כדורגל

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Ronaldinio.JPG הערה:ערך זה עוסק בנושא מגעיל ודוחה! מגעיל! זה מה שהערך הזה!

לידיעתכם, לא תוכלו

 • לאכול,
 • לשתות,
 • לישון,
 • להתאהב,
 • לעצום עיניים,
 • לנשום,

בתוך 24 שעות מקריאתו.

כמו כן, מומלץ לקחת כדור נגד בחילות במינון כפול לפני קריאתו.

אם אתם מקיאים, תפנו לאלוהים. ממש לא מומלץ לקרוא את הערך. תעברו לערך אחר אם אתם רוצים להישאר בחיים.
"כדורגל הוא משחק נהדר. חבל שלא מביאים אותו לישראל"
~ שגיא כהן על כדורגל
"יש אלוהים!11!1!!"
~ קריאתם של אוהדי הקבוצה לאחר כל גול (שלדעתם משמש כהוכחה חותכת לקיומה של ישות עליונה).


כדורגל הוא משחק כדור נפוץ המיועד לשתי קבוצות ובו מנסים השחקנים להכניס את כדור המשחק אל תוך שערה של הקבוצה היריבה. הוא נקרא "כדורגל" עקב הטעות הנפוצה הגורסת כי אסור להשתמש בידיים לצורך השגת מטרת המשחק (ראו למטה).

היסטוריה

המשחק הומצא במאה ה-19 על ידי בארני, אשר ניסה למצוא משחק פשוט עבור תוכניתו אשר כל צופיה יוכלו להבין. המשחק היה כישלון מוחלט עקב חוסר העומק שבו עד שהזכויות עליו נקנו על ידי הועד האולימפי לצורך שימוש באולימפיאדת הנכים במשחק בין שתי קבוצות של גידמים. המשחק בין הגידמים גרם לשני צופי אולימפיאדת הנכים לחשוב שבמשחק אסור להשתמש בידיים, והם הפשיטו את השמועה. למעשה, זוהי הסברה הנפוצה עד היום, למרות שמעולם לא היה חוק כזה. לראיה, פעמים רבות נאלצו שוערים כ"מוצא אחרון" להשתמש בידיהם לצורך מניעת חדירת הכדור לשערם, והם מעולם לא נענשו על כך. מומחים טוענים כי המשחק הפך ללהיט עולמי מכיוון שכל ערס יכל להבינו, ובגלל המכות המתקיימות לאחר כל משחק בו מספר השערים עלה על שניים על מנת להכריע את תוצאת המשחק (עקב היכולת המתמטית הלקויה של השחקנים).

תפקידים במגרש

דוגמא למשחק כדורגל
 • שוער: בתפקיד זה בדרך כלל משחקים אפסנאים ואנשי אחזקה של המועדון. ניתן להבין זאת מגילם המופלג אשר מסגיר את העובדה שאינם באמת ספורטאים. הם מועמדים בשער כנגד רצונם, ולאחר המשחק מואשמים על ידי השחקנים בכל השערים שספגה הקבוצה.
 • בלם: הבלמים הם שחקנים אשר מנסים למנוע מחלוצי היריב להבקיע שער. הם לרוב עושים זאת על ידי שימוש באלימות ובתכסיסים מלוכלכים. הם בדרך כלל מתחלקים לבלם אחורי, אשר מבצע את העבירה, ולבלם קדמי, אשר מסתיר לשופט את המתרחש.
 • מגן: תפקידו הרשמי של המגן הוא להגן על האגף. כמובן שתפקיד זה הוא מגוחך מיסודו, מכיוון שהשער נמצא במרכז. מסיבה זו קבוצות אינן חוששות להציב בתפקיד זה כל שחקן שהוא, ואף שחקנים חסרי כשרון לחלוטין. זו גם הסיבה שמגנים אף פעם לא זוכים בתואר "שחקן השנה של פיפ"א".
 • קשר אחורי: אם יש בלם נמוך, אז אומרים לו שיפריע לשחקני היריב במרכז המגרש, כדי שלא יהיו פאדיחות אם כדור יוגבה לרחבה מכיוון שבאגף שיחק מגן.
 • קשר 50-50: תפקיד זה הומצא כדי לא להעליב שחקנים אשר אינם מוכשרים בשום דבר. בדרך כלל מועלים שחקנים אלו למגרש תחת הוראות "לתרום להתקפה ולהגנה במידה שווה", וזה מה שהם בדרך כלל עושים, כאשר הם אינם תורמים דבר בשני צדי המגרש. ניתן להבין מדוע קשרי 50-50 רבים משחקים גם כ"מגנים תוקפים" (עוד ביטוי חסר משמעות).
 • קשר התקפי: בתפקיד זה משחקים בדרך כלל נוכלים, אשר מנצלים את העובדה שבלמי היריב מועסקים ע"י חבריהם החלוצים על מנת לכבוש את השערים ולגנוב את כל התהילה לעצמם. קשר התקפי רשע במיוחד הוא כריסטיאנו רונאלדו מקבוצת סוטנבוג' (JUVENTUS).
 • חלוץ: שחקנים אלו הם כמעט היחידים אשר מבינים את מטרת המשחק, כיבוש שערים. הם בדרך כלל עושים זאת על ידי תרגילים שלמדו בקורסי צלילה ודרמה על מנת לקבל פנדלים, בעיטות חופשיות ממרחק שני מטרים (הם חושבים שאחד ועוד אחד זה 11), כאשר מולם עומד רק השוער האומלל.

כדורגל בישראל

משחק כדורגל ממוצע

אין כדורגל בישראל. אם זאת, כל כמה זמן, נערכים סדרה של מופעי סטנד-אפ בהם נבחרות כדורגל ממדינות שונות בעולם (בעיקר מאירופה) משחקות נגד קבוצה של ישראלים.

ראו גם