הערך הישראלי

שמעון פרס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
 • לדבר על שחיתויות פוליטיות
 • להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
 • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
ערך זה עוסק בלוזר לשעבר; לערך העוסק בכישלון חרוץ, ראו אהוד אולמרט.
ערך זה עוסק בלוזר לשעבר; לערך העוסק בלוזר לשעכשיו, ראו בני גנץ.
ערך זה עוסק בנשיא הלוזר הראשון; לערך העוסק בנשיא הלוזר השני, ראו בוז'י הרצוג.
הערה: כותב ערך זה הינו חנון או מחונן או שניהם

ערך זה פילוסופי! נא -

 • לומר דברים מטומטמים כמו: הכדור הוא עגול ולכן הוא חלקלק
 • לשתות מיץ עשבים שהמליצו עליו בערוץ הבריאות
 • להלל את השטן
 • לפתור תרגילי חשבון בהנאה
 • להעריץ את ויקטור בטטה

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול את האף של עצמך אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, ארגון הטישו המשומש קובע כי ערך מלא בנזלת של עודד מנשה.


שמעון פרס
שמעון פרס מוריד את החולצה מרוב התלהבות אחרי שהצליח לא להפסיד למפלגת הגימלאים
תאריך לידה 𐎠𐎼𐎫𐎧𐏁𐏂(תאריך הלידה בכתב יתדות)


כנסות כולן
סיעות העבודה בעיניים, מפלגת אחורה
תפקידים בולטים

כמעט ראש ממשלה, כמעט שר בטחון, כמעט נשיא , סגן יו"ר מועצת התלמידים בבית הספר "כנען" 

"אח, הילדים של היום!"
~ שמעון פרס על שבתאי צבי
"אבאלה!"
~ אלוהים על שמעון פרס
"אל תשכייחו שאני אוהייד של ברציילונה וריאל מדריד בעיית ובעונה אחת."
~ שמעון פרס על משנתו הפוליטית
"אם אני לוייזר, אז מי אתה?"
~ שמעון פרס על עליך
"מהיום, אביר תהיה להוד מעלתה"
~ מלכת אנגליה על שמעון פרס
"אני גומייר, אני גומייר, אני גומייר, אני תכף גומייר, גמרתי! תוודה ביבי, אתה יכול ללכת"
~ שמעון פרס מזיין
"אני לוייזר? (קשה לשמוע את תגובת הקהל) אני לוייזר? (שוב קשה לשמוע את תגובת הקהל)"
~ שמעון פרס בכנס העבודה

תאופיק (שמעון-לוייזר) בתיה פרס-פיירס (נצח לפנה"ס-הנצח), במקור: פאריז שַמעוּן כדורגלן פלשתינאי מבטיח וגם פוליטיקאי כושל בשעות הפנאי, אחד ממצאי המחול המודרני, מוגדר כבן-אלמוות, מכוכבי קבוצת הפשושים של פ.צ. המוקטעה. החליף את משה קצב כנציג פרס במדינת ישראל עקב טעות (בועדת המינוי כתבו פראס במקום פאריס). פרס נובל נקרא על שמו.

דיוקנו הראשון של פרס התנוסס לו על ציורי קיר במערה נידחת באתיופיה. בציורים מתואר פרס כאשר מוצמד לראשו סמל לבן שדומה בצורה מפחידה לאות X שיוצאים מכול קו שלה שני גושים מבצבצים. בגיל חודש וחצי הוא התמודד לתפקיד מלך פרס, אך בגלל היותו ווינר - נכשל. הוא טוען שזה בגלל שלא ספרו את קולות הימאים.

ב-2007 שבר פרס את שיא גינס של עצמו בפעם ה-547 כאשר הפסיד לעצמו בנוק-אאוט בתוצאה אסטרונומית של 86:23, לאחר שני סיבובים בלבד. כמו כן, מדי בוקר בבוקר, כבר 1550 שנה, הוא מקריב את קולו למען תפילת "שמע ישראל" ברדיו הלא אזורי. רבים ששומעים זאת מקריבים קורבן את ידם, רגליהם והרדיו שלהם. כמובן ששמיעת התפילה הורסת את הקרבורטור של האוטו.

