב לשבע בנות, ויש שטוענות ליותר מכך, אבל זה לא הוכח, כי הן היו מאוד פעילות מינית. הוא מנחה את כל תוכניות הבישול והאפייה הקיימות בארץ ומוביל קמפיין להסרת שיער בלייזר.


ספרי בישול

אורז שרוף למתקדמים
מבשלים נבטים
שווארמה, נודלס ומה שביניהם
גבות מטובלות

אנה קרנינה