בגדי נשים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
אישה סוטה מתעקשת להלביש אישה נורמלית
"הם מסתירים לי את הנוף!"
~ שבתאי צבי על בגדי נשים
"מעצב אופנה הוא אדם שיכול לשים סיר על הראש של מישהי ולקרוא לזה הלוק החם החדש של 2022"
~ דולצ'ה על גבאנה
"ומעצב אופנה הוא אדם שיכול לשים ראש של מישהי על סיר ולקרוא לזה הלוק החם החדש של 2022"
~ גבאנה על דולצ'ה

לבישת בגדי נשים היא סטייה נפוצה, בעיקר בקרב נשים. כתוצאה מסטייה זו, נפגעת יכולתם של גברים להתבונן בנשים ערומות. רבות מהנשים הסוטות כופות את מנהגיהן הדוחים גם על נשים ערומות, וקופות באופן כללי. לא נמצא קשר בין לבישת בגדי נשים לאהבת פלאפל.

מקור היסטורי

פסל שהצליח
פסל שלא הצליח

בספר הקודש סיפורי התנ"ך בציורים כתוב שהאישה הראשונה התלבשה לאחר שאכלה תפוח מורעל שנתנה לה המכשפה הרעה. עם זאת, הלבוש שלה היה עלה תאנה, כך שזה היה נסבל.

בתקופה הרומנית כל הנשים היו מסתובבות ערומות, וזה היה גן עדן. מצב תקין זה נפסק לאחר עלייתה של הקיסרית הפולניה קיסרינה, שחששה שהנשים יצטננו, וצוותה עליהן לקחת סוודר. למרבה המזל, פסלים זריזים מיהרו ליצור פסלים שיתעדו את הנשים הערומות, כדי שנדע שפעם העולם היה מקום טוב יותר. כתוצאה מהמהירות, חלק מהפסלים לא הצליחו.

סיבות ללבישת בגדי נשים

סוטה מתונה
פרסומת לרשת אופנה לנשים סוטות מתונות

מחקרים מראים שלבישת בגדי נשים קשורה לטראומת ילדות, כגון צפייה בקלטות הילדים של דץ ודצה. יש עדויות שקושרות את התופעה גם להעדר ביטחון עצמי, עודף ביטחון עצמי, ביטחון-עצמי-שמאפשר-חיים-חברתיים-נורמליים-אבל-רק-אם-תתנהגי-כמו-כולם, ואולי גם לכיעור. בפרוייקט הגנום היבוסי התברר שיש גם גן שקשור לתופעה, והוא מכונה בפי מדענים "גן שולה" תמיר אמרם שחור.

גברים לובשי בגדי נשים

גברים שלובשים בגדי נשים הם תופעה מקובלת. ניתן למצוא את תופעה זו בקרב רבנים, מאפרי דוגמניות, ובעיקר בקרב כותבי ערכים באיןציקלופדיה. למעשה, בגדי נשים יוצרו על מנת שגברים ילבשו אותם, ועל כך מעיד שמם.

הגבר המפורסם ביותר שנהג ללבוש בגדי נשים הוא שבתאי צבי, שאף היה שוטף כלים, ויש כאלו שחושדים שהיה אישה לבושה שהתחזתה לגבר.