סנטוריני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

סנטוריני הוא אי וולקני קטן בדרום הים האגאי. הוא נוצר מהתפרצות הר געש בים האגאי.

הקדמה

צורתו היום אינה קבועה, לא הייתה קבועה פעם ותהפוך קבועה רק בקץ הימים. פעם צורתו הייתה מעגל, לפחות ככה קראו לו המתיישבים. יש החושבים שהאחראים למעשה הנבזה היו האטלנטים. האטלנטים ידעו מתי ההר עומד להתפרץ וברחו בזמן, בגלל זה לא נשארו שרידים. בשלב מסוים בחייו של האי, הלבה כילתה אותו מלמטה והוא קרס לתוך עצמו בהשאירו רק חלק מהחלק החיצוני עומד על תילו (את המקום שנפל מלאו המים כאילו כדי להגיד לאלוהים "אנחנו ננקום!"). במרכז ה"ימה" הקטנה שנוצרה שם, צמח לו אי ששימש פעם כארובה, ארובת הר הגעש. אני אקפוץ ברשותכם לתחום המתועד של הזמן שלא אצטרך "יש החושבים ככה ויש הטוענים אחרת אבל כולם מסכימים שהצד השני טועה".

סנטהריני והנצרות

הנצרות הגיעה לאי, וכידוע הנוצרים אוהבים להשאיר את העבודה השחורה לאל היחיד שלהם. הר הגעש התפרץ, מה הנוצרים עושים? שולחים את אלה שעוד לא חטאו לזעוק זעקה גדולה ומרה לאלוהים. -ובמקום אחר באותו רגע- האל האחד והיחיד רב עם האב הבן רוח הקודש השטן ועוד כמה מי יעשה אתה העבודה השחורה. סנטה התנדב. -חזרה לסנטהריני- הנוצרים לא מקבלים תשובה. מה עושים מה עושים?? יצר האדם אומר "ברח!" אך הם הנוצרים, הם קדושים, הם ידליקו קטורת! אלוהים בטח ישן אז הריח המסריח יעיר אותו. אני לא חושב שאלוהים קיבל את הסירחון ברוח חיובית. גם רוח הקודש לא. הנוצרים נמחקו מהאי, וכדי להחליף אותם מי בא? הנוצרים! למי ציפיתם? כעבור זמן מסוים הר הגעש, שוב מתפרץ! נפלטים מהר הגעש עמודי עשן ובלילה עמודי אש. הנוצרים היו מוקסמים עד שבסוף יצאה לבה. מה עושים הנוצרים? רצים לכנסייה! אלוהים לא חס להם על הסירחון. הנוצרים שהחליפו אותם נראו יותר חכמים מהקודמים.כדי להבליט את זה לעולם הם בנו בתים במקומות הכי גרועים שהם יכלו למצוא; מתחת למדרון תלול. לרגע באמת חשבתי שהם יותר חכמים מהקודמים, כי ראיתי שהבתים שלהם חצובים בהר אך נראה שהדבר היחיד שאפשר לכתוב לזכותם זה שהבתים שהם בנו שרדו מפולת סלעים... בימים אלו ארובת הר הגעש סתומה ונוצרה ארובה חדשה, אז אם אתם הולכים בסנטוריני היום ומוצאים גולגולת אל תטעו היא של נוצרי!