הכת האנטי ישראלית

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
דגלה של הכת. ניתן לראות בבירור מזוויע את הפרטים הדוחים שבדגל.
"אי אפשר פשוט להסתדר איתם?"
~ בני גורן על הכת לשחרור סמבוסקי התרד
"..."
~ אילם על הכת אנטי ישראלית
"איזו כת?"
~ שבתאי צבי (הכל יודע) על הכת אנטי ישראלית

הכת האנטי ישראלית הינו אירגון שהוקם על ידי בני גורן שמטרתו היא להשמיד את ה"מדינה שבדרך". הכת הוקמה בתור אירגון קטן שנקרא אז אנ"ף (ארגון נגד פלסטינה) ולאחר מכן שונה ל-אנ"י (ארגון נגד ישראל) ולבסוף (לאחר כישלון הכת על ידי בני גורן) ל-אני כישלון (אבל זאת יותר הפנמת הרגשות של גורן).
הסיפור

מנהיגי מדינות ערב התכנסו לישיבה חשובה בשנת 1947 בנושא ישראל.

השיחה התנהלה בערך כך:

"איפה הפיתות?! אני רעב!"
~ ראש ממשלת סוריה
"שקט! חברים אנחנו התכנסנו כאן בשביל לדון בבעיה מאוד חשובה. הבריטים עוד מעט עוזבים ויש סיכוי פיצי פיצפוני קטנטוני שהיהודים באמת ינסו להגן על עצמם ויצליחו להקים מדינה."
~ ראש ממשלת מצרים
"מה הבעיה? כל מה שאנחנו צריכים זה מישהו מבפנים."
~ ראש ממשלת עירק
"אבל מי?"
~ ראש ממשלת לבנון
"אנחנו צריכים מישהו רשע, אפל עם נסיון רחב בהתעללות באנשים תחת מסווה..."
~ ראש ממשלת ירדן
מלון 5 הכוכבים באוגנדה (החמישי נפל)

מכאן ניתן לדעת למה נבחר דווקא בני גורן למשימה.

הכוחות הערבים נדהמו כששמעו שבני גורן הסכים לעשות זאת ללא תמורה. כשנשאל למה הוא תמיד ענה: "אני רק עושה מה שכל כותב של ספרי לימוד היה עושה...". בני גורן הצליח לאסוף חבורה גדולה של אנשים שישתפו פעולה עימו (כל החברים באגודת ספרי הלימוד הישראלית). ביחד הם היו בטוחים שהם יצליחו במזימתם לעצור את המדינה שבדרך. עקב המספר הרב של החברים בארגון בני החליט שהוא צריך להיקרא-"הכת האנטי ישראלית". בעזרת הרבה כסף, קשרים ותככים (כמו כל פוליטיקאי טוב) הצליח גורן להגיע למעמד של "שר התשתיות המדע והסמבוסק". בעזרת מעמד זה הצליח בני להיות מקורב לראשי המדינה אז (עזר ויצמן, משה דיין, בנימין זאב הרצל, דוד בן גוריון, עודד מנשה ועוד...). גורן גילה שלממשלה יש תוכנית גדולה למניעת ההתקפה הערבית העתידית, תוכנית אשר נקראה: "נוסו כל עוד נפשכם בכם!!!!" (או בשם הקוד שלה "כמה זה מפה לאוגנדה?"). התוכנית המקורית היתה להבריח את כל עם ישראל לאוגנדה שם היו מוכנים לכל העם חדרים ל-"וויקאנד" במלון יוקרתי בשם "אם תרצו אין זו אגדה... לפחות נעשה לכם הנחה!".

התפנית

בני גורן ידע שהיה חייב לדווח זאת למנהיגי ארצות ערב אך הכוח עלה לו לראש והוא זמם תוכנית אחרת בעצמו. התוכנית היתה כה זדונית וכה אפלה אשר רק משמה אפשר להזדעזע, שמה היה "מומו הקוף הולך לגן". התוכנית הזדונית היתה בנויה מ-3 שלבים:

שלב א' - להעביר את ההזמנות במלון לשם צבאות ארצות ערב ולספר לערבים שהוא השיג לחיילים מקומות במלון באוגנדה ל"התרעננות" לפני הקרב.

שלב ב' - להגיד למנהיגי המדינה שהוא יודע שרוב צבאות ערב לא היו נוכחים בהקמת המדינה ושזה בטוח עכשיו להקים את המדינה במקום לברוח.

שלב ג' - לאכול סמבוסק.

התוכנית של גורן פעלה מצויין וב-14 במאי 1948 הוכרז על הקמת המדינה. הערבים אשר לא צפו את הדבר ניסו בכל זאת לתקוף, למרות שרוב צבאם היה באוגנדה, אך התקפתם נהדפה על ידי "ההגנה" והמדינה הוקמה. בני גורן לא היה בעד הקמת המדינה אך ידע שבמידה ותקום הוא יחשב גיבור בגלל שבזכותו הם הצליחו לנצח במלחמה. אך עודד מנשה הבין שמשהו מסריח (אולי בגלל שהרים ידיים) וירד לעומק המקרה. כשגילה עודד שבני יצר קשרים עם מדינות ערב הוא הלשין לראשי המדינה והוחלט להעניש אותו בחומרה אבל אז נזכרו שבני הוענש מספיק בחייו מכיוון שכבר מליון וחצי ילדים שונאים אותו ומקללים את היום שנולד. כמו כן, בגלל שלא שיתף את שאר חברי הכת בתוכניתו, הם סקלו אותו בשלל ספרי "אלגברה חלק ב'" - מה שגרם לפירוק הכת.