איןטקסט:חוקת איןציקלופדיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Parchment.jpg

ויהי ביום ההוא לאמור, היום השישי לחודש הרביעי לשנה החמישים, שלוש וארבע מאות לספירת המוסליהדוצרים, וירד שבתאי צבי על הר הגולגלות שמחוץ לבית של צ'אק נוריס, ויפנה לעם האיןציקלופדים המונה שישים רבבות איש וארבעה גרבילים ויאמר: וביום הזה אני מצווה אליכם, בניי, בנותיי ושמעון פרס את מצוותי, ותצייתו להן עד שארית חייכם.

ויעל משה אל ההר וידבר עם שבתאי צבי ויחרוט את דברותיו ומצוותיו על שני לוחות סלע, ויקרא להם "לוחות הפלאפל". וירד משה מההר ויטפס מטה אל העם ויחליק משה על קליפת בננה שהושמה שם על ידי יגאל שילון, ויפיל משה את לוחות הפלאפל ויתנפצנה. ויאחוז משה בברכו ויבכה על פצעיו, ויבוא שבתאי צבי אל משה ויאמר: מה קרה חמודי? ויען משה: שברתי את הלוחות! ויאמר לו שבתאי צבי: לא נורא משה, אפשר לקנות אותם ב-9.89 ₪ בשופרסל דיל. וילך משה לשופרסל דיל ויקנה לוחות פלאפל חדשים-דנדשים ויבוא בפני העם ויקרא את עשרת הדברות של שבתאי צבי:

 1. אני שבתאי צבי מלכך, נשיאך, משיחך, מנהיגך הדגול ונביאך, אז כדאי שלא תעצבנו אותי.
 2. לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני (שמעת את זה, צ'אק נוריס!?) ולא תעשו לכם פסל ומסכה שיש עליהם זכויות יוצרים.
 3. לא תשאו את שמי לשווא, כי כבר חפרו אלי הרבה יותר מדי.
 4. זכרו את חוקי האתר לקודשם, כי בלעדיהם עוד הייתם מתנדנדים מעצים וזורקים ערכים פילוסופיים אנציקלופדיים אחד על השני.
 5. לא תכפו את רצונכם השפל על ערכים של אחרים, כי אין בכוחי למנוע מהם לירות לך כדור בראש.
 6. לא תרצחו בדיחות.
 7. לא תנאפו ערכים של גויים מאיןציקלופדיות זרות מבלי לסמנם בסמלים קדושים ראויים.
 8. לא תערקו לארגוני כפירה, אמונה וניוון.
 9. לא תכתבו ערכים פרטיים כי לא מזיז לי את התחת של הגרביל של חבר של החתול שלי עם החבר המזה מגניב שלך יוסי אמר משהו מזה מושייי אתמול.
 10. לא תאוננו מול ערכים איןציקלופדיים, כי קיבלנו מספיק תביעות.

ויסיים משה לקרוא את הכתוב וישאל את עצמו: רגע, אז מה כן מותר לי לעשות? ויבוא האיש המעצבן ההוא מהפרסומות של מגה בול ויאמר: או, אני שמח ששאלת! ויבט בו משה בתדהמה וישאל אותו: מה לעזאזל הבעיה שלך י'ערס? ויאמר: אני רק רוצה לספר לך על המבצע החדש של איןציקלופדיה: שישה מיליון חוקים במחיר של אחד! ויופיע סימן שאלה ענקי מעל ראשו של משה. ויפנה אל העם ויאמר: הביאו את החוקים!

ויקחו העם כל מטבע ותכשיט, כל עדי וקונדום של אנשים ממש עשירים ויתיכו את כל הזהב ויצקו לעצמם מלפפון חמוץ מזהב ויסגדו לו, ויבוא משה בפניהם ויאמר: מה זה הבול... ויקטע מהר משה כאשר עברו לפרסומת הבאה. וידבר המלפפון המוזהב בעל הפה ויקרא מה כן מותר לעשות באיןציקלופדיה:

 • לכתוב, לערוך, לשכתב, לשפר, לתקן ערכים
 • להציע רעיונות בדיוני הקהילה באקספרסו בר.
 • להציק לאיןציקלופדים תמימים שכל מה שהם רוצים זה קצת שקט, שלווה וסמבוסק.

