מחק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אני מוחק וזה חוזר שוב פעם!"
~ שבתאי צבי על מחיקת ההיסטוריה האנושית


מכשיר מהפכני המשמש למחיקת דברים.

המצאת המחק[edit]

המחק הומצא בידי אנשים ללא מוסר (אשר את שמם לא נציין) אשר רצו למחוק את ההיסטוריה/הכתוב על ניירות. לאחר שהמחק הומצא בידי הצרפתים הממזרים הוא נפוץ לשימוש נרחב בכל רחבי העולם בתור כלי להפוך שקרנים לאנשים דוברי אמת ולהפך.

נמצא כי ניתן בקלות רבה מאוד לשנות דברים אשר נכתבו בעפרון או בידי עט לא איכותי. נותר רק למחוק ולכתוב את האמת מחדש.

שימוש במחק[edit]

התנ"ך הראשון נכתב בעפרון ולכן היה קל ביותר לשנותו וכך הגירסה האחרונה של התנ"ך השתנתה רבות מהגירסה הראשונה ולא ניתן לשנות אותה יותר שכן הספר הודפס בדפוס.

לאחר שהספר הודפס המציאו את הטיפקס והשאר היסטוריה עתיקה.

קשקושים על מחקים[edit]

קשקושים על מחקים הם טקס קדוש מתחילת הזמנים. הדבר התחיל בכך שילד משועמם אחד, השתעמם בשיעור (כנראה היסטוריה), וחפש תעסוקה. מכיוון שהילד היה דיי עני, לא היה לו כלום על השולחן חוץ ממחק ועיפרון, ואז עלה במוחו הרעיון שלאחר ימים הגיע לכל קצוות העולם, אם לא היקום - לקשקש על המחק!! מאז הרעיון השתכלל, נוספו שיטות קשקוש בעט, נוספו תבניות ציור משוכללות (ע"ע פנטגרם), ובלי קשר, נוספו גם דרכים אחרות להתגבר על השיעמום - כגון העפת טיסנים, זריקת מחקים או ניירות, וכמובן, עצבון המורה. החלק הנפוץ ביותר בטקס ה"קישקוש על המחק" הוא הנצחת שם המקשקש על המחק - דבר שמאוחר יותר גורם לכך שהמחק יתפורר מהר יותר (נפוץ מאוד במקרים בהם המחק עשוי באיכות ירודה וזול מאוד- אפילו פחות מכסף שעעולה מחק "בסדר באופן יחסי") ואף אחד לא יוכל עוד לכתוב עליו את שמו והבעלות של שרידי המחק תהיה לנצח של המקשקש האחרון.