ברצלונה (כדורגל)

From איןציקלופדיה
(Redirected from ברצלונה)
Jump to navigation Jump to search

ברצלונה היא בין הקבוצות האהודות בעולם. מגרשה של ברצלונה הוא הקאמפ נואו ויש שם מספיק מקום לכל האוהדים המשועממים. כוכבם העיקרי של ברצלונה הוא ליונל מסי והוא מסתמך בעיקר על שחקנים כגון אנדרס אינייסטה, צ'אבי ועוד.


היסטוריה

לקבוצה היסטוריה ארוכת שנים (זה לפחות נראה ככה, זה לא שמישהו סופר או משהו...), היא הוקמה בשנת 1899 (המכונה שנת 2064). בגלל המלחמה שהייתה אז (מלחמת האוהדים החרמנים הגדולה) הקבוצה נאלצה לגייס את השחקנים הגרועים ביותר שהיו מאז ומעולם (כגון אבי נמני, יוסי בניון ועוד שמות שלא נאות לבטא את שמם). בשנת 1999, (כשהמלחמה הגיעה להפסקת אש עקב פשיטה של כלבוטק על הקבוצה ואיומים לסגירתה) הקבוצה חוותה את מפלתה הגדולה ביותר כשהלהקה וואן דיירקשן התחילה לאהוד אותה. הקבוצה התאוששה רק בזכות התקווה שג'סטין ביבר יתאבד מתוך רחמים עצמיים אם יצפה מספיק בקליפים של עצמו.


היריבות עם ריאל מדריד

היריבה הגדולה ביותר של ברצלונה היא הקבוצה ריאל מדריד המורכבת משחקנים כגון כריסטיאנו רונאלדו (השחקן השני הטוב ביותר בעולם), פפה (המכונה פיפי)- השחקן האלים בעולם (ראה קישור [1]), קאקה (אין צורך להוסיף עליו מילה) ועוד. משחק של ברצלונה נגד ריאל מדריד (לא חשוב באיזו מסגרת) נקרא סופר קלאסיקו ובמשחק זה השחקן פפה ינסה להתנקש בליונל מסי בכל דרך (כולל אונס) אך ללא הצלחה. עד היום התוצאה הגדולה ביותר בסופר קלאסיקו היא 11-1 לריאל מדריד (אאוץ') ועד היום המאזן הוא 43 תוצאות תיקו, 88 ניצחונות לריאל מדריד ו87 ניצחונות (איזה פספוס).

המאמן

בברצלונה היו עשרות מאמנים, ולכל אחד מהם קוראים מאמן ברצלונה. תפקיד המאמן עובר דור אחרי דור במשך מאות שנים. המאמן המפורסם ביותר שלהם הוא... איך קראו לו? אה, כן, פפ גווארדיולה. גווארדיולה מכונה בתור ממציא ה"טיקי טקה" ובגלל זה יש לו זכויות יוצרים.

המאמן הנוכחי של ברצלונה, למי התפקיד יעבור?


האוהדים

אוהדי הקבוצה נקראים אוהדי ההצלחות. כמו כן, הם דלוקים ליו"ר אוהדי ההצלחות על התחת. רבים מאוהדי הקבוצה מתנגדים לשיטת הבונקר שבעצם מונעת מהם את שיטת ה"טיקי טקה" (כנראה בגלל הרבה הגנה על השער). כמובן שחלומם של רוב אוהדי ברצלונה הוא לזיין את מסי.