אהרוני

From איןציקלופדיה
(Redirected from ישראל אהרוני)
Jump to navigation Jump to search
פורטרייט של ישראל אהרוני
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

ישראל אהרוני (שף)

ישראל אהרוני (נולד ב- 1980) נצר לשושלת סינית מנדרינית אשר עלה ארצה בשנות התשעים. עם עלייתו ארצה שינה את פני הקולינריה הישראלית כאשר החדיר את המטבח הסיני לתודעה הישראלית, וכמו כן, הפך לאייקון אופנה. כיום הוא שף, דוגמן ואושיית לילה תל אביבית ידועה.


חייו המוקדמים

נולד למשפחת אצולה סינית אך ננטש ע"י הוריו בשל מוטציה גנטית, שיעור יתר. מוטציה זו ידועה כטמאה בקרב בני העם הסיני. מאז נדד מנודה ובלתי רצוי בין משפחות אומנות ומצא עצמו בגיל יחסית צעיר כנזיר במקדש השאולין. שם רכש מיומנויות בישול רבות וכן הכרות עם מתכונים סיניים עתיקים וסודיים. כמו כן, רכש מיומנויות בסטפס וברייק דאנס. בהיותו בן 10 המשיך בנדודיו במסע לחיפוש עצמי, כפי שהורה לו מורו, המאסטר ווק. באתיופיה חווה התגלות רוחנית והוא ממאן לדבר עליה עד יומנו אנו. בעקבות המאורע החל שיער ראשו לנשור נשירה מאסיבית וכמו כן, חלה בו הזדקנות מואצת. בהיותו בן 11 עלה לארץ במסגרת "מבצע שלמה".

אהרוני בן 11 במבצע שלמה

הקריירה של אהרוני

עם עלייתו ארצה, אהרוני פתח מסעדה סינית בתל אביב והוציא ספרי בישול. טעמי המטבח הסיני והבשורה שאהרוני הביא עמו התקבלו באהדה רבה לתוך המטבח הישראלי, גם את המתכונים הנדירים לאניני הטעם, כגון ביצים סרוחות, החך הישראלי קיבל בברכה רבה. פני המטבח הישראלי שונה לבלי היכר. בהיותו בן 13 גידל צמה אופנתית שהייתה לשם דבר בעולם האופנה הישראלית. בשל כך הפך לאייקון אופנה ידוע ושימש כדוגמן הבית של קאסטרו. הוא השתתף בפרסומת המינית עם יעל אבקסיס והמעיל האדום.

כיום

אהרוני ידוע כאושיית לילה תל אביבית הוללת ופרועה, הוא מפתיע בתלבושות משונות במסיבות הלילה, אליהן מגיע לעיתים כמזלג, כפית, ואף מפתיע בתלבושת פרובוקטיבית ביותר כסכין למריחה. הוא אב לשבע בנות, מחוץ למסגרת נישואין, מנחה תוכניות בישול ומוביל קמפיין להסרת שיער בלייזר ברשת אסתטיקה ידועה. בנוסף הוא כותב טור הומוריסטי וחתרני, על חטיפים, בעיתון הארץ. כיום, בתחילת שנות השלושים לחייו, חלומו הגדול הוא להקים להקת דאת' מטאל.


ספרי בישול

ביצים סרוחות
ביצים סרוחות למתקדמים
המטבח של שאולין
הבישול המיני של אהרוני
מבשלים נבטים
הנזיד שמכר את הפרארי שלו
שווארמה, נודלס ומה שביניהן
גבות מטובלות