מיקי מאוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
לא לילדים
אזהרה!

התוכן בערך "מיקי מאוס" לא מתאים לילדים!
ילדים יקרים, אנא הפסיקו לעשות ביד והסתירו את עיניכם. אין לצעוק בזמן הקריאה קולות כמו: אוואוואווו, זה עוושה לי את זה, אהאה יווותר חזק!


מיקי מאוס (אנגלית: Mickey Sicky, מיקי החולני) הוא דמות בדיונית אשר הופיעה ברבים מסרטיה של חברת וולט דיסני. הדמות היתה פארודיה עצמית על הזמר והשחקן מיקל ג'קסון, אשר גילם אותה. פירוש שמה המקורי של הדמות הוא "מיקי החולני". "מיקי" כקיצור ל"מייקל", ו"חולני" עקב נטיתו לכפות על ילדים קיום יחסי מין עמו. התרגום העברי שובש מכיוון שהמילה האנגלית "Sicky" יכולה להתפרש גם כ"חולני" וגם כ"מאוס", מלשון "נמאס". בישראל רווחת הסברה כי המילה "מאוס" מקורה במילה האנגלית "mouse" שפירושה "עכבר", מכיון שמיקי הינו עכבר, אך זוהי טעות: מיקי הוא למעשה אדם, אשר מזכיר במראהו עכבר מכיון שגם מיקל ג'קסון הזכיר במראהו החיצוני עכבר בתקופת צילום הסרטים.

מראה חיצוני[edit]

מראהו החיצוני של מיקי, אשר השתנה מספר פעמים במשך השנים, היה זהה כמעט לזהו של מיקל ג'קסון. כמו ג'קסון, נהג מיקי לעטות דרך קבע כפפות לבנות על מנת שלא להשאיר טביעות אצבעות בזירות הפשע בהן היה נוכח, ולנעול לרגליו נעלי סירה הולנדיות, על מנת שלא להותיר אחריו עקבות ניתנים לזיהוי. בשלב מסוים החל מיקי, בדיוק כמו ג'קסון, ללבוש חצאיות מיני, ובסרטים בהם הופיע בחצאית נקרא בלעג "Minnie Sickey" (בעברית: "מיני מאוס"), ורבים טעו לחשוב כי מדובר בדמות נפרדת, ואף בבת זוגו (הקבועה!) של מיקי. בניגוד לג'קסון, נהג מיקי לשרבב את איבר מינו הארוך, זכר להיותו אפרו-אמריקאי, דרך חור באחורי מכנסיו, מה שגרם לאיבר המין להיראות כזנב, והקל על מיקי לשכנע ילדים לשחק בו.

היסטוריה[edit]

סרטו הראשון של ג'קסון כמיקי היה "Plane Crazy" בו מיקי "השתגע" במהלך טיסה ואנס את כל הילדים אשר על המטוס. שנה לאחר מכן, כאשר כבר היה ג'קסון מבוקש על ידי רשויות החוק, יצא לאקרנים הסרט הראשון בו לבש מיקי כפפות, "The Opry House". בסרט נראה מיקי פורץ לבית משפחת אופרי מרובת הילדים ומבצע באלו את זממו. סרט מפורסם מאוחר יותר בכיכובו של ג'קסון היה "The Cactus Kid", פארודיה על מערבונים, אשר עקב אחרי מסעותיו של מיקי לתפיסת "ילד הקקטוס", אשר הדביק לגופו קוצים על מנת שמיקי לא יאנוס אותו. לאחר פרישתו ממוזיקה, השתגע מייקל ושינה את מראהו ושמו למיקי מאוס והצטרף לשלישיית שכירי חרב שבראשם וולט דיסני

פרשית פארפור[edit]

בשנות האלפיים עלתה בטלויזיה הפלשתינאית גרסה מקומית ל"פרפר נחמד" בהפקת החמאס, בה שיחק ג'קסון את פארפור, לוחם החופש הפלשתינאי אשר הופך לבסוף לשאהיד לאחר שמחוסל על ידי היהודים. ג'קסון נתבע על ידי חברת וולט דיסני על ניצול המותג השיך להם, ומשלא התיצב למשפט חוסל על ידי ה-CIA במהלך צילומי התוכנית, מה שאילץ את הפקת התוכנית "לחסל" גם את דמותו של ג'קסון ולהביא במקומה דמות מעפנה של דבור.

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מיקי מאוס.
Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא מיקי מאוס. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.