מפלגה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Signi.gif לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.

מפלגה היא היא קבוצה של חברי כנסת, או מי שחולם להיות כזה.

הסטוריה

רקע

על פי תורת האבולוציה של הומר סימפסון, המחלקת את המין האנושי לפי תקופות שונות (כיצד התפתח המין האנושי מצורת הקוף עד צורתו הנוכחית), נמצא חבר הכנסת בראשית הגרף, וקרוב מאוד לקוף מבחינת התפתחותו. כלומר, בעבר היה כל מה שעתיד להיות המין האנושי מורכב מחברי כנסת.

בתקופתם של חברי הכנסת נהגו אלה לשקר בקביעות, לגנוב מחבריהם - חברי הכנסת האחרים, ומן החיות הקטנות מהם ובעצם הסבו טרור לכל הקופים האחרים.

התקדמות המין האנושי

בחלוף השנים, החל המין האנושי להתקדם בסולם ההתפתחות. כמעט כל חברי הכנסת הפכו לבני אדם והחלו לפתח את החברה האנושית ולבנות את העולם. עם זאת, קבוצה קטנה שהייתה מורכבת מהנחשלים והנחותים ביותר שבבני המין האנושי פיגרה בהתפתחותה, והנמנים עליה נשארו חברי כנסת. קבוצה קטנה זו לא איבדה את הרוע ואת הרצון להזיק, אך למרבה המזל - הם היו מוכשרים הרבה פחות מבני האדם ולכן הנזקים שגרמו היו מזעריים ותוקנו במהרה.

ההתפתחות למפלגה

בלית ברירה, הבינו חברי הכנסת כי הם חייבים לאחד כוחות כדי להמשיך ולהזיק באופן יעיל לשאר החברה האנושית. הם הקימו גופים הנקראים "מפלגה" (ראשי תיבות - מי פונה לקבל ג'וב היום), ומורכבים מקבוצות של חברי כנסת הפועלים למען מטרה משותפת. מטרת המפלגה משתנה מעט בין המפלגות השונות, אך המטרה המשותפת לכולן היא לגנוב ולבזוז את הציבור ביעילות רבה יותר, תוך שימוש בטכניקות קבוצתיות יוצאות דופן. למרות הפעילות המשותפת, אופיים של חברי הכנסת לא השתנה עד היום, וידוע כי חבר כנסת אחד לעולם לא יעזור לחבר כנסת אחר בשעת צרה.

המפלגות בישראל

בישראל נטו חברי הכנסת להסתבך כל הזמן בצרות שונות, והכבידו על חברי מפלגותיהם. כדי להקל על קשיים אלה המציא חבר הכנסת המפורסם אז בחברת הקופים, קופיקו נתניהו יחדיו עם אחיו צ'יפופו פרץ שיטה לפיה, נקודת החולשה היחידה של חברי הכנסת, הפחד מכך שיתקפו ויודחו ממפלגתם, תוגן על ידי חוק שנקרא "חוק החיסונים": כל חבר כנסת יקבל חיסון מפני פגיעות מצד קופים אחרים נגדו.

כיום למרבה הצער, קיים מספר מצומצם מאוד של חברי כנסת, רק 120. הדבר המפליא הוא שכיום כל חברי הכנסת שייכים לגן החיות וחיים בשמחה רבה ובהילולה, בעוד הם כלואיים בכלוב ענק ויפהפה המכונה "כנסת", כשבראשם עומד חבר הכנסת בבון-אולמרט, לאחר שקודמו לתפקיד חלה בכלבת ונמצא במצב אנוש.