דיוניסוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

דיוניסוס (ביוונית: באנגלית: horsquid) הוא האל היווני שיצר את כל הדיוניסוסים (חצי סוסים חצי דיונונים), המוטציות המעוותות שיצר הטבע (כמו ג. יפית) ועוד.

היסטוריה

ציור פסיפס של דיוניסוס

לפני המון המון זמן, זאוס ברא את הדור הראשון של עולם הפוקימונים. כשגילה שיצר בטעות פוקימונים מעוותים ולא ידע מה לעשות, הוא ברא אל שיהיה אחראי על הפוקימונים המעוותים הנ"ל. לאל זה קראו "דיוניסוס", שהיה בעצמו מעיין פוקימון מעוות. דיוניסוס יצר פוקימונים אוטיסטים נוספים, כמו למשל הפוקימון שנראה כמו גלידה והפוקימון שנראה כמו גוש חרא מעופף, שלפי דעתו היו מוצלחים מאוד, אך בגלל שאלוהים לא אהב את זה הוא פיטר אותו והפך אותו לאחראי על מוטציות. במקומו הוא ברא את היפנים שיהיו אחראים על זה. מאוחר יותר דיוניסוס ברא דיוניקורן שעברו לגור בנפטון סיטי אבל כל הדיוניקורנים נכחדו על ידי הפלוטונים.

סיפור דיוניסוס

יש המשערים שדיוניסוס לא נברא על ידי זאוס אלא היה הבן שלו, אבל הוא פחד שאשתו לא תבין איך נולד למלך האלים חצי דיונון חצי סוס, והוא היה בטוח שזאוס יפגיז אותו בחזיז ברק אם יאמר זאת, אז הוא החליט להגיד שהוא ברא אותו. לאחר שהרה גילתה שבעלה בגד בה עם יצור מעוות כלשהו היא כעסה ושלחה 3 גרבילים לרצוח את דיוניסוס. דיוניסוס ברח אל ההרים ולמד שם קונג-פו וכשהוא חזר הוא ניהל קרב קונג-פו עם הרה - שניצחה, כמובן, וכעונש על הביזיון היא הכניסה אותו לשק והורתה לגרבילים להפליץ עליו אחרי שאכלו חצי ק״ג שעועית.

אל המסכות

דיוניסוס חשב שאם ישים עליו מסכה לא ישימו לב שהוא חצי תמנון ומכוער להפליא, אבל למזלו האלים על הר האולימפוס היו אגואיסטים מדיי בשביל להסתכל עליו ולשים לב שיש לו זרועות של תמנון. אנשים רפי-שכל אף יותר מהאלים כינו אותו "המסתורי" בגלל המסכה שחבש, ולא שמו לב שהוא חצי דיונון חצי סוס. וכך הוא הפך לאל המסכות. אל המסכות היה אל חשוב מאוד שזאוס מינה מפני שהתקשה ליצור מסכות לבד, אז השאיר את העבודה הקשה לדיוניסוס, פתח מפעל למסכות. לאחר שמפעל המסכות שלו כשל (האם זה היה בגלל שהן היו מכוערות או בגלל שהיו מותאמות לאנשים בעלי ראש סוס?) אז הוא מכר אותו, ובמקומו קנה מפעל לביסקוויטים.

אל התיאטרון

בתור תפקידו כאל התיאטרון דיוניסוס שיחק עם גילה אלמגור בתיאטרון הבימה ובתיאטרון גשר. בנוסף דיוניסוס הופיע בריקוד בלט סוער של "אגם הברבורים", בו לבש שמלת מלמלה וורודה. באותו היום נגמרו שקיות ההקאה באולם. דיוניסוס הופיע גם בחלטורות רבות אחרות - אלו היו ההופעות המפורסמות ביותר שלו. יש המשערים שלדיוניסוס ולגילה אלמגור יש קשר ביולוגי או שגילה אלמגור היא האחות האבודה של דיוניסוס. דיוניסוס היה התלמיד הכי טוב בסדנת הריקוד של אתי פולישוק ונחשב לרקדן/רקדנית [1] הכי טובים אצלה עד היום. בנוסף הוא משחק בטלנובלות/סדרות סיטקום כושלות ומנחה בתכנית בוקר בשם "קלאמרי על הבוקר". בנוסף הוא פסיכולוג ילדים המשתתף בתכנית בוקר ומגיש פינה ב"בוקר עם דנה רון" בשם "קלמר עם קלאמרי".

הערות שוליים

  1. עד היום לא כל כך בטוחים מה הוא/היא אך נוהגים לפנות אליו בזכר מסיבה כלשהי