ערך זוכה איןוויזיון 2022
ערך מופלץ

אסון הסתימה בכיור (2021)

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Ambox currentevent.svg ערך זה עוסק בנושא אקטואלי!!!
הנתונים משתנים במהירות הבזק, ולכן ייתכן כי הערך כבר לא יהיה מצחיק כעבור זמן


אסון הסתימה בכיור
אסון הסתימה בכיור, מבט על
אסון הסתימה בכיור, מבט על
תאריך 28 באפריל 2021
שעה 19:58 לערך
מיקום כיור, מטבח
גורם רשלנות בשוגג או במכוון
הרוגים למעלה מ-452‏[1]
פצועים למעלה מ-1000 (משוער)
נעדרים 0‏[2]
ניצולים מספר לא ידוע
נזק פגיעה במערכת הביוב של הבניין
פגיעה בצנרת הביתית
הרס של עשרות כלים‏[3]
התקררות ביחסים בין בעלי הנכס לבין האחראיים למחדל


אסון הסתימה בכיור, מטבח התרחש ב-28 באפריל 2021. בסתימה נהרסו עשרות כלים, נפגעה הצנרת הביתית, ונספו למעלה מ-452 עדשים כתומות וירוקות.

רקע

העדשים שנספו באירוע

נ' ו-א', זוג צעירים בשנות ה-20 לחייהם ששמם לא הותר לפרסום, מנביטים ומשרים עדשים דרך קבע לצרכי מאכל. על פי התחקיר הראשוני, זו לא הייתה הפעם הראשונה בה הם פועלים ברשלנות בעת השריית העדשים; א' כבר הורשעה בעבר בנזק לרכוש ביתי, ונ' ידוע לרשויות כאדם מוזנח במיוחד. על אף העבר הפלילי, לשניים הותר להמשיך ולעסוק בפעילות השריית והנבטת עדשים.

האסון

חלק מהראיות שנמצאו בזירה, ביניהן כפפה שזרק נ' לאחר שניסה לדחוס עדשים אל תוך הצנרת; הכפפה שימשה כראייה במשפט נגד נ', שהורשע בניסיון לשבש ראיות
הלקקן שכוב לצד כף מחוררת ועליה כתמי עדשים
גופות עדשים שנפלטו כתוצאה מהדוחק

ב-28 באפריל 2021, א' ניגשה למטבח במטרה להשרות עדשים עבור נ'. לדבריה בחקירה, לא היה בכוונתה להשתמש בכל העדשים לבישול, אלא רק בחלקם, ואילו את השאר היא ייעדה להנבטה. נ' סתר את דבריה בחקירתו וטען כי כל העדשים יועדו לבישול בלבד, וכי א' שיקרה בחקירתה. א' שטפה את העדשים במטרה לנקותם מאבנים ולכלוך, והשאירה את העדשים להשריה על השולחן. בחלוף 45 דקות, בשעה 19:58 לערך, חזרה א' אל העדשים בשביל לשפוך את מי ההשריה ולהחליפם במי בישול.

על פי החקירה, בשלב זה א' שפכה מאות עדשים אל הכיור, במטרה לגרום למותם. [דרוש מקור] בחקירתה טענה א' כי העדשים נשפכו בשוגג, ואילו נ' האשים אותה בעימות בשפיכת העדשים בזדון. בחקירתו הסתיר נ' את שותפותו לפשע, וטען כי לא היה נוכח בזירה בעת המקרה. בבדיקה שנערכה בכיור לאחר מכן, נתגלו ממצאי די. אן. איי של נ' המעידים כי נ' ניסה להיפטר מגופות העדשים, ושטף אותם אל הביוב. על פי עדויות השכנים, התגלעו חילופי דברים בין השניים, בהן קללות, ולבסוף אמר נ' ל-א' אמירה מפלילה, והיא "צריך להיפטר עכשיו מהגופות". לפי עדות השכנים, ניכר היה כי א' הביעה חרטה עוד בעת המקרה, והחלה לבכות בחדר המדרגות. נ' נעזר באחד השכנים בשביל לדחוס את העדשים אל תוך הצנרת, מה שיצר סתימה.

מאות עדשים נדחסו בצנרת שנסתמה, ומותם נקבע במקום. מספר כלים נפגעו וטופלו במצב בינוני-אנוש, מתוכם לקקן נזרק לפח לאחר שמאמצי הניקיון כשלו.

לאחר האסון

חקירת האירוע

המשטרה עצרה את נ' בגין שיבוש והעלמת ראיות בזירת רצח עדשים. ספק העדשים הביע תרעומת ואמר כי "יותר לא אספק להזויים האלו עדשים". בעלי הנכס איימו בסילוק הזוג. א' נעצרה ושוחררה בערבות מפאת היותה קטינה‏[4], דבר שהיווה עילה למעצר נוסף כנגד נ', בגין בעילת קטינה ונישואין לא חוקיים לקטינה.

גינויים

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, אמר כי מאז המקרה קהילת העדשים בעולם מתקשה להתאושש, וכי יש למצות את הדין עם הזוג על מנת למנוע הישנות של אסונות שכאלו. רה"מ בניינים נתניהו אמר כי "צה"ל ישים את ידו על כל מי שינסה לפגוע בדו קיום בין העדשים ליהודים", והוסיף כי הזוג שביצע את טבח העדשים הנורא השתייך לזרם השמאל הקיצוני בראשות אביגדור ליברמן. לגינויים הצטרפו מתפקדי הליכוד.

קהילת העדשים הישראלית, שמקום מושבה בחולון (בבית קהילת השומרונים) ובדימונה (סניף חדש שעתיד להפתח על חורבות קהילת העבריים), הביעה תרעומת, וחלקם אף מחו מחוץ לבית הזוג. ארבעה עדשים נעצרו לאחר שהתקבל מידע מודיעיני לפיו הם קשרו קשר לביצוע פשע כנגד נ' ו-א', ורצו לשסף את גרונו של נ' בשנתו.

ראו גם

הערות שוליים

  1. לפי גורמים רשמיים, האירוע עדיין מתמשך
  2. לא כולל גופות שנשטפו אל מערכת הביוב של הבניין
  3. אומדן לא רשמי, ייתכן כי מדובר באלפים
  4. בעת האירוע א' הייתה בת 21 עם חזות של בת 12.9 ונ' היה בן 24 עם חזות של פעיל חיזבאללה
Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!