לחם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"זה טוב זה אוסם"
~ שבתאי צבי על לחם


לחם הוא תרכובת אורגנית פחממנית המשמש כסם, המופק מעלי צמח החיטה, שגדל בעיקר בדרום אמריקה באזורים ההרריים של קולומביה, בוליביה ופרו.

לחם משמש ברפואה להעברה לאיזור האושר.

לצד השימושים הרפואיים שלו, הלחם הוא גם סם פסיכואקטיבי שאנשים נוטים לעשות בו שימוש פלילי אשר מוגדר כמזיק רפואית. בשל היותו חומר רעיל וממכר, הפצתו, החזקתו וצריכתו שלא למטרות רפואיות אסורות כמעט בכל רחבי העולם. הלחם נחשב "סם של עשירים", בשל מחירו הגבוה יחסית לסמים אחרים.


הסטוריה

הלחם הומצא לראשונה ברומניה האימפראליסטית מאחר שנבחרת הכדורגל שלה עמדה בפני משחק קשה במיוחד נגד נבחרת מועצות הברית. מאחר שהם רצו לנצח אף על פי שסיכוייהם שאפו לאפס שחקני נבחרת רומניה קיבלו החלטה גורלית ופיתחו את הסם המחזק-הלחם במחצית המשחק לאחר שנבחרת רומניה הובילה 5-0 הגיעה נבחרת מועצות הברית למסקנה שנבחרת רומניה משתמשת בסמים והחליטה שהיא רוצה גם. שחקני מועצות הברית יזמו פשיטה על מחסני הלחם של רומניה ולקחו אותו לארצם, לאחר מכן הם סחרו בלחם עד שהוא הופץ בכל העולם.


השפעות

השפעות הלחם כוללות המרצה של מערכת העצבים המרכזית, וגורמת הזיות של נצחונות של נבחרת ישראל. בנוסף, הלחם מחולל אפקט של העברה לאיזור האושר, והיה בשימוש לצרכים אלה לפני שהשימוש בו כסם רחוב הפך נפוץ.

הכנה ושימוש

אופן ההכנה עלי החיטה נקטפים, נגרסים, ומושרים בחומר אתרי כמו מדלל צבע, בנזין, סולר ואחרים. לאחר ההשריה מסננים מהנוזל את תמצית העלים. החומר המתקבל עובר תהליכי סינון ומיצוק בעזרת תוספים שונים, עד שמתקבלת עיסה לבנה מצופה קרום שהיא הלחם.

חלק מהחומרים המעורבבים עם הלחם עלולים להיות קטלניים בפני עצמם, במיוחד לאלה המשתמשים בהזרקה.

אופן השימוש בדרך כלל השימוש הנפוץ הוא בהרחה (הסנפה) על ידי המסת הלחם. או עישון. או הזרקה. ילדים מאוד אוהבים להזריק לחם ולכן המציאו את המושג: "זריקת סוכריות"

ללחם בצורתו הרגילה נקודת רתיחה נמוכה בהרבה, ועל כן הוא מתאים יותר לעישון, שמבוצע בעזרת כלי מתאים (כמו מקטרת זכוכית או מבחנה). צורה זו של לחם נקראת ברחוב פירורים.