ניל ארמסטרונג

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ניל ארמסטרונג היה רוכב אופניים מוכשר, דילר מוכר, ועבריין שטרם הורשע. ידוע בתור האדם שאמר "צעד קטן לאנושות, צעד גדול למישהו שיש לו רגליים קצרות" ונחת על ה"ירח". לימים הוכר גם בשמות הגנאי לאנס ולואי.

תחילת דרכו

ניל ארמסטורנג נולד לשם לאנס זרוע חזקה, עד שאמו אנגלתה את שמו כראוי לניל. הוא נולד לאמא פדל ואבא שנדרס על ידי קורקינט חשמלי במהלך הלידה מה שנתן לו את הכלים עוד מגיל צעיר להגיע לגדולות בתחום רכיבת האופניים. הכלים היו סט סכינים מנעמן איתן חתך את צמיגי היריבים ובכך נודע בכינוי "לאנס הערס" עוד בגילו המוקדם.

קריירה כספורטאי

לאנס הגיע ממשפחה ממצוקה כלכלית קשה ועל כן לא היה לו כסף נזיל לקניית אופניים אלא רק כסף מוצק. לאור זאת החל לאנס לרכוב על אופניים אך ורק בשכיבה על מזרן כשהוא מפדל באוויר ובדמיון, וכך לא נוצח בתחרות אופניים במשך 15 שנות חייו הראשונות מה שהיווה שיא חדש בתחום בקרב רוכבי האופניים. עם הזמן הבין שבלי עבודה הוא לא יוכל להגשים את חלומו - לעשן סמים כל היום ולנגן ג'אז. לכן צעדו הבא היה לכיוון המקרר, ולאחר שגילה שהאחרון ריק, החליט לבצע צעד נוסף והלך לעבוד לפרנסתו.

תחילת ההתמכרות

בבוקר לח בשנת תרל"ח, יצא ללאנס לשמוע לראשונה נגינת ג'אז. לאנס הבין כי עליו לנוס מן המקום בטרם יאלץ לעשות "ואן גוך כפול". עם זאת בעקבות צירוף מקרים משעשע שאינו ניתן להעלות על הכתב, התמסטל לאנס ולפתע החל להנות ממוזיקה מחפירה זו, ואף החליט כי אינו מעוניין לתבוע את בעל המקום למרות הוכחות נזיקין. לאחר סיום המופע הבין לאנס כי הוא מכור לשמיעת ג'אז תוך כדי התמסטלות והחל להתחרות בתחרויות אופניים על מנת לממן את התחביב המפוקפק.

השלכות ההתמכרות

בעקבות התמכרותו לסמים החל לדמיין ארמסטרונג כי שמו הוא ניל והוא מגשים את צוואת סבתו ומגיע אל הירח. עם זאת לאנס כלל לא פגש את סבתו מעולם, והדמות אשר נגלתה אליו היתה בזוקה ג'ו דו - מיני, מה שהקשה על דמיונו של לאנס. עם זאת כידוע לכולם לאנס לא באמת הלך על הירח מאחר ומדובר במזימה של הגיריתיים החופשיים על מנת לשלוט בעולם השטוח למחצה.

סיום הקריירה

לאחר המאורע יריבו משכבר הימים אשר ייצר בעצמו בזמנו הרבה באז, אולדרין, הלשין עליו לעורכי התחרויות. עורכי התחרויות הופתעו לשמוע כי ישנה ציפייה שרוכבי אופניים לא ישתמשו בסמים, וכי עליהם להיות עצובים לנצח, אך הבינו כי יש לעמוד בגזרה והחליטו להרחיק את לאנס לצמיתות מהענף לאחר הסברים חוזרים ונשנים כי לא מדובר על ענף ממנו יוצאים פרחים אותם הוא יוכל לעשן. כיום לאנס ידוע בתור ממציא הירח, היחידי בתולדות הג'אז שאף נהנה ממנו, רוכב אופניים שהתגלה כעבריין והוא נחשב לאנס המוביל בתחומו.