משה דיין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
משה זיין מאחל חג רמדאן שמח וכשר
"אררר!"
~ שבתאי צבי על משה דיין


משה דיין (כינוי ידוע: משה זיין, או הנחש החד-עיני) (נולד ב-1922 ומת ב-1949) היה הפיראט ומאסטר אמנות הלחימה התאילנדית מהמסוכנים בכל שבעת הימים (יש אומרים ששת הימים). נולד לאבא קפטן הוק ולאמא קפטן קוק.

משה דיין נולד עם שתי עיניים פוזלות מעט אך מתפקדות. בגיל 7 כבר הצטרף למשפחתו במסעות הים כפיראטים. הם הפליגו בספינה הידועה בשם הפנינה השחורה.

במהלך מסעותיהם, הם מצאו אוצרות חשובים כמו מטבעות זהב, מטבעות כסף, מטבעות נחושת ומטבעות שוקולד. אולם הדברים לא תמיד היו כפי שנראו.

אובדן העין

עברו 5 שנים ומשה דיין הגיע כבר לגיל 15. קפטן הוק דיין וצוותו הפליגו ונתקלו בספינת פירטים מגניבה למראה, כשהתקיפו את הספינה התברר להם כי צוות הפיראטים היה שייך לקפטן ברברוסה, אחד הפיראטים המסוכנים ביותר בים. הם תקפו את ספינתם של ברברוסה וצוותו. ברברוסה היה חכם ופוצץ את ספינתו, בפיצוץ נהרגו הוריו של דיין. משה דיין, שנשאר בחיים, התקיף את ברברוסה והרג אותו. בנו של ברברוסה, ברבוסה, שכעס על מות אביו, הצליח להוציא את עינו של דיין ולהשליך אותו לים, ג'ק ספארו התמנה להיות הקפטן והספינה ברחה. מאורע זה זכור לכולם בהסטוריה כמבצע ברברוסה.

גרסה אחרת לסיפור היא שבגיל 15, חיברו לידו של משה את הקרס אותה מחברים לכל הפיראטים בהגיעם לגיל 15. אך באותו היום כאשר הסתכל משה על הכוכבים חירבנה לו ציפור בעין והוא היה חייב לגרד.

בן דודו התאום ציקלופ

יש המשערים שאובדן העין קשור ב"עובדן האין", יחידה צבאית משפחתית אליה השתייך דיין, כמו גם בן דודו התאום ציקלופ. בצילומים מהתקופה נראה דיין לאחר טקס עקירת העיניים, קורץ למצלמה בחוזרו מתכנון פעולה עלומה שבה נפגש עם ליאון בלום ראש ממשלת צרפת לשעבר ווולטר רותנאו שר האוצר של ממשלת ויימאר (חלק ממהלך הדברים נרשם בספר "הפרוטוקולים של זקני ציון"). ציקלופ (ששם משפחתו המקורי "דיהרטיהזו-מזמעצבנת" עוברתה מאוחר יותר ל"דיה") היה מפקד הפעולה, והשפעתה גרמה לכך שאתרי מידע בכל העולם וכמעט בכל השפות נקראות אין (על שם אבדן העי"ן) ציקלופ דיה עד היום.

פיראט חדש מגיע

בתאילנד

משה דיין אחרי שניצח בסטריר פייטר

משה דיין שהושלך לים הצליח לשחות את כל דרכו לתאילנד, קנה רטייה לעינו החסרה ולמד שם את אומנות הלחימה של האגרוף התאילנדי במשך 10 שנים, כלומר השגיע כבר לגיל 25, משה דיין היה התלמיד הטוב ביותר שהיה בתאילנד. המאסטר שלו, קקיבולבולחרא באליגלידה השלישי סיפר לו על טורניר אומנויות הלחימה הגדול, "סטריט פייטר". משה דיין ניצח בטורניר הסטריט פייטר וזכה במספיק כסף כדי לקנות את החומרים הדרושים לו לבנות את ספינת הפיראטים שלו, למרות שהעולם כבר היה בשיא הטכנלוגיה, דיין הכין את ספינתו וקרא לה "ההולנדי המכופף", אבל אורי גלר רצה לתבוע אותו אז דיין שינה את שם הספינה להולנדי המעופף.

בנוסף משה דיין שיחק גם בתפקיד משנה בסדרת הפיראטים "חתיכה אחת".

בחזרה לים

כמה שנים לאחר מכן, שנת 1949, בגיל 50 דיין מצא לו צוות מסוכן ביותר: אורי גלר הקוסם, שמעון פרס התנכ"י, דודו זר הערבי, דייויד בקהאם ג'ונס הפיראט ועוד סתם פיראטים. הוא שט איתם אל הים בחיפושיו אחר הפנינה השחורה. בסוף הוא מצא את הפנינה השחורה ותקף עם צוותו. תותחי ההולנדי המעופף הוכיחו את עצמם כשפגעו קריטית בספינתו של ספארו, דיין, דודו זר, אורי גלר וקופיקו התקיפו את הספינה ומשה דיין אף הצליח בעזרת כישוריו כאומן לחימה לזרוק את ג'ק ספארו לעבר אי. אבל ברבוסה וצוותו הצליחו להשליך את דיין והצוות שעלה אל הפנינה השחורה אל הים, אך לא לפני שאורי גלר הטיל קללות על שתי הספינות, ברבוסה מינה עצמו לקפטן הפנינה השחורה ודייויד בקהאם ג'ונס מינה עצמו לקפטן ההולנדי המעופף. קללות אלו נראו בסרטי שודדי הקאריביים.

מותו

משה דיין מת ממחלת סרטן הבולבול כשניסה לשחות בחזרה לתאילנד. רטייתו של משה דיין נמצאה בחופי ישראל, ושמעון פרס שמצא אותה סיפר לעולם את סיפורו של הפיראט אומן הלחימה, משה דיין.

כיום

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על משה דיין.

משה דיין מת אך יצאו שלל ספרים המתארים את מעשיו של דיין בים.

הותיר אחריו שושלת מפוארת: אסי דיין, שחקן נרקומן. ליאור דיין, דוגמן נרקומן ויעל דיין, שמאלן נרקומן.