איןחדש:מוזיאון "קיד אי" פותח את שעריו!

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הכתבה נכתבה ב-3 במרץ 2023 (י' באדר ה'תשפ"ג)

לאחר צפייה מרווחת של 22 שנה, סוף סוף להקת רדיוהד הקרויה גם "ראש רדיו דרום" פתחה את מוזיאון "קיד איי" (Kid A) את שעריו לציבור בחיפה. המוזיאון שמוקדש לאלבום זה זכה לביקורות רבות בקרב מעריצי רדיוהד ואף הוכתר כממשיך הרשמי של מוזיאון "אוקיי, בוא פיוטר" (OK, Come, Puter) שכשל במכירותיו.

תיאור המיצגים

המייצג הראשון "הכל במקומו הנכון" (Everything In It's Right Place), מוצג בתור מסחטת לימונים שבהם השתמש סולן הלהקה, ת'ום "אני לוזר" יורקשייר להפגין את עצבו באמצעות שבירת לימונים על ראשו ואז להכין מהם נקניקיות, השיר נכתב בצינוקו הפרטי של ת'ום וכעת הוא נחשף לראשונה לציבור.

המייצג השני "ילד א" (Kid A), מוצג כמעבדת ראשים על מקלות ועכברים על הגריל שמייצגים את כוחות ההיפנוזה של ת'ום להזמין אליו ילדים לביתו ואז לכפות עליהם להאזין לרדיוהד.

המייצג השלישי "ההמנון הלאומי" (The National Anthem), נועד לילדים בני 0-6 כדי שיוכלו לנגן את ההמנון הלאומי של ממלכת איןציקלופדיה בקקפוניה מוחלטת, ג'וני "אלקטרוניקה בע"מ" גרינווד אמר שהוא רצה ללמד את הילדים על מורשת רדיוהד ואת הסיבות ליצירת האלבום "קיד איי"

המייצג הרביעי "איך להיעלם לחלוטין" (How To Disappear Completely), מוצג בתור חדר ריחוף שמסמל את תחושת ההיעלמות של ת'ום בזמן שביקר בהר אלכסוניה באזור הגליל, ועל כל נכתב בשירו "אני לא כאן, זה לא קורה לי, אני סתם איש עלוב"

המייצג החמישי "עצי האצבעות" (Treefingers), עדיין לא מושלם לחלוטין, ועל כך, עמכם הסליחה... (מה זאת אומרת עמכם הסליחה??? אני שילמתי!!!)

המייצג השישי "האופטימי" (Optimistic), מתייחס לשמעון פרס ולחות החיות שהוא הקים יחד עם ג. יפית בשיתוף עם גיטריסט הלהקה, אד "נייס טו מיט" אובריאן, המייצג מיועד למבוגרים בני 50 ומעלה שהשתעממו מחייהם.

המייצג השביעי "בתוך הלימבו" (In Limbo), הוא בעצם שער לגיהנום שמוטעה בתור עולם פנטזיה לילדים רעים, הוא מוצג בתור ים לבה אינסופי שאין בו שום דרך להימלט ממנו ללא כניעה לכוחות הרדיוהדים של שבתאי צבי, בנו של השטן.

המייצג השמיני "אידיוטק" (Idioteque), מיועד בעיקר לחובבי טכנו, טראנס ומוזיקה שמימית, ומוצגת בתור קרחון אפוקליפטי בתצוגת סוף העולם. לתצוגה זאת מורשים להיכנס קודם נשים וילדים.

המייצג התשיעי "פעמון הבוקר" (Morning Bell), מתייחס לגירושין של ת'ום יורק עם אשתו, קארחנה מקסימה, כאשר הוא לא קיבל את בקשתה לאכול את הגרבילים שלהם, ועל כך נאמר בשיר "Cut the Gerbilims in half",איך זה קשור לפעמון? אין לי מושג...

המייצג העשירי והאחרון "פסקול לסרט נע" (Motion Picture Soundtrack), הוא חנות המזכרות של המוזיאון שניצב על ענן שליו ורגוע, ובו אפשר לקנות את הדיסק של Kid A, חולצה של האלבום, וחתימה אישית של כל חברי הלהקה, וכל זה רק ב-**** שקלים בלבד!

EinDavar.png

הכתבה הזו היא חלק ממיזם איןחדש. החדשות הטריות ביותר, רק אצלנו! כי איןחדש תחת השמש!