שימש כלוזר של מדינת ישראל, עד שנת 2019 - בה נקטף התואר על ידי בני גנץ.

ביוגרפיה

Lite5.gifטיפ

שמעון פרס הינו הוכחה חיה, (פחות או יותר) לחשיבות הקונדום. המלצה- השתמשו בקונדום.

שמעון פרס נולד בשם תאופיק פריצקי, בן לאחד מאבות האנושות, שהיה האדם הקדמון. שנת לידתו המדויקת אינה ידועה לציבור, אך היסטוריונים משערים כי תאופיק נולד במאה ה-142,953 לפני הספירה.

פרס עבד כל שנה בנעוריו בפסח באוזביקיסטרג'יקיבסטאן בתור מוכר בקיוסק של שימשי הדוד.

בגיל 1,000,000 חווה לראשונה את טעם הכשלון, לאחר שנורית זרקה את פרחיו לחצר והלכה לשחק עם ילד אחר. לאחר שהובס בקרב על ראשות ועדת קישוט של כיתה ד'3 (היה לו גן שגרם לו להשאר צעיר עד גיל מיליון ואחת), שוכנע תאופיק, בעקבות שיחה עם מלך הכוזרים, כי היהדות היא דת האמת ומל את עצמו בעזרת שופין עגול. בגיל 12 הפסיד לשלמנאסר השלישי בעץ או פלי וגורש לארץ כנען, שם הוא נמצא עד עצם היום הזה.

בכנען, אשר שינתה בדיוק את שמה לאיליה קפיטולינה, זכה תאופיק (שמעון) לכהן כמשרתם האישי של הדינוזאורים, האדם הקדמון, פרעה, אניטיוכוס, יוליוס קיסר, ג'ינגיס ח'אן, סלאח א דין, הבריטים וגולדה מאיר, אשר מילאה את דמות האם היהודיה שמעולם לא היתה לו.

הכשרונות הבלתי מעורערים של פרס בקרב וקשריו בעולם הערבי הגיעו לאוזניו של דוד בן גוריון, אשר מינה אותו כמשנה לאחראי על חלוקת הכיבוד בטקס הצהרת העצמאות של מדינת ישראל. בהמשך, תוך ניסיון להרשים את לאה היפה, חברתו של יריבו הנצחי יצחק רבין, הצטרף למפלגת מפא"י ("מתי פעם אני ינצח?") ומונה לתפקיד סגן שר הדואר, הטלגרף, הסיפולוקס והפיתוח האיזורי. למורת רוחו, נאלץ שמעון להסתפק בסוניה, אשת חיקו ועד היום סמל לנשיות פולנית חזקה ועצמאית.

בתור האחראי על הטלגרף בישראל, קנה שמעון ידידים בכל העולם, וכתוצאה מהלצה שלא הובנה כהלכה בשיחה עם דה גול, החליטה צרפת (על פי מקורות זרים), לבנות לישראל כור גרעיני בעיירת הנופש הציורית סימונה (שנקראה לדרישת הצרפתים על שם סימון דה בובואר).

כל השנים הארוכות הללו, עמד שמעון בצילו של יריבו המר והאכזר, הרמטכ"ל גיבור ישראל, יפה הבלורית והתואר יצחק רבין. שמעון מעולם לא שכח כיצד איבד ליצחק את לאה היפה, וידע כי יום יבוא והנקמה תגיע. זאת אף שבעת שיט במיצרי הבוספרוס לחופי אוסלו, החניף לו יצחק במילים "שמעון, אתה חתרן בלתי נלאה".

בשנת 1993 זכה פרס לעמוד כניצב בטקס הענקת פרס הנובל ליצחק רבין, ידידו עם השערות על הפנים ובעלה של הילארי קלינטון.

שמעון פרס בתור נציג של Play boy בישראל

שמעון, התחיל את דרכו כשדיגמן על שער בגדי הים המפורסם "המקומון של פתח תקווה ", בשנת 1949 שמעון קיבל קמפיין של חברת קרביץ ואף לבש גוזייה. שעבור שנתיים התמודד שמעון פרס לתחרות מלכת היופי לשנת 1951 וזכה במקום הראשון, כאשר שמעון נסע לדגמן בתצוגת אופנה של "שקם אלקטריק" בטקסס, חיבבהו "יהורם גאון" מנכ"ל חברת פליי בוי. וישר לקח אותו להיות הנציג של פליי בוי בארץ. כיום שמעון הוא הדוגמנית הישראלית המצליחה ביותר בישראל ומחזיק את תואר מיס תבל לשנת 1971 .

שמעון פרס באירווזיון 1941 בתימניסטן

שמעון פרס, או בשמו הזמר יותר מחדוד אל גדוז מרלילה ( Mahdud al gaduz marlila ) זמר ים תיכוני מוכשר, בתחילת דרכו שמעון שר בפסטיבל המחול בכרמיאל בשנת 1478 ולאחר מכן הופיע ביום העצמאות ה2 של אר"הב. שמעון נבחר לייצג את גרוזיה באירווזיון 1941 שנערך בתימניסטן. שמעון שר את השיר הידוע דיוה ( Diva ) וזכה במקום 24 (מתוך 21) כשחזר שמעון לגרוזיה קיבלו אותו בשמחה רבה אל אף פי שזכה במקום 24 . שמעון המשיך את דרכו וזימר לו אף על כן בלהקת " התרנגולות שחיו ומתו לאחר 17 שנה שהם חשבו שהם מתים אבל בסוף הם גילו שהם גוססים ואז בה ציד ונתן להם בוקס והם באמת מתו". שמעון היה הסולן הגדול של הלהקה עד שהיא התפרקה, שמעון חזר להופיע בפסטיבל המחול בכרמיאל ואף זכה בתואר " זמר השנה " של פסטיבל מחול וזמר וחילול על חלילית בקיבוץ יטבתה. בשנת 1998 העתיקה את שירו של שמעון פרס דנה אינטרנשיונל ( Yaron cohen ) שמעון כעס על ירון על כך שגנב את שירו "דיוה" ואף החליט לתבוע את ירון! ירון שילם לפרס 7 שקל, בזוקה ו2 חמצוצים. כעבור שנתיים שמעון הרגיש שחסר לו האירווזיון והחליט לייצג את אזרביג'אן באירוויזיון 2000. שמעון שר את השיר "בעודני ילד" וזכה במקום 4 .

שמעון בתור השערה בבית שחי של ישראל

שמעון היה חשפן ידוע במגזין העתיק והמוכר ביותר ביוון העתיקה "אנחנו כשרים וחושפים רק עד הפופיק" שמעון התחיל לדגמן שערות בבית שחי בגלל שנגמר לו דמי הכיס ביום שני ולא היה לו כח לחכות עד יום רביעי כי הוא רצה נורא לקנות "ביג מק" במסעדת השלום אז חברו הטוב דני שובבני סיפר לו על המגזין וטען כי יש לשימעון כישרון. שימעון הלך לבית המגזין ושם שימעון נגעל שראה נשים וגברים חושפים אברונים לא צנועים בגופם כמו המרפקים! הבוחן ההומו באודישנים אנס את שמעון בעת נגיעה בשערה היחידה בבית השחי שלו והתאהב! שמעון התחיל לדגמן באופן קבוע עד שאמא אמרה לו נונונו ומתה שמעון התאבד במשך 112 עידנים אך ללא הצלחה וכך הבין שהוא צריך להמשיך לדגמן שמעון פרס זכה בתואר שערת בית השחי של ישראל כמו שכיום הכוסיות הצנועות של ישראל נקראות התחת של ישראל אבל שמעון היה יותר נואז ולכן דיגמן לאברונים חושפניים יותר

מלחמותיו

שמעון פרץ גרם לפריצות מלחמה רבות בינהן גם מלחמת התחת הראשונה

מלחמת המפרץ 1 (ראו מאמר מורחב, בעצם עדיף שלא): נקראת כך על שם מ. פרץ - אחותו הערביה של שמעון. מלחמה שבה ישראל השתתפה על ידי כך שלא השתתפה במלחמה, אם כי ירתה בה טילים על תל אביב.

השתלשלות המלחמה: בשנות הששים, כשר הביטחון, לאחר סבב חשאי בחו"ל, פרץ הביא לארץ, כמזכרת, את הכור הגרעיני בדימונה, לצורך ייצור חשמל חינם. מתנגדיו הידועים, רבין, בגין וביבי ניסו להוציא את המתקן מהארץ ולהחזירה לשולחה. עקב משקלו הרב, נוצר צורך בהמצאת טילים בינייבשתיים (ששם הקוד החשאי והסודי הוא "יריחו 2" על שם המכתשים בירח [אישור הצנזור הצבאי: #21108/ב התשי"ב 3]). בגין בחירות ה'תשמ"א הקריבות, אבדה לבגין הסבלנות שביקש להזדיין בה, והוא החליט להפציץ את הכור. טייסי חיל האויר חשבו שהכוונה לכור ליד מגדל בבל, ובתגובה במלחמת המפרץ 1 - סרטו המפורסם של צ'אק (צאדאם) נוריס, צה"ל ירה טילי פטריות (כשר למאכלי בשר וחלב) על תל אביב. זאת, למרות שבגין כבר לא היה בתמונה, וישראל הגישה תלונה על כך לאו"ם (ארגון האומנים והמפיקים בישראל). המדינה ניצלה משואה גרעינית עקב דבקותה באחדות, בעזרת סרטי דבק יקרי מציאות, והליכה עם קופסאות קרטון מקושטות שהוחרמו לאחר מכן בידי אוצרת מוזיאון ישראל. צאדאם חזר בתשובה, גידל זקן, ונתלה לצד הבבא סאלי במסעדות כתעודת כשרות.

מלחמת אוסלו - נקרא גם מבצע ביילין. מלחמה בין רבין ופרץ. פרץ הביא לארץ את "הידיד" (יאסיר ערפאת) הקצין הבריטי שעזר ליהודים טרם קום המדינה. המלחמה הסתיימה בהסכם שלום מתוקשר בין רבין ופרץ, בבימויו של יהורם גאון ובליהוק של ("שונא מתנות") יחיא - המהנדס הראשי של שמורת הטבע גני בני עי"ש, ומאז אין יותר הרוגים ערבים או יהודים במזרח התיכון כולו.

מלחמת ענבי הזעם - נקרא כך עקב מחסור בביצים. במקור פסוק בתורה ("ענבי ראש") שתורגם לאנגלית ככותרת הספר "גרעפס עוף רט'" של הסופר האמריקני המפורסם תום סויר. למעשה לא היתה זו מלחמה אלא מבצע (שניים בשקל), שתקפו היה אמור לפוג תוך שבוע. בראש המבצע עמד אהוד ברח אך התברר שהוא נמוך מדי, ולא הצליח לראות עד סוף המהלך. הרעיון לדבריו היה פשוט: אנחנו נלחץ על העם הלבנוני. העם הלבנוני ילחץ על ראש הממשלה המוסלמי, שיכריח את הנשיא הנוצרי, שידבר עם השגריר התורכי, שיכופף את הנציג הסורי, שידבר עם הנשיא הסורי שיהרוג את העם הסורי. (בסופו של דבר הערכותיו של ברח התבררו כנכונות, אך לקח להם הרבה שנים לפעול)במהלך המלחמה, במהלך המבצע, במהלך הקרב, במהלך, אחד מגיבורי ישראל (כנראה אומלט) המציא מכונה חשאית שנקראה "הכל חוזר אליך" (אישור צנזור: [חסרים פרטי כרטיס אשראי. לחידוש האישור לחץ כאן]), שמזהה טיל שפוגע בנו, ומיד שולחת טיל בחזרה למקום. ארגון זכויות האדם ולוחמי החופש "חופש זכויות בעד לתת לנשים הכל" (נאסד"ק: חזבללה) העמידו את פרץ במבחן, ושלחו טיל מתוך חצר בית ספר, כניסיון בפיסיקה. הילדים צהלו ושמחו, ומאוד אהבו את ה'בום' כאשר התגובה מיהרה להגיע. (אחד הילדים, לבוש בחליפת מתאבד חגיגית, צוטט כאומר: "זה יותר מגניב מזיקוקין דיפולסא דינורא"). למרות זאת מורי בית הספר נתנו לפרץ ציון נכשל. פרץ התווכח איתם, אבל אי אפשר היה לקבל את תגובתם כי הם היו מעבר לגדר. בסיכום המל, בסיכום המבצ, בסיכום, הוסקו המסקנות הראויות, וביניהן: א. היה זה עוד ניצחון. ב. המכשיר "הכל חוזר אליך" באמת עובד, ומעתה בתחכום ישראלי אופייני נשתמש בו נגד כוחותינו, כך שהאויב ייפגע.

מלחמת לבנון 2 - סרט המשך. בסרט זה פרץ כיכב גם כנשיא המדינה וגם כשר הבטחון. ההנחה היתה שארגון החיזבלללה מהסרט הראשון (ענבי הזעם) מופעל על ידי פרסים. וכיוון שגם הנשיא שלנו היה פרסי (ראה פרשת בחירתו כתחליף לקצב) הוא יוכל להביא את פרס השלום הנכסף. הסיבה שהוא נכסף לפרס השלום היה כי את הקודם, שקיבל כמה שנים לפני כן, הוא היה שוכח להשקות, וכל הזמן היה הפרס נובל. את הפרס הקודם קיבל כשנתן רובים לארגון מחבלים לשעבר שחזר בתשובה ופיצץ רק יהודים ותינוקות שהיו אויבי שלום. את הרובים הוא נתן למחבלים בתשובה כי לא היה להם מה לשים בעציצים שהכינו ממשגרי הטילים הרבים שנותרו ברשותם, וגם הפרסים שהם קיבלו היו מסוג פרס נובל. (אגב, 'פרח' בפרסית זה 'פרס').

הפיכתו ללוזר מתמיד

שמעון פרס קולל ברגע שנולד, ע"י מי אם לא, שבתאי צבי! שבתאי צבי הדגול הוא גם מקור כוח בלתי נדלה, ולכן החליט להרוס לשמעון פרס את החיים. אחד הסיפרים החזקים על שמעון פרס בקשר להנ"ל: שמעל'ה שפך את ליבו בפני ידידו יעקב פליצמן (חסידגור) על חוסר הצלחתו בחיים הפוליטיים, יענקל'ה המנייאקל'ה יעץ לו לבוא לאדמו"ר מגור שישנה את שמו וכך יפטר אחת ולתמיד מחוסר המזל. וכך היה, האדמו"יעץ לו לשנות את שמו לאלעזר על ידי שבעלייתו לתורה יקראו לו שמעון אלעזר, ואכן ביום השבת עלה שמעון לתור כשהגבאי מכריז "יעמוד שמעון אלוזער"---.


פרשיית הנישואין עם בובת הבראץ

לפני כ-3 עידנים פוליטיים ב-19 במאי 2010 בחמש וחצי בצהריים שמעון פרס או בשמו התקופתי פיצה (JUKI) הואשם על ידי משתמש אלמוני בנישואין לבובת בראץ, ובמעשים מגונים. המשטרה חשדה שמדובר באלימות שאינה מילולית בלבד מצד המשתמש האלמוני, ויצאה במסע לאיתורו. התברר שאין צורך בניידת משטרה כדי לגלוש באינטרנט. הרב פקד ראש ישיבת המטה הכללי של המשטרה עמד בראש המשימה, אך התקשה לעקוב אחרי התוצאות כי הן היו רובן באנגלית והיתר בעברית של כיתה ח'. לאחר שנעזרו במומחים לפדופיליה באינטרנט מרשות השידור, הצליחו לגלות שמדובר פדופיל ידוע, אך לא חשפו את שמו מפאת גילו ותפקידו הרם. הרב פקד מסר לעיתונים עדויות סותרות וחזר לתלמידיו בישיבה. כמ

לצערנו המשך כתבה זו נעצרה בעודה באיבה. הסיבה לכך היא שהצ

כתבה זו אושרה כפי שהיא כתובה כעת ואין לשנותה. [הודעה: א35338 התש"יב 2. (א. ולאע וענונו)]

הניצחון לנשיאות

פרודוקס די חדש על שמעון פרס, הוא שהוא ניצח! והרי ידוע, והוכח כבר למעלה מאלף פעם ששמעון פרס אף פעם לא יכול לנצח. כמובן, זה פרדוקס, ואנחנו, צוות הבידור של מלון קלאב הוטל אילת באנו לפתור את הפרדוקס:

פתירת הפרדוקס

שרטוט

נתון:

1.שמעון פרס לוזר.

2.שמעון פרס ניצח בבחירות לנשיאות.

3.גיל=135432454366587697586476547658769768417654

צ"ל:שמעון פרס הפסיד בכל זאת.

הוכחה:

טענה:5.מוסד הנשיאות הוא מוסד דפוק. | נימוק: משפט חפיפה 5: אנס כסף אנס. (קצב, ביזבוז, אנסי)

טענה:6.פרס ימות בתוך שבוע. | נימוק: "אם פרס ינצח במשהו הוא ימות תוך שבוע"

|| /\ טענה 7:פרס לא יספיק להיות נשיא | "לא יכול להיות נשיא מת, אלא אם כן הנשיא מת." (לא ישרוד קדנציה) טענה 8:שמעון פרס נדפק עם המקצוע הכי דפוק, מכך-הוא הפסיד | נימוק: "אם למשהו יש שני חסרונות לפחות, ואין לו יתרונות, הוא דפוק",(5,7), כלל המעבר.

מ.ש.ל

טריוויה

 • פרס הוא סבא מדרגה טריזיליונית של הכדורגלן מלאני פרס.
 • בניגוד לדעה הרווחת, שמעון פרס לא נולד ראשון (כן, גם בזה הוא הפסיד). אריאל שרון נולד ראשון, ולאחר שנה הלך לישון.
 • על פרס מבוססים 2 שירים: השיר של חסרי הקצב "אני לוייזר? אני לוייזר?" והתשובה לשיר זה של חסרי הקצב מפי להקת כוורת "כן, אתה לוייזר, כן, אתה לוייזר."

הערה

ערך זה נחשב באופן לא רשמי לצמרירי, אבל הוא לא באמת כזה, כי הוא צמרירי וקצרצר רק ביחס לחייו הארוכים של שמעון פרס, אשר ארוכים יותר מכל חייה של ויקיפדיה (!!!). אין צורך לערוך אותו.

 • הערה זאת היא מערוך!

העתיד

בית ספר על שמו, כיכר על שמו, רחוב על שמו, פרס על שמו (פרס פרס) ועוד ..

Notzitut.png
ראה גם ערך באיןציטוט: שמעון פרס.


60 שנה באיןציקלופדיה.png הערך "שמעון פרס" נקבע כערך הכי ישראלי באיןציקלופדיה! (בחסות סאבלימינל והג'ל 2060 הפקות בע"מ)


{{ניווט |כותרת=נבחרת בנות ישראל בכדורגל כהיום |רקע=cyan |רוחב=550px |כיוון=מרכז |תוכן=מאמן
איתי לוקץ'
הרכב פותח
קרן מרציאנוקפטן ג'ייןטיילור סוויפטאריאנה גרנדהנועה קילראנה זקאגם בוחבוטעדי הימלבלוי • • שלי ברקנינט המאמנתעדן גולן


הקודם:
יצחק רבין
ראש המושחת של ישראל
1995 - 1996
הבא:
בנימין נתניהו