עמיר פרץ

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
תיבות משתמש

תבנית:מנהיג איןציקלופדיה

Passenger-3689.jpg משתמש זה הינו מרוקאי, ועצבנות מצידו עלולה לגרום לרצח ואפילו להרג!
ENG דיס משתמש דונט קנואו אנגליש סו גוד.


Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קארל מארקס, יוסי סטלין.

"דר יז דיר..דיר..דירדישטן אנד ווי קא..קאנט..."
~ עמיר פרץ על עמיר פרץ
"כאשר אתה מקבל דברים בקלות, אתה מזלזל בהם. אני לא מזלזל בהם."
~ עמיר פרץ על השוחד שהוא קיבל
" Mai naaim daz biing is kold Ameer Peireitz"
~ עמיר פרץ מציג את עצמו
"me dont yodah to speak inglich"
~ עמיר פרץ על אנגלית
"OMG"
~ אנגלית על עמיר פרץ
"שיעורי אנגלית חינם לכל העו...בדים, אני מתנדב ללמד"
~ עמיר פרץ
"ראיתי כול כך הרבה גפיל טה פיש בחיים שלי שאני לא ניכנס לאיןציקלופדיה בחיים!"
~ עמיר פרץ מזכיר את העובדה שנולד ב0 לספירה


עמיר פרץ
עיניים עצומות לרווחה
תאריך לידה ה-9 למרץ 1952


כנסות שמות הכנסות בהם הוא היו חסויים מחשש לפגיעה בשמן הטוב של הכנסות
סיעות המערוך, מפלגת העבודה בעיניים, שני עמים
תפקידים בולטים
 • יו"ר ההסתתרות
 • סר הביטחון
 • שר בלי תיק
 • ממלא מקום ריק 

עמיר פרץ (ההוא עם השפם, נוצר ב-9 במרץ 1952) הוא השיכפול הגנטי הראשון שנעשה בעולם, בניגוד לדעת רבים הסבורים כי הכבשה דולי היא הראשונה. עמיר הינו השכפול הגנטי של יוסף סטאלין, למרות תאוריות הקשר הרבות שמכחישות עובדה זו.

פרה-ביוגרפיה[edit]

סטאלין כידוע היה אדם פרונואיד, שפחד הן מרופאים והן מחולים. הגרוזיני עם השפם פחד שיום יבוא ויקום אדם שירצה לחסלו. לצורך הגנה אישית סטאלין החליט לשכפל את עצמו. כיוון שעדיין לא ידעו על הDNA, סטאלין מעלץ לשמור את דגימת תאיו עד לתקופה בה ג'יימס ווטסון ופרנסיס קריק יגנבו את הרעיון מרוזלינד פרנקלין. לצורך סודיות התגימה נשלחה למרוקו.

ביוגרפיה[edit]

פרץ (סטלין המשובט) וסטלין (האמיתי) - מצא את ההבדלים

אחרי גילוי הDNA, המדענים יצרו את סטאלין מחדש במסגרת הפרוייקט "עמיר". השם "פרץ" נבחר בשביל להעלות את רמת הסודיות. בגיל 4 נשלח לישראל כי היא נראתה כמדינה מושלמת לשיקום הקומוניזם.

המשפחה עליה הושתל פרץ התנהגה אליו יפה, למרות שהוא היה משופם כבר בגיל 4, וצעק קללות בגרוזינית. על מנת להפגין את היחס הטוב כלפיו, הם שלחו את פרץ הקטן לעיר שדרות, בשביל ללמוד.

פרץ רכש השכלה בבית-חינוך שער הנגב ובתיכון שדרות. הוא סיים את לימודיו כעבור 8 כיתות כיוון שמוריו החליטו שהם לא יכולים לסבול אותו יותר. הסיבה העיקרית היתה העובדה שהוא הסתובב בכל הבית ספר ושאל את כולם "מה הפרוש של I don't know?" (בסופו של דבר הוא הבין שאף אחד לא יודע את התשובה).

ב22 באפריל 1974, בזמן שירותו הצבאי, עמיר פרץ נפצע קשה בראשו, שכח לגמרי שהוא גרוזיני ולא מרוקאי, התחיל לחשוב על פרפרים וחקלאות. עמיר פרץ הפך לעליז ושמח בעיקבות הפציעה, הוא הקים משק במושב ניר עקיבא, וגידל בו פרחים.

ב1979 השתתף בהפגנה למען זכיות האזרח של טייסי הטנקים בחיל הים השוויצרי.

ב1983 פרץ חזר לעצמו(למרות שלא מקבל את העובדה שהוא שיבוט של סטאלין) והחליט להיות פוליטיקאי. אף מפלגה לא רצתה אותו ובמשך 5 שנים הוא נזרק מ: ליכוד, מפד"ל, המערך, עלה ירוק, עם אחד ועבודה. בסופו של דבר התקבל לשמינייה והפך אותה לחלק ממפלגת העבודה. למד את המושגים "קפיטל" ו"סוציאל".

בשנת 1993 הפך לראש ההסתדרות והוביל למשבר כלכלי ב1995. ב1995 מכר את מחצית מנכסי ההסתדרות לידיים פרטיות על מנת להזכיר לכולם שהוא סוציאליסט.

מאז 1997 פרץ שיפר את כלכלת המדינה על ידי שביתות כלליות ושביתות קטנות. כל השביתות היו למען טובת הכלל, כיוון שבכל אחת מהם, פרץ בסך הכל ניסה להסביר לשר האוצר שהוא טועה. בעקבות השביתות הרבות בדצמבר 2003 החליטה הממשלה, בצעד חריג בחריפותו, ליזום חקיקה להגבלת חירות השביתה. ב-2 בינואר 2006 נזרק סוף סוף מתפקיד יושב ראש.

במקביל לעבודתו בהסתדרות, פרץ גם היה חבר כנסת. בתור חבר כנסת הוא ידע להפיל ממשלות ולפגוע ביציבות השלטון.

ב2006 פרץ התמנה לשר הביטחון של מדינת ישראל, כניסיון של אהוד אולמרט להצחיק את המדינה. אבל, מפני שהחיזבללה לא הכירו את האיש, הם תקפו את ישראל והרסו את כל הבדיחה.

אתמול אשתי קנתה מעבררר והביאה אותו הביתה. במשך שעתיים ניסו להדליק אותו, עד שאשתי הבינה שצריך לפתוח תחילה את הקופסה. לאחר הפתיחה גילינו שיחד עם המעבררר מכרו לנו שקית עם זבל, שנעלצנו לזרוק. אני מתכוון להתלונן עליהם. כעבור שעתיים, שהיו מלאים בניסיונות כושלים להרכיב את המעבררר, הבנו שעבדו עלינו- מהחלקים הללו אי אפשר להרכיב מעבררר. וגם על הקופסה משום מה היה מצוייר טוסטר. יכול להיות שפשוט זה מעבררר מזויף?

עמיר פרץ, יומן אישי, 12 ביולי 2001


עזאמי בשארה[edit]

לא הרבה יודעים זאת, אך אחד מהמדענים שיצרו את עמיר פרץ, שכפולו של סטאלין, היה מרגל מוסלמי שעבד בשביל מנהיג המוסלמים הבלת-מעורער, עאבדאללה מנסורי. אותו מרגל יצר שכפול של דגימת תאיו של סטלין, והעביר אותה לעבדאללה בשנת 1936, שש עשרה שנים לפני ששאר המדענים הצליחו ליצור את פרץ. כעבור חמש דקות, נוצר עזמי בשארה, השכפול האנושי הראשון בל האנושות. עבדאללה מנסורי, האדם שיצר את עזמי, שלח אותו לתימן במטוס זעיר, כשהוא מקווה שהמקום יהיה מספיק נידח בו אף אחד לא ימצא את עזמי ולא יצליח לעלות על העובדה שהוא שכפולו של סטלין. עזמי נוחת במקרה בבית של יצרני סחוג, שבטוחים שהוא מתנה מאללה, מאמצים אותו אליהם ומעניקים לו את השם עזמי.

כעבור שש עשרה שנים, נוצר עמיר פרץ. בדיוק באותה שנה טס עבדאללה מנסורי, שבאותה תקופה נהג לכנות את עצמו בשם אחמד טיבי, לתימן, שם הוא נפגש באופן מקרי לחלוטין בבנו, עזמי בשארה, כששניהם יושבים בחומוסיה הנודעת החמוס. לעבדאללה אין מושג שהוא הרגע נפגש עם בנו, והשניים מתחברים אחד עם השני. כעבור שנה הם טסים לקוסטה ריקה, שם הם מקימים להקת רוק כבד כושלת. ככל שעובר הזמן כך מוצא עבדאללה יותר ויותר דמיון בין עזמי לסטלין. בסופו של דבר, בשנת 1962, מבין עבדאללה כי עזמי הוא בעצם השכפול שהוא עצמו יצר, ונדהם מעצם המחשבה על כך. הרי שניהם עשו דברים כה רבים יחדיו, ומי יודע מה עלול לקרות לשניהם. עבדאללה מאבד את שפיותו ושוכב עם אשתו של עזמי, פנלופה קרוז, עקב רצון עז לנקום בו. עזמי תופס את שניהם ומסיים את הקשר המיוחד שלו עם עבדאללה, אביו.

כעבור שנה טס עזמי לישראל, ללא ידיעה שעמיר פרץ, אחיו, נמצא שם. השניים חיו בארץ ללא שום ידיעה על קיומו של השני עד שיום אחד, בשנת 2005, לאחר שעזמי (שבאותו זמן כינה את עצמו דודו זר) אכל את בנו, הוא נפגש במקרה עם עמיר פרץ בדוכן השווארמה השכונתי. עזמי, שהבחין עד כמה עמיר פרץ דומה לו, שינה את שמו שוב לעמיר פרץ ובמשך תקופה קצרה התחזה לו. במשך הזמן איבד עזמי את שפיותו, וכיום הוא נמצא במחלקה הפסיכיאטרית ב' בבית החולים תל השומר.

העתיד[edit]

לפני ואחרי

עתידו של עמיר פרץ הוא ככל הנראה ארוך מן המשוער שהרי לרוב חברי הכנסת יש ראש אטום ועשוי פח ולכן עתידו מובטח בהנהגת העם לעתיד חלול, רדוד ומלא מתכת. כרגע פרץ מכהן כשר הביטחון אך יתכן ובעתיד יהיה שר ה(ת)שתיות.

יכול להיות ועמיר פרץ יעשה הסבה מקצועית לליצן, שזה התחביב הכי גדול שלו וכנראה שאותו תחביב משפיע עליו ועל חברו אולמרט, שכרגע הם בברוגז.

תוכנית כלכלית[edit]

קודם כל, חשוב לזכור שבגלל תנאי מעבדה לא תקינים, עמיר לא קיבל חינוך הולם: הידע שלו באנגלית מסתכם בשלוש מילים שאחת מהם זה "אי-דונט-אנדרסטנד". לאור זה די קל להבין את הדרך בה הוא מתכוון לנהל כלכלה סוציאלית.

עמיר פרץ מודע לעובדה שהוא בחיים לא למד כלכלה או לפחות חשבון בסיסי, אך בכל זאת לא מוכן לוותר על קריירה פוליטית. הוא מעדיף ללמוד בשיטת ניסוי וטעיה, למרות שעדיין נמצא בחלק השני של הלמידה. הניסוים מפורסמים ביותר:

 • שביתת מכוניות זבל - עמיר פרץ ניסה לשכם את הכלכלה על ידי כך שעובדי עיריה לא יפנו את הזבל מהרחובות.
 • שביתת נמלים - די הגיוני היה לנסות לשפר את כלכלת המדינה על ידי כך שהנמלים יפסיקו לשווק סחורה, מוזר שזה לא עזר.
 • שביתת ההסתדרות הכללית - אם שביתות קטנות לא עזרו, אז אולי חצי מדינה כן תעזור?
 • שביתת המורים - אחרי הכל, מי אם לא פרץ ידאג לדור הבא?
 • העלת שכר מינימום- צעד מאוד חשוב לשיפור הכלכלה. כמו שפרץ אמר "מה זה אינפלציה בכלל?"

סיפורים מפתיעים מחייו של עמיר פרץ[edit]

 • פעם אחת התכוון פרץ לשלוח מייל ולאחר שכתב אותו אמרה לו המזכירה ללחוץ על "send". פרץ המופתע שאל אותה מה קשור עכשיו חול?
 • כשהגיע הרמטכ"ל האמריקאי לביקור, נשפך לו מילקשייק על השטיח והוא אמר: "I'm so sorry, I've droped a milksheik on the met".
  • פרץ הרגיע אותו ואמר: איזה מת? לא הרגת אף אחד!
  • הרמטכ"ל: "I'm sorry. I didn't understand you".
  • פרץ: אל תקרא לי אדוני.
  • הרמטכ"ל:sorry?
  • פרץ:שוב קראת לי אדוני.

קישורים חיצוניים[edit]

ראו גם[edit]