עוגיות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

עוגיות הן מפלגת מיעוט הולנדית, שסניפיה פזורים ברחבי אמסטרדם, ומכונים קופי שופס.

עוגיות פפושדו שולטות

מקימת מפלגת העוגיות היא דפנה. בימיה המוקדמים של התנועה, כאשר פטרודקטילים עוד ריחפו בשמים, ים תטיס שלט על הפלנטה, ושמעון פרס הפסיד במרוץ לראשות הממשלה, ניהלה דפנה את המפלגה מתוך המטבחון שלה, שם היא וגולדה מאיר אפו עוגיות. מכיוון שלאף אחד לא היה אכפת מגולדה, נקראה המפלגה "דפנה והעוגיות". גולדה התעצבנה, עזבה את המטבחון, ופנתה לקריירה עצמאית כראש ממשלת ישראל. במסגרת הפירוד בין בנות הזוג, לקחה גולדה את המטבחון, בעוד דפנה נשארה עם העוגיות.

עוגיה בטעם ביצת אבירם

בארבעה עשר בברימר כבש נפוליאון בונפרט את פריז, והולנד הפכה למעצמה ריבונית בין מעצמות העולם. מיד החלו ההולנדים לנסות לפנות מקום לכמה שיותר פליטים סודנים. כחלק מהמהלך התבצע הרס מורחב ומקיף של עשרות תחנות רוח בקרבת הסכרים הגדולים. את חומרי הגלם שנוצרו העבירו לבניית תחנות סיוע לפליטים במרכזי הערים, ובעיקר באמסטרדם. רק כשהפליטים לא הגיעו, והחליטו להשאר בישראל, התברר שכל המעשה היה לחינם.

לכן, החליטה דפנה על כיבוש תחנות הסיוע. כדי שהמהלך יראה כא-פוליטי, היא כינתה אותו "מחזור" והודיעה שתמכור בו עוגיות חשיש, קרואסוני הרואין, ושאולי היא גם תפתח עמדות אינטרנט. משאל העם זכה לאישור גורף, והתוכנית יצאה לדרך.

מאפייני הקופי שופס

החלק המרכזי בקופי שופס הוא תלוי כמובן בנקודת המבט, לרוב על יד הדלת - יש שם צנצנת עוגיות נחמדה, שבה האורחים משאירים את טביעות אצבעותיהם בדרך הבאה: כל אדם שמנסה לקחת עוגיה מכניס את ידו לצנצנת ואוחז בעוגיה. כאשר ידו אוחזת בעוגיה, הוא לא מצליח להוציא את ידו מן הצנצנת, היות ופתח הצנצנת קטן מכדי לאפשר מעבר ליד מאוגרפת. לכן, האורח נאלץ להשתמש בידו השנייה ובאמצעים מכניים מסובכים למדי שלא יפורטו כאן, ורק כך לצאת עם העוגיה בידו.

דפנה מעתיקה את טביעות האצבעות, שולחת אותן למחלקת המעקב, ואחר כך מנגבת את הצנצנת לכבוד הלקוח הבא.

לקוחות בעלי אוריינטציה דיגיטאלית, הנוטים להשתמש במחשב, מותירים טביעות אצבעות דיגטליות בקופסת העוגיות הממוחשבת, בדמות קבצי קוקיס למיניהם. הקבצים הללו משמשים את מחלקת המעקב המפלגתית באותה שיטה שבה משמשות אותה טביעות האצבעות.

הצעות הגשה

  • קפה ועוגיה בצד.
  • עוגיה וקפה בצד.
  • חשיש, הרואין, מריחואנה, הרבה עשן, ובצד קפה ו/או עוגיה.
  • עוגיות.
  • אם תרצו להגיש לחבריכם בארץ, כדאי שתשלחו עם בול.
  • עוגיה עם חלקי טבק בפנים (ממכר)

לעיון נוסף