עזרה:שאלות נפוצות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Wiki-help.jpg

המדריך נכתב בלשון זכר אבל זה לא אומר שהכותב הוא הומו. אההה... זתומרת... הכוונה גם לבנות.


ש. מה אני יכול לעשות כדי לשפר את הערכים שלי?
ת. למכור את נשמתך לשטן. או לחילופין להסתכל על הערכים הטובים באתר כדי ללמוד על צורת הכתיבה באתר (להלן: ערכים מופלצים).
ש. למה מחקו לי את הערך?
ת. זה כנראה בגלל שהוא לא היה מספיק טוב בשביל האתר. אתה מוזמן להסתכל באיך לכתוב ערך מצחיק? ובמדריך לתבניות ויקי בשביל טיפים. אם אתה באמת חושב שלא היה צריך למחוק את הערך, תבדוק ביומן מחיקות ותמצא את המפעיל שמחק את הערך. בדרך כלל הם משאירים סיבה. אם הם לא השאירו סיבה או שהסיבה לא סיפקה אותך אתם יכולים להשאיר להם הודעה בדף השיחה שלהם.
ש. איך מישהו הופך למפעיל כאן?
ת. בדף מינוי מפעילים (ובתנאי שהוא עומד בתנאים המתוארים בחוקים) משתמש שחושב שהוא צריך להיות מפעיל פותח הצבעה בנושא, שבה הוא מסביר למה הוא צריך להיות מפעיל ומשתמשים אחרים יכולים להביע את דעתם. אם בתום עשרה ימים מפתיחת ההצבעה יש ארבע הצבעות בעד ויותר תומכים ממתנגדים, אז ממנים את המשתמש למפעיל!
ש. מגניב. אז אני יכול להפוך למפעיל?
ת. לא! לא קראת שום דבר מזה?!
ש. אה, אז מה בנוגע לפקחים?
ת. פקחים הם משתמשים שנבחרו על ידי הקהילה לטפל בצד הטכני של האתר, שימוש בתבניות אזהרה, ארכובים וכדומה (לצד המפעילים כמובן).
ש. ואיך מישהו הופך לפקח?
ת. כמו מפעילים, כל משתמש שחושב שהוא מתאים להיות פקח (ובתנאי שהוא עומד בתנאים) פותח הצבעה בנושא, שבה הוא מסביר למה הוא צריך להיות פקח ומשתמשים אחרים יכולים להביע את דעתם. אם בתום עשרה ימים מפתיחת ההצבעה יש שלוש הצבעות בעד ויותר תומכים ממתנגדים, אז ממנים את המשתמש לפקח! אבל שימו לב!: פקחים הם אותם משתמשים חרוצים ומשקיענים שהראו התלהבות לאתר ושמחת חיים, אז כדי לטפל בזה, מיננו אותם לפקחים כדי להשמיד את ההתלהבות הזאת ולשבור את רוחם. מה שלבסוף גורם לרצון עז לעזוב את האתר/למות...
ש. איך אני מעלה תמונה לערך שלי?
ת. אתה יכול ללחוץ על אייקון העלאת התמונות שבסרגל עריכה (הוא השביעי מימין) ולכתוב כך :[[תמונה:שם התמונה|איפה תמונה תהיה (שמאל ימין מרכז)|PXגודל התמונה|כיתוב התמונה]], אבל תבנית זו פועלת רק על תמונות שכבר הועלו לאיןציקלופדיה.
ש. מה זה "איןתגובה"?
ת. איןתגובה זה המקום שבו אתם יכולים להעלות את הערכים שלכם לביקורת, ולקבל טיפים איך לשפר אותו. אל דאגה, המבקרים יהיו מתחשבים, בדרך כלל...
ש. איך אני מעלה תמונות לאיןציקלופדיה?
ת. תכנס לקישור הזה ותעקוב אחרי ההוראות שם. כדי להעלות תמונה שלא תמחק תוך שלוש שניות יש להוסיף לה תבנית מידע כדי שידעו שאין עליה זכויות יוצרים.
ש. איך אני יודע שאין על תמונה זכויות יוצרים?
ת. הