גני בורן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"איזה יופי! אותו שם!"
~ בני סלע על גני בורן
"השם שלו נשמע לי מוכר..."
~ בני גורן על גני בורן
"קראתי את כל הספרים שלו!"
~ המורה ילנה על גני בורן

גני בורן הוא אויבו הנשמתי והנצחי של בני גורן. בורן כתב מספר ספרי מתמטיקה אשר עוררו אהדה רבה לבורן ושנאה רבה לבני גורן.

ילדותו

שנת ילודתו אינה ידועה, אך השמועה מספרת שבשלהי שנת 1900 מישהי בשם מריה התאהבה בישות כלשהי (שוב?!) ועל כן נולד לו תינוק. הוריו החליטו לקרוא לו יבגני, על כן שמו היה יבגני בורן דה פירנצוב. בשנות חייו המוקדמות, בגיל 0-5 בערך, למד גני בורן בבת ים. שם, למען האמת, הוא למד את כל בית הספר היסודי. בורן קיבל חינוך מצויין שניתן לו באמצעות יחס אישי של מחנך-תלמיד (יחד עם עוד 52.5 תלמידים אחרים). המקצוע האהוב עליו היה מתמטיקה. בשנת 1910, הפך גני בורן לאדם בן 10 באופן רשמי. בשנת 1920, לאחר סיום התיכון, השתמט גני בורן מצה"ל, באמצעות שינוי שמו מיבגני לגני, כדי שיהיה לו זמן להגשים את חלומו ולכתוב ספרי מתמטיקה קלים וכיפיים, ללא שיעורים.

המלחמה עם בני גורן

כידוע לאוכלוסיית העולם, אויבו הנצחי של בורן, בני גורן, נולד בשנת 1950, וכבר 10 שנים אחר כך פרסם את תורת ספרי אלגברה "א,ב,ג,ד,ה,ו,ז,ח,ט,י,יא,יב,יג". גני בורן כעס על כך מאוד והתמרר במשך שנים משום:
א. שבני גורן הוציא ספרי מתמטיקה לפניו.
ב. ספריו של בני גורן משומשים ע"י משרד החינוך בכל הארץ.
ג. בני גורן מירר את חייהם של ילדים קטנים, מה שגרם לבורן, אוהב הילדים, לזעום מאוד.

לאחר ההתמרמרות, ויציאה מהארון, החליט בורן להפיק את ספריו הקלילים לתלמידים וקרא לסדרה: "אלגברה 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13" אשר מאפשרים ללמוד את החומר הנדרש מבלי להתאבד\לצאת מהארון. הסדרה הוחרמה ע"י ארגון המורים שתומך בעבודת פרך לתלמידים, אך הסתדרות המורים דווקא תמכה בספרים מכיוון שהאינטרס שלהם הוא לעשות דווקא לארגון המורים.

למרות שספריו נלמדו במספר בתי ספר יסודיים, בורן ראה בהשתלטות ספריו של בני גורן על המתמטיקה רוע וטמטום. על כן, בורן, כהיותו אדם מלומד, החליט להשקיע שנה באוניברסיטה ולאחר מכן הוציא ספר המתחרה בספר של בני גורן "גיאומטריה של המישור" בשם: "גיאומטריה של הקישור". גם ספר זה הוחרם על ידי ארגון המורים, אך הפעם הוא הוחרם גם על ידי משרד החינוך וכתוצאה מכך גם ע"י הסתדרות המורים. הסיבה הרשמית להחרמה הייתה שהספר קל מדי, אך הסיבה האמיתית היא שבני גורן שתף את מוחם של המשפיעים בתעשייה. על כן, בורן הוענש וישב 5 שנים בצינוק.

לאחר יציאה מן הצינוק, גני בורן התפוצץ מרוב כעס על הצלחתו של בני גורן. מאז נעלמו עקבותיו. האגדה מספרת שהוא יחזור לנקום בבני גורן.

ספרים פרי עטו

להלן רשימת ספרים פרי עטו של גני בורן:

  • סדרת "אלגברה 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13"
  • הספר "גיאומטריה של הקישור"
  • הרומן "הישיבה בצינוק"

ראו גם