ג'וני דפ

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Depp-johnny-photo-johnny-depp-62017.jpg
"אין כמוני, יש לי פוני!"
~ ג'וני דפ במהלך אחת מהופעותיו
"הייתי פעם בהופעה שלו, יש לו מזל שהוא חתיך"
~ שבתאי צבי על ג'וני דפ


ג'וני דפ (1555-1999) היה שודד ים, קופאי בסופר , יצרן שוקולד, מלחין ומזדיין בתחת, נולד באנגליה על ידי מיקי בוגנים שהיה אביו ואימו (כי איאפשר לדעת מה מינו של מיקי בוגנים). שג'וני הגיע לגיל 11 חודשים ראה מי זה אביו ואימו אז החליט לברוח מהבית אל משפחתה של ג. יפית שגם משם הוא ברח אל משפחה אומנת.

ילדות ונעורים

ג'וני סבל מתלאות רבות במהלך חייו, שחלקן תתוארנה בהמשך. ג'וני אף כתב על חוויותיו ספר, שנקרא תלאותיו של ג'וני בן ה-3 במסעו בין מועדוני הימורים. בספר מתאר ג'וני את קשייו לאחר נטישת הוריו וסילוקו מבית היתומים. בין גיל 5-9, נאלץ ג'וני לעסוק בעבודות מזדמנות. תקופה זו סימלה את תחילת הקריירה שלו ועיצבה את אופיו. בין העבודות היו-

בתקופה זו ג'וני החל בהלחנת היצירה הראשונה שלו- הסונטה לכלב של השכנים. יצירה זו מספרת על כלבם של השכנים, שנרצח באמצע הלילה על ידי אדם מסתורי. כל חוויותיו של ג'וני גרמו לו להבין שיש רק מוצא אחד, והוא הים. הוא נטש את עבודותיו ועבר לגור בספינה.

ג'וני דפ מחופש לקפטן שהיה ממונה עליו

על חיי הים

בתחילת עבודתו על הספינה, היה ג'וני רק נער משוטים קטן, אך לאחר מספר שנים של עבודה קשה והדרכה צמודה של קפטן הספינה, קפטן ג'ק ספארו, הפך ג'וני לדמות מפתח בספינה, והיה אחראי המפות והטבח של הספינה. חברו הטוב ביותר על הספינה היה מר גיבס הזקן, שלימד את ג'וני הקטן את תורת המוסיקה ונגינה על חמת חלילים. לאחר מספר שנים נוספות על הסיפון, הרגיש ג'וני שהגיע הזמן לנדוד למקום הבא, והחליט שתקופה זו נגמרה.

הלהקה

לאחר פרישתו מהספינה,ועצוב מכך שעליו להשיר מעליו את רעמת הראסטות הסינטטיות שהוכנו במיוחד בשבילו על ידי קנדי עיוור בעל 5 רגליים,הפך ג'וני למטאטא רחובות. לאחר ששם לב כי בעבודה זו מרוויח פרוטות וכי ילדי הרחוב מאמצים את ה"לוק" הייחודי לו,החליט ג'וני לפנות חזרה אל מקום המפלט-המוזיקה. הוא החל לנגן ברחובות בחמת חלילים אירית שאביו,שודד הים,קנה לו בכספי בר המצווה. שיא הצלחתו של ג'וני הקטן לבד הייתה שהקליט שיר עם הדג נחש. ג'וני פגש ברחוב את חברו,מר גיבס הזקן,שחגג באותו היום את יום הולדתו ה-140. מר גיבס היה שיכור,וג'וני החליט שעליו לעזור לו,לכן הקים ג'וני את הלהקה P, שהייתה ידועה גם בכינוי "להקת שודדי הים" בעקבות אלבום הבכורה "P is for Pirate", אשר הוביל את הלהקה להצלחה גדולה. ג'וני וחבריו הפכו ללהקה המושמעת ביותר בתחנות רדיו פיראטיות. נגני הלהקה היו:

  • ג'וני דפ - חמת חלילים אירית, שירה והלחנה.
  • מר גיבס הזקן - גיטרה בס וזמזום נעימות פירטיות.
  • האיש בלי הרגל - גיטרה אקוסטית ומפוחית כיס.
  • זה עם השפם - תוף מרים והכנת משקאות.
  • אליזבת - הרוצחת - סוואן - ריקודי בטן.

מלבד "P is for Pirate", אלבום הבכורה, הוציאה הלהקה ארבעה אלבומים מצליחים נוספים, ואז הגיעה הנפילה הגדולה.

פירוק הלהקה והמוות הטרגדי

לאחר יציאת האלבום החמישי והאחרון של הלהקה, זה עם השפם החליט שהוא יוצא לחופשה בקאריביים. חבריו ללהקה החליטו להצטרף עמו לנסיעתו ולהמשיך שם את עבודתם המוסיקלית. באיים הקריביים, לאחר שתיית מספר משקאות אלכוהוליים לא מזוהים, הם גילו שלאיש בלי הרגל יש זיהום קשה ברגלו הימנית והם נאלצו להעביר אותו מיידית לבית חולים. האיש בלי הרגל, שהיה אדם חולה מאוד עוד לפני הזיהום, נפטר בדרך לבית החולים. חברי הלהקה נותרו המומים, ולא ידעו מה לעשות.

לאחר ההלוויה, הלהקה עמדה להוציא תקליט נוסף, אך בגלל המשבר הפסיכולוגי שעבר עליהם באיים הקאריביים, ביטלו את השקת התקליט והחליטו להתפרק. כך כל אחד מחברי הלהקה הלך לדרכו.

מקרה הרצח

לאחר פירוק הלהקה, עבר ג'וני לקריירת כוכב קולנוע. במהלך הצילומים לסרט הדרמה/מתח "צ'רלי וממלכת השוקולד", ג'וני דפ הואשם בהריגת יותר מעשרה אומפה-לומפה שעבדו בשביל הצוות. ככל הנראה, זה התחיל אחרי שג'וני התווכח עם אחד מהם בטענה שאם הוא רואה טלוויזיה זה לא באמת נותן לו איי.קיו של 3, כמו שכתוב בתסריט. לעומת זאת, האומה-לומפה עמדו על שלהם והוכיחו מדעית שזה באמת כן. מדוכא מההפסד שלו, ג'וני דפ החליט לפטר את כולם, להחזיר אותם לעבודה כדי שיטעמו שוב את שמחת החיים, ואז הרג אותם באכזריות. הוא הוכרז כזכאי בבית-המשפט לאחר שאמר שזו הייתה הגנה-עצמית.

הישרדותו של ג'וני דפ ומחלת הגרביליזציה

באותה השנה חלה ג'וני במחלה בלתי ידועה שהייתה קשורה באופן כלשהו לחתולי ים מדברים ונוצות של טווסים. מחלה זו עדיין לא התגלתה וג'וני הוא ככל הנראה בן האנוש היחיד שחלה בה. ג'וני שרד את המחלה,וכיום הוא עומל רבות על מסע ההסברה שלו לעולם על מחלתו הקשה ששיתקה את גבתו הימנית. אחד הסיפורים המפורסמים ביותר ממסע הסברתו של ג'וני הוא על צלם אחד שנכנס במקרה לחדר בו תיכנן ג'וני את מסע ההסברה עם גרביל, ויצא משם כעבור שעתיים,חיוור,ורדרד ומאובחן כחולה בשפעת החזירים. ללא הגרביל. מאז,מחפש הFBI אחר הגרביל המדבר, שנאמר כי החליט לנקום את נקמתו של בעליו שחלה בשפעת החזירים באופן מסתורי ביותר לאחר שהות עם ג'וני,ותקף את ג'וני בחדרו בבית המלון. בזירת הפשע נמצא גם העכבר הגדול ביותר בעולם, מוטל על הריצפה,העונה לשם וינונה ריידר. מאז,טוען ג'וני כי לא הכיר אף עכבר בשם וינונה, כי הוא סובל מחרדתגרביליזציה, וכי רעל העכברים שנמצא בחדר,היה שייך לגרביל התוקף.

עד היום נחשב ג'וני דפ לגיבור כל שודדי הים ולמוסיקאי המוצלח ביותר. צלילי נגינתו של ג'וני בחמת החלילים חרוטים בזכרונו של כל בר מזל ששמע אותו.