סגול 59

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Adult neon.gif אזהרה!
ערך זה מכיל תכנים ואולי טחינות אירוטיות. לכו לעשות שיעורים!
6id0 חמישים ותשע
BARNIE.jpg

מקור אזור התעשייה סגולה, ישראל

שנות פעילות 59 לפנה"ס—היום

ז'אנר דיפ פרפל מטאל

חברת תקליטים היפ הופ משה קצב & בלוז הפקות

חברי ההרכב {{{חברי ההרכב}}}

אתר {{{אתר}}}

"אני מתה על הצבע שלו!"
~ מירי מוסקה על סגול 59

סגול 59 (נולד ב-1959 באזור 59) הוא אמן מטאל בן 59. בזכות 59 הסימנים הסגולים שעל גופו זכה לכינוי סגול 59. סגול 59 ידוע בקהילת הבלאק מטאל הישראלית ברגישותו לצל, ובנטייתו להפוך לסגול בכל פעם שהוא נכנס לשטח מוצל.

ביוגרפיה

העימות הראשון של סגול עם הצל היה בילדותו,

כאשר

הבחין בצל שחור וענק של עצמו על קיר גדול. משום מה נכנס לו לראש שמדובר בערס מסוג אלים במיוחד, והוא התחיל לנסות להכניס לערס בוקסים כשהוא פוצע את עצמו ביד, ואחר כך גם להכניס לו נגיחות. העימות השני והאחרון היה כאשר הוא נתקל בערס שחור וענק מסוג אלים במיוחד ומשום מה הוא חשב שמדובר בדה ז'ה וו של האירוע מילדותו ואז הוא התחיל לשיר שיר שחיבר בשיתוף עם הפסיכיאטר שלו, כדי להשתלט על השדים הפנימיים. השיר היה לפי השמועה "All the things she said" של להקת טאטו, מה שכצפוי עיצבן מאוד את הערס שהכריח את סגול לעמוד בצל שעה שלמה. בסופו של דבר סגול הפך להיות כל כך סגול שבארני נראה לידו כמו רוני סופרסטאר וכשהוא הכין סלט חצילים הוא היה צריך להשתמש בכפפות צהובות. סגול 59 החל להופיע כזמר במועדון הבארבי בת"א אך מופעיו לא היו מוצלחים במיוחד. יום אחד אחרי הופעה ניגש אליו אדם שאמר שהוא סוכן של דינוזאור שנקרא בארני ושאל האם ירצו להופיע יחדיו. סגול 59 נענה לבקשה ומאז שניהם מופיעים עם להקת ה"סגולים".

טריוויה

  • על שמו נקרא החצנ"ט (חצילים נגד טילים), שהיא פצצה חכמה ששוגרה ב-2019 לטהרן ושרה לאחמדניג'אד שירים של מירי מוסקה עד שהיא גרמה לו להשמיד את עצמו עם הנשק להשמדה המונית של איראן.
  • פעם סגול 59 ביקש מאחד מנכדיו הרבים שישיגו לו כפפות צהובות. רצה הגורל והכפפות שהוא קיבל היו דווקא של השוער של קבוצת הכח מכבי כפר המכביה עמידר בית-צבי הספארי רמת גן. הכפפות היו אמנם צהובות מבחוץ, אבל כשהוא לבש אותם הם התהפכו והפכו לסגולות, מה שגרם לסגול 59 לאבד את ציפורן הקמיצה השמאלית בעת הכנת מוסקה. הציפורן תצורף חינם, בצירוף שרשרת, לאלבומם החדש של סאבלימינל והג'ל.
  • סגול 59 מפיק בימים אלו סרט מוזיקלי בשם כחול 69, בסגנון "8 מייל" של אמן הבלאק מטאל התימני סלים שיידי והסרט החינוכי של סנופ דוגי דוג ("מסניף הדגדגנים 17"). האמן חשף כי בסרט זה יחשוף את הסיבה האמיתית לכינוי סגול 59.
  • טוביה צפיר צולם לקליפ המשותף שלו עם סגול כשהוא מרוסן בתוך חליפת אסטרונאוטים עבה, בגלל הערסופוביה ממנה סובל הסגול.