הירח

From איןציקלופדיה
(Redirected from ירח)
Jump to navigation Jump to search
"הירח לא עשוי מגבינה, ויש לי את השיניים השבורות להוכיח את זה!"
~ ניל ארמסטרונג על הירח
"הירח עשוי מגבינה, הייתי שם לפניו ואכלתי שם את כולו..."
~ הברון מינכא-אוזן על הירח, ניל ארמסטרוג והמשפט שלמעלה
"...ועכשיו יש לי כאב בטן..."
~ (זה מה שקורה כשעושים שטויות..)

הירח הוא גוף שמימי המרחף וצופה בכדור הארץ מזה מיליארדי שנים. הירח קיבל את השם הנרדף "לבנה" על ידי המוסלמים. המוסלמים, כמובן, האמינו בתפיסה המקובלת שלפיה הירח עשוי מגבינה ולכן קראו לו על שם הגבינה שלהם, לבנה. בתעתיק לעברית המילה השתבשה בהגייתה.

מה הירח עשה לפני הצפייה בכדה"א לא ידוע, אך מדענים מאמינים שהיה סוכן בורסה. כשנשאלו למה דווקא סוכן בורסה, כל המדענים בחדר, בצירוף מקרים מדהים, נזכרו שהתנור בביתם נשאר דלוק, והיו חייבים ללכת. שמו של אותו סוכן בורסה הינו יונתן עלקובי, הממצא התגלה בעקבות שריד של תחת וראש שמצאו במרכזו של הירח. גופתו של יונתן נמצאה אך קובי עדיין מוגדר כנעדר.

היסטוריה

הירח גֻּלָּה בשנת 1492 אחרי הספירה ע"י כריסטופר קולומבוס, לאחר שהוא הפך להיות האדם הראשון שהסתכל לכיוון השמיים לאחר שקיעת השמש. כריסטופר טען במשך כל חייו שהוא לא גילה את הירח, אלא רק עוד קיצור ימי להודו. איך התבלבל כריסטופר בין הירח לנתיב ימי הודי לא ידוע, אך מומחים מאמינים שצבע עורם של ההודים וצבע השמים בלילה הוא זה שבלבל אותו. חשוב לציין שיש אנשים שמאמינים שהראשון שגילה את הירח היה בכלל לייף אריקסון, וויקינגי שגילה אותו 500 שנה לפני כריסטופר. לצערו של אריקסון, ולמרות היותו חברת תקשורת בין המצליחות בעולם, הפלאפון שלו היה ללא קליטה, ולכן לא היה יכול לשתף את העולם בתגליתו. הוא נמצא מת מבדידות 200 שנה אחר-כך, ועל יד גופתו נמצא גם הפלאפון שלו (או בעברית תקינה, סלולרי). אותו פלאפון, אגב, עדיין היה בממתינה עם שירות לקוחות בעת מציאתו.

גבינת הירח

גבינת הירח היא רעילה ומסוכנת מאוד לאכילה לבני האדם. אם אתה גובלין ויש לך צואה סגולה מותר לך לאכול את גבינת הירח אבל אתה צריך לאכול צואה של ארנב 23 שעות. ג. יפית אכלה את גבינת הירח וממבט אחד עליה אפשר להבין כמה הגבינה הזאת מסוכנת. גבינת הירח היא שילוב של טעמי גבינת קשקבל שהייתה בשמש 452 שנים, ושילוב של גבינת עמק שהשאירו אותה באלסקה במינוס 60 מעלות ושדובי קוטב עשו צרכים עליה. צריך לחבר את שתי הגבינות יחד, להמיס אותן בסיר, להוסיף קצת קרינה וחומרים מסרטנים ורדיו אקטיביים, לערבב הכול ולשלוח לירח, שם יש גזים רעילים שיגרמו לגבינה להתקשות. אחרי ביליוני שנים הגבינה הופכת לגבינת ירח רגילה. הירח עשוי ממלא משולשי גבינה אשר מחוברים לעיסה גדולה וירחית.

יחסים עם שאר הגלקסיה

בעקבות שמועות חוזרות על "צפייה לא נאותה" בכדור הארץ, המועצה הגלקטית (שמורכבת ברובה מאנשי מועצה. מהגלקסיה.) החליטה להוציא נגד הירח צו מניעה

שאסר עליו להיות בסביבות ה380 אלף קילומטר מכדה"א בכל רגע נתון. צווים דומים נשלחו לשאר הירחים בגלקסיה באותו הזמן, בהחלטה חסרת תקדים שנקראת עד היום "המצאת כוח המשיכה".

את תגובת ירח כדה"א להחלטה לא ניתן היה למצוא, אך אם תגובתו הייתה מזוייפת בצייר, מאמינים שכך הייתה נראית.

הירחים, שהתנגדו נחרצות להחלטה, קראו לה "פוגעת בחופש הביטוי הירחי", "גזענית", "לא מתאימה לאופיה הדמוקרטי של הגלקסיה", ו"אנחנו נהנים מאכילת מרק עגבניות."

המועצה הגלקטית, שפחדה מפרסום רע (ובעיקר בפגיעה ברייטינג של תוכניתם החדשה, klingon's gone wild), בחרה להשתיק את קולות ההפגנה, ולכן החליטה להביא לכל ירח בגלקסיה כמות מרק עגבניות שתספיק לכל החיים, דבר הגרם, בעקיפין, לצביעת כל הירחים בגלקסיה בצבע אדום. הירחים, שאהבו את המחווה, (וכאמור, אהבו מאוד את מרק העגבניות) סיימו את הפגנתם בשקט יחסי.

בנוסף חשוב לציין שעד שנת 1997 חי שף איטלקי בשם ספגטוני לזניהוני שנשבע שהדוד של סב סביו, היה מכר טוב מאוד של אדם חירש, וזה אמר לו ששמע שהכלב של אחותו ראה פעם דוור שדומה לציור שהנכד העיוור של דודם צייר, ושם רשום בבירור שאביו הוא זה שהמציא את כדור הבשר המפורסם בעקבות הסתכלות על אותו ירח צבוע באדום.

רוב האנשים בכדה"א לא האמינו לסיפור של לזניהוני, וזאת בעקבות העובדה שהוא היה סכיזופרן מטורף בעל הזיות חוזרות ונשנות. כן, היו מספר אנשים שהאמינו לסיפורו, אבל לאחר שגילו שהוא איטלקי, צוטטו כאומרים "הא, איטלקי?", והלכו הביתה בעודם מקללים את האוויר.