גולדה מאיר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
  • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
  • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
  • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
Attention niels epting 01.png אזהרה!
אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם נכנסת לערך בשם גולדה מאיר, אז את/ה מוכן/ה לצחוק עליו. וגם מוכן לחברה. אתה בן 34, בנאדם, מה יש לך?"גולדה מאיר, היש משהו מעניין ממנה? ..וואו, תראו את זה! מדהים!"
~ שבתאי צבי על אבק


"היא עצמה לא כל כך נחמדה!"
~ הפנתרים השחורים על גולדה מאיר


גולדה מאיר, ראש הממשלה הרביעית של ישראל, או בצורה לא שוביניסטית, ראשית הממשלתית הרביעית של ישראלית, היא, באובייקטיבית לגמריי וללא פמינסטית שמצמידה לי רובה לראש, האדם הדגול ביותר בכל ההיסטוריה האנושית. או, אם בא לכם, האדמית הדגולה ביותרת בכלת ההיסטורית האנושית, מפורסמת גם בזכות היותה השחקנית הראשית בסרט טיטניק.

ילדות

גולדה מאיר, בביקורה בקייב שבאוקראינה. ניתן לזהות אותה לפי הכובע שהיא חובשת לראשה

גולדה מאיר, או בכינויה בשכונה, גידול ממאיר, נולדה למשפחה יהודית עניה בעלת 45 אלף ילדים, אבל כמעט כולם מתו ממחלה שקוראים לה 'לארוצימלחיותוס'מהמילה הלטינית fu'daj. ב־3 במאי 1898, י' באייר התרנ"ח, או בכינוי השנה בשכונה, לפני ממש ממש הרבה זמן. גולדי ומשפחתה היו היהודים היחידים בשכונתם (אבא שלה פשוט לא ידע לקרוא רוסית אז הוא חשב שברית המועצות זה מקום טוב.), ולכן כונו בשמות גנאי רבים, כגון "תסתכלו, הנה המשפחה היהודית! אפשר חלב, בבקשה?" ו"שנייה, לא הבנתי את הבדיחה עם החלב. זה אנטישמי או פשוט דבילי?"

גולדה, לאחר שנמאס לה מגזענות חסרת תקדים זו,החליטה לעזוב את פולין, ולעלות לארץ ישראל. היא עלתה ביח' בכסלו הרטלע"ג, או בספירת שנים נוצריות, ה8 ל... "היי חכו רגע התאריך העברי לא נשמע הגיוני בכלל. לאחר עלייתה ארצה התגוררה גולדה בתל אביב, מה, שלמרות שלא נשמע הגיוני ולא נתמך ע"י שום עובדה, מסביר את כשלי הצבא במלחמת יום הכיפורים. לאחר מספר שנים בארץ, גולדה כבר השלימה את למידת השפה העברית וקליטת ידע צבאי ברמה של בארני, ולכן עשתה מה שאנשים מכובדים אחרים ברמה עושים כשהם צריכים עבודה שתכניס להם המון בוחטות אבל לא צריך לעשות כלום בה, הפכה לשרה בממשלת ישראל. משם הדרך של גולדה משרה לכס ראשות הממשלה הייתה ארוכה ודמוקרטית להפליא, ובה היא לקחה את הכתר המלכותי בעקבות מות לוי אשכול.

שלטון

ב17 במרץ, 1969, "נבחרה" גולדה מאיר לראשות מועצת הפלוצים מטעם מפלגת היוסופים, או בשמם כיום, מפלגת המנודים. בזמן עלייתה לשלטון התמכרה לסמים ואלכוהול, אך בשמירת המסורת על ההחלטיות שעליה להפסיק להתמכר. בין המתנגדים הרבים לשלטונה היו הפלסטינים. בזמן שלטונה גולדה ביססה ממשלה חלשה, שעמדה על עקרונות זכויות אדם חשובים ("אין עם פלסטיני"), פמיניסטיות גאה ("הן בהחלט לא גרועות"), שנאה קשה לעריצים ברחבי העולם ("חיבבתי את הנשיא המקסים והאנרגטי"), רגש ציוני חזק ("כולנו פלשתינאים"), עיני נץ לסביבה ("הסבירות למלחמה נמוכה"), וכמובן, אהבה לסאטירה קומית שכוללת ציטוטים שיצאו מהקשרם.

המלחמה בטרור

גולדה, לאורך כל שנות שלטונה, נודעה כלוחמת חופש שלא חדלה בשום אמצעים על מנת להבטיח את שחרור העולם החופשי מעול הטרוריסטים. גולדה לעולם לא ייחסה לעצמה הצלחה במלחמתה בטרור, אך הקמת ספטמבר השחור והתחזקותם של אש"ף והחזית העממית לשחרור פלסטין (או בקיצור הקליט שלה, חעלפ) בשטחי ישראל, בנוסף להקמתם של ארגוני טרור אחרים בעולם, כגון סיעת הצבא האדום הגרמני והבריגדות האדומות האיטלקי, מוכיחים ללא ספק שהיא הצליחה. וכן, אולי עד היום לא נמצא שום קשר בין שלטונה של גולדה להתחזקותם והקמתם של ארגוני טרור אלו, אבל ארגוני השמאל עובדים על זה.

מורשת

גולדה מאיר, לאחר פטירתה, השאירה מורשת ומסורת שיזכרו לדורות. היא הפכה לסמל של המלחמה בסרטן, סמל של המלחמה בשובניזם, סמל נצחי על שטר 10,000 השקלים שכל אזרח סוחב בכיסו, סמל של הגבורה הציונית, סמל של הקשר ההדוק בין ישראל וארה"ב, וכמובן, סמל של הרוח היהודית המתרוממות מכשלונות.

הממשלה, שרצתה לכבד את מורשת זאת, החליטה גם לקרוא למרכז התרבות המיושן בעל 200 המקומות ברביבים על שמה, וגם להכין בול חגיגי לזכרה, בשווי של 2.60 ש"ח. אין ידוע מה דעת גולדה על מחוות ענק שכאלו, אך הרוב מאמינים שהיא לא נעלבה, בעיקר מכיוון שהיא כבר מתה.

בנוסף לזה, הקימו על שמה מרכז להתעללות בילדים ברחוב אוסקר שינדלר בנס ציונה, בה אנשים באים בשביל להתעלל בילדים ולעיתים לאנוסם.

ראו גם

הקודם:
לוי אשכול
ראשת המושחת של ישראל
1969 - 1974
הבא:
יצחק רבין