ויופתע משה כי עוד לא חזה בדת שממש מאפשרת לעשות דברים ויפקפק בדברי האמת שאמר לו שבתאי צבי וישאל: וכי למי מותר לעשות דברים אלו? ויאמר לו שבתאי צבי: לכל רמש וחיה, זכר ואישה, ואפילו להומואים, לכל מותר לעשות דברים אלו. ויש כאלו שמותר להם אפילו יותר! וישאל משה בתדהמה: הכיצד זה ייתכן? האין איןציקלופדיה דמוקרטיה? האם לא כולם שווים? ויצחק שבתאי צבי בפניו ויאמר: והאם בדמוקרטיה כולם שווים? אתה ראית כמה אנחנו משלמים לחברי כנסת? ויסכים איתו משה ויאמר: אם כן, מיהם אותם אנשים קסומים שלהם מותר יותר? ויתן לו שבתאי צבי עוד שכטה ויספר לו את סיפור בריאת הבירוקרטיה.

יום אחד טייל רבן גמליאל בארץ, והגיע לבית המדרש וראה מחוצה לו שבעה אנשים יושבים מחוץ לבית המדרש. שמח רבן גמליאל משום שרצה בחברתם של רבנים אחרים. בהתקרבו לבית המדרש מצא את החלונות שבורים, הקירות מטים לנפול ומצלמות האבטחה שבורות. פנה הרבן לשבעת האנשים וגילה כי היו נרקומנים, והתחלחל הרבן וישאל את האנשים מה הם עושים שם. אחד מהנרקומנים קם ואמר: שמי הרב פיוטר ולדימירוביץ', אנחנו רבני היהדות הקומוניסטית, היכן שכולם שווים. הופתע הרבן גמליאל מדבריו של האיש, מאחר ולא ציפה שרבנים של פלג שלם מהיהדות ישב ליד חורבה ויזריק הירואין. שאל הרבן את האנשים: מדוע הבניין הרוס? היכן תלמידיכם? איפה קצבאות הילדים שאנחנו שודדים מהממשלה? והם ענו לו שאמונתם נכשלה, כי אצלם התלמידים שווי ערך לרבנים, ואין מי שיהיה אחראי לאסיפת כפסים ותיקון הבניין. והחליט הרבן גמליאל שהוא חייב לתקן זאת. הוא מינה את הרב פיוטר לרב הראשי ואמר לו להורות על הרבנים האחרים לשפץ את הבניין. והם עשו כן. ואז מינה הרב פיוטר את ששת הרבנים האחרים לתת-רבנים ראשיים שניהלו את לימוד התורה בבית המדרש, והרבן גמליאל שב לביתו, שמח שהפיץ את תורת הקפיטליזם.

ויתהה משה מה שבתאי צבי הרגע נתן לו לעשן וישאל את המשיח: ומה לעזאזל זה אמור להגיד לי? ויען לו שבתאי צבי: ת'אמת, אין לי מושג, אבל הפואנטה שלי זה שיש היררכיה באיןציקלופדיה ולחלק מהאנשים יש יותר זכויות. ויאמר משה: אתה לא יכול פשוט להגיד את זה?! ויען שבתאי צבי: וכי איך אתה מצפה ממני גם לדבר כאילו אני בתנ"ך וגם לדבר לעניין?! הא?! טוב, נו...
ויאמר שבתאי צבי למשה: אז ככה, אנשים שלא נרשמים לאתר הם בסך הכל כתובות אייפי, והם לא יכולים ליצור ערכים חדשים. אחרי שנרשמים מתווספת האפשרות ליצור ערכים חדשים, ואחרי זה, כאשר למשתמש יש מעל מאה עריכות במרחבי התוכן וחודש ותק באתר הוא הופך לותיק ואז מותר לו להצביע בהצבעות. ויתמה משה וישאל את שבתאי: ואילו הצבעות אלו? ויען לו שבתאי ויאמר: הצבעות מחיקה, החלפה, הצבעות לנהלים חוקים, הפלצה ואיכות חרא הסוסים שישלח לתיבת הדואר של מנהיג ויקיפדיה. ויאמר משה: וואו, יש כל כך הרבה דברים במשפט הזה שאתה צריך להסביר, אבל בתסריט כתוב שאני צריך לשאול על הפלצות אז... אהמ... הפלצות, שבתאי? מה זה? ויען לו שבתאי, שוב, ויאמר: ערך מופלץ הוא ערך שנבחר על ידי הקהילה למובחר ביותר, ערך זה יופיע בעמוד הראשי ויסומן בתבנית, והצבעות הפלצה הן הדרך של קביעת האם ערך הוא מופלץ או לא. וידהם משה וישאל: והכיצד זה מתבצע? ויאמר לו שבתאי: וואלה ערס? פתאום בא לך לדעת הכל, הא!? לא מגלה! סתם, אתה יכול לקרוא את זה בספר הנהלים הלאומי, בינתיים תן לי להמשיך את ההסבר שלי. בנוסף באיןציקלופדיה יש גם את מפעילי המערכת והפקחים שאנכי שלח אותם, וישאל איש דפוק אחד: ומה הם עושים? ויאמר לו שבתאי צבי: נו סתום תפה כבר כמה אתה יכול לדבר? ל'משנה, מפעילי המערכת והפקחים יכולים לעשות כל מיני דברים שמשתמשים רגילים לא יכולים לעשות כמו: להמית בני בליעל ומשחיטים, למחוק קקי מהמגילות הקדושות של איןציקלופדיה ולהחזיר קקי אחר מהמגילות הקדושות של איןציקלופדיה! וישאל הדפוק האחד ההוא שוב פעם: וזה הכל? ויענה לו שבתאי צבי: למה בראתי אותך בכלל? בכל מקרה משה יש לך עוד שאלות לשאול אותי? או שזה הכל? ויעשן לו משה: מה זה החומר הזה? וילחש לו שבתאי צבי: *לחישה* ויבהל משה: שיט. לא משנה, גם ככה לא רציתי שיכנס הוא לרפובליקה האיןציקלופדיה.

וישאל אותו אליעזר בן משה: וזה הכל שבתאי צבי? אבל חשבתי שאמור להיות עוד 900 עמודים ויענה לו שבתאי צבי: ברור שזה לא הכל אליעזר יש עוד הרבה סיבות להירשם לאיןציקלופדיה חוץ מכל אלא! אליעזר הדפוק הזה: כמו מה? נ.ב תגיד לכותב המקראי שאני ירביץ לו! ויאמר שבתאי צבי: יש לדוגמא את מצטיין החודש שכל חודש נבחר המשתמש המצטיין ביותר והמשקיע ביותר ומקבל את גביע הגפילטע פיש שלנו! אליעזר הכושי: וואו זה ממש מרשים, כותב מקראי מניאק. שבתאי צבי: בהחלט! יש גם את NOOB החודש שהוא המשתמש החדש שהכי משקיע. אליעזר ההומו: אני מבין זה באמת מאד שווה להירשם, יש עוד משהו או שאני יכול ללכת? קשרת אותי לקקטוס הבוער הזה כבר 5 דקות זה כבר קצת לא נוח... שבתאי צבי: לא יש לי משימה בשבילך, אתה צריך לשחרר את בני ישראל ממצרים! אליעזר בוחש בשוקו: לא משה צריך לעשות את זה? וגיד לו שבתאי צבי:נו סתום תפה כבר. וימית שבתאי צבי את אליעזר.

ויעלה המשחיט הקדוש שמיימה ויוציא נבואת המשחיטים הקדושה. וילך אל מסדר המשחיטים העתיק ויקריא להם את תורת המשחיטים הקדושה: בתור משחיט אני מתחייב להרוס את אתר האיןציקלופדיה והילחם במפעילי המערכת האיומים בכל כוחי, אני מתחייב ליצור ערכים שמלאים בקקיפיפיקקיזין שיעצבנו את כל המשתמשים באיןציקלופדיה ויהרסו לכולם את ההנאה HEIL HITLER וכל המשחיטים האחרים חזרו אחריו וצעקו כל מה שהוא אמר בקולי קולות עד שהעירו את שבתאי צבי משנתו החשובה! שבתאי צבי שלח את צבאו להילחם בצבא המשחיטים. צבא מפעילי המערכת והפקחים נלחמו שנים רבות בצבא המשחיטים אך המלחמה לעולם אינה נגמרת, המפעילים עומדים על שלם וכך גם המשחיטים. ויחרבן שבתאי צבי את הקקי הקדוש, ויטיל את קקיו על המשחיטים וימותו המשחיטים לתקופה קצרה ויחזרו המחשיטים ויזרוק שבתאי צבי את קקיו שוב פעם ויחזור חלילה.

ויבחר פרדינחט השלישי לתפקיד מפעיל מערכת וינהיג את העם האיןציקלופדי למשך חודש שלם ויגיד פרדינחט השלישי לבני העם האיןציקלופדי לאמור: אני ראש שבטכם יחליט עליכם ואתם תבצעו כל מה שאנכי יגיד לכם! ויגידו בני ישראל: אנו נעמנים אך ורק לאדונינו שבתאי צבי הקדוש. ויגיד פרדינחט השלישי לבני ישראל: NEIN NEIN NEIN אתם תעשו כל מה שאני אגיד או שאני ישמיד את כולכם! אני מפעיל מערכת ושום דבר לא יעצור אות.. וימות הבירוקרט הקדוש מחץ שנורה לגרונו על ידי הבירוקרט הקדוש שרכב על הקשת בענן. וישאלו בני העם האיןציקלופדי: מיהו המשתמש הקדוש הזה? ויענה שבתאי צבי ממעמקי הזולה שלו בשמיים: זהו הבירוקרט הישות העליונה ביותר והוא יותר חזק מן מפעילי המערכת! ויגידו משתמשי העם האיןציקלופדי: וואו... אבל איפה הוא היה עד עכשיו? ויגיד שבתאי צבי: ישן. ויגיד הבירוקרט: פשלי נחוי.

ותכה תקופה חשוכה על איןציקלופדיה שבה לא יהיו לא מפעילי מערכת ולא בירוקרטים וגם אף לא פקח אחד, ומשתמשי איןציקלופדיה עובדי אלילים עצות הם. ויתפללו משתמשי איןציקלופדיה לשבתאי צבי: על מה ולמה כל זה? ויאמר שבתאי צבי: כי הייתם קאקות. וידעו משתמשי איןציקלופדיה אחד את השני וישאלו משתמשי איןציקלופדיה: מה יכול להיות גרוע יותר מזה!??!?! ויגיעו הנאצים. והכושים. והעצם סחוס הקטנה הזאת שמעצבנת אותך כשאתה אוכל שניצל. ויזעקו משתמשי איןציקלופדיה לאדוניי: לאאאאאאאאאא רק לא העצם סחוס הקטנה הזאת שמעצבנת אותך כשאתה אוכל שניצל!!!!! ותכה העצם סחוס את משתמשי איןציקלופדיה במשך 40 שנה. וישלח שבתאי צבי את מפעיל המערכת ממאורתו ויגד לו: תשחרר את משתמשי איןציקלופדיה מן עצם הסחוס, בשניצל וישקשק מפעיל המערכת: א..בבבב..ל אאא...נננננ.ייייייי עעעעעסססססוווקקק, ויאיים שבתאי צבי: תעשה זאת או שהכה אותך! ויגד בשקשוק המפעיל: טטטטטובבב טטטטווובבבב אעשהההה זאתתת וישחרר את פלוצו מפי טבעתו ואז חסם את עצם הסחוס מאיןציקלופדיה ומינה מפעיל מערכת ופקח חדשים שיגנו על הצדק באיןציקלופדיה.
וידבר שבתאי צבי אל נוח, בזמן האחרון איןציקלופדיה התמלאה בערכי זבל, בעוד כשעה אמחק את כל הערכים מאיןציקלופדיה פרט משלך ושתיים מכל קטגוריה. אתה מטיל עלייך משימה לקחת שני ערכים מכל קטגוריה ולכתוב אותם בדף שיחתי, משה. שניים, שניים מכל קטגוריה אסף נוח עד צאת הלילה. ויכתוב נוח את כל הערכים בדף שיחתו של שבתאי צבי ויראה כי טוב. וימחק שבתאי צבי את כל ערכי הזבל ויחגגו משתמשי איןציקלופדיה כל היום וכל הלילה. וימית שבתאי צבי את נוח כי זה מצחיק ויצחקו כל שאר מפעילי המערכת הפקחים המשתמשים והבירוקרט ויהרוג חצי מהם.

ובאחד מן הימים יפנה שבתאי צבי אל אברהם ויגיד לו: קח את בינך הבכור יצחק וחסום אותו! ויבהל יצחק ויגיד לשרה ויבהלו וידעו אחד את השני וידעו את בנם ויאנסו את שאר ילדיהם. ויקח אברהם את יצחק אל ההר להרוג פרות ולמסור את הגופות שלהם לאלוהים כמו שהם עושים כל יום אך הפעם יצחק יהיה הפרה שתיחסם מאיןציקלופדיה. ויחסום אברהם את יצחק מאיןציקלופדיה, אך שנייה לפני החסימה פונה אליו שבתאי צבי: לא! לא! רגע אל תעשה את זה יא קוקסי.. אתה צריך קודם לכתוב לו בדף שיחה שהוא זכה בחסימת כבוד לדקה. ויתפלא אברהם: מה? רק חסימת כבוד לדקה? חשבתי תחסום את הבן זונה בני לצמיתות... טוב לא משנה אני ירצח את המניאק הקטן ביום אחר שהחליט לחתוך ת'זין ש'לו בגיל 17 ה'אוטיסט. וישאל שבתאי צבי בקול תמה אם קצת סארקזם: מה, מה זה, מה אמרת? ויגיד אברהם: לא לא, לא אמרתי כלום.

ויברא שבתאי צבי ב-7 לחודש נובמבר את מיזם החונכות ברפובליקה האיןציקלופדית, וידריך שבתאי צבי את אברהם וידריך אברהם את יצחק ויאנסו אחד את השני ויראה שבתאי צבי כי טוב. וישאל אברהם: אך למה טוב כל מיזם זה? אין לנו מספיק מיזמים כבר באיןציקלופדיה?, ויענה לו שבתאי צבי: מה אתה רוצה ממני? למה אתה וכל הדורות המפגרים שלך חייבים תמיד להטריד אותי בשאלות האוטיסטיות האלה?!?! בכל מקרה, מיזם החונכות פונה אל הקהילה החדשה ולכל הגויים והגועלדים החדשים שתרם הצטרפו לאיןציקלופדיה ויהפוך אותם לרבי נחמן הבא! וישאל שוב אברהם:אבל יש לי שאל.. ויחסום שבתאי צבי את אברהם לצמיתות וישאל מהר יצחק לפני ששבתאי צבי יחסום גם אותו: אם אני רוצה להיות חניך אבל אף אחד לא פנה אליי בדף השיחה שלי מה לעשות? ויענה לו שבתאי צבי: תכתוב בדף המיזם שהינך רוצה לקבל חונך והמאסטרים מיד יענו לך, אך למרבה הלא מזל שלך אתה לא יכול לקבל חונך! וישאל אותו יצחק: למה? ויחסום אותו שבתאי צבי: בגלל שאתה חסום!

וישאל נכדו של שבתאי צבי את סבו: וזה הכל?

לא נכדי, יש גם עסקיות.

המשך יבוא...