דניאל אלבס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"מי זה?"
~ דונגה, מאמן נבחרת ברזיל, על דניאל אלבס
"אה... לא, לא מכיר... אין שחקן כזה! באמת! אני המגן הימני הטוב היחיד בברזיל!"
~ מאיקון על דניאל אלבס

ו לגרינברג יש כוס


תמונה של אלבס, או לפחות ניסיון לצלם אחת כזו. טוב, נו, הוא די קטן וגם די מהיר.

דניאליסטו אלבסלסטה דה סילבה נזאריו גאושו דה לימה ריקארדו שמעון פרנס, אשר נוהג להתקרא רק "דניאל אלבס" ואף "דני אלבס" עקב היותו עצלן וחפפן, הוא שחקן הכדורגל ההתקפי ביותר בעולם, אשר עקב מחדל לשוני משחק כמגן ימני במועדון הכדורגל ברצלונה.

באהיה

אלבס החל את הקרירה במועדון הכדורגל באהיה, אשר קיבל את שמו מעצם היותו ראשי התיבות של חמשת שחקניו: ברנו, אלבס, ההוא, יוסף, וההוא השני. החברים נהגו לשחק סטנגה על החוף ולאחר מכן לאכול אבטיח אשר סחבו מחצרו של השכן הנרגן. יום אחד עבר במקרה במקום סקאוט של הקבוצה הספרדית סויליה, אשר התרשם מכשרונו של אלבס, ובהזדמנות הראשונה, כאשר צעד אלבס אל עבר מקשת האביטיחים של שכנו, חטף אותו והעלה אותו למטוס לספרד. דניאל אלבס משחק גרוע כמובן בגלל שהוא משתייך לעדה התימנית ומשחק דג'ם אחרי צהריים עם גווארדיולה

סויליה

מאמנה של סויליה, חואן דה ראמוס, התרשם מאוד מכשרונו ההתקפי הרב של אלבס, והציב אותו כחלוץ כנף ימני. באחד מאימוניו הראשונים בקבוצה, חולקו השחקנים לשתי קבוצות אשר התמודדו אחת כנגד השניה. משחקה של קבוצתו של אלבס היה תקוע, ולאחר שלא קיבל אף מסירה במשך דקות ארוכות, רץ כ-20 מטרים אחורה על מנת לקבל את הכדור מהשחקנים האחוריים. דה ראמוס, אשר הבין כי הימצאותו של אלבס באזור אחורי כל כך במגרש היא הרת אסון, צעק לעברו "חזור מיד!" (באנגלית: "!Be right back"), ואלבס, אשר טרם שלט היטב באנגלית באותה התקופה, פירש זאת כ"הייה מגן ימני!". מאז ועד סוף ימיו בקבוצה שיחק אלבס כמגן ימני, ולמרות העמדה הלא מתאימה בלט מאוד בהתקפת הקבוצה ואף עזר לה לזכות פעמיים ברציפות בגביע הלוזרים של אופ"א, לאחר 5647 שנים בהן זכה שמעון פרס בפרס זה. מצד שני, חסרונו של מגן ימני אמיתי בקבוצה פגע בה, ולא אפשר לה לזכות בתארים המשמעותיים יותר.

ברצלונה

בקיץ 2008 מונה פפ גווארדיולה למאמנה של ברצלונה. גווארדיולה, אשר שאף להיות האדם הגבוה ביותר בקבוצה, זרק מהקבוצה שחקנים רבים אשר גובהם היה מעל מטר וחצי, כגון רונאלדיניו, דקו (1.51 מ'), ליליאן תוראם, ג'יאנלוקה זאמברוטה, ושחקנים נוספים אשר זכו רק בתארים איזוטריים כגון גביע ליגת האלופות (גביע הווינרים של אופ"א) והמונדיאל. על מנת לשמור על ממוצע הגובה הנמוך של שחקני הקבוצה, החתים גווארדיולה, בנוסף לצ'אבי, אנדרס איניסטה, וליונל מיצי 'היללן', גם את אלבס. מאז כבש ובישל אלבס עשרות שערים הן לזכות קבוצתו והן לזכות הקבוצות היריבות.

קרירה בינלאומית

אלבס זומן, אומנם, למספר אימונים של נבחרת ברזיל, אך מעולם לא שיחק בה, כאשר מאיקון משחק כמגן ימני בשנים האחרונות. יכולתו הטכנית הגבוהה של אלבס הופכת אותו לשחקן טוב לא פחות ממאיקון, אך יכולתו הפיזית של מאיקון מאפשרת לו להרביץ לאלבס בכל פעם שהוא מגיע לאימון הנבחרת ולהבריח אותו.

ראו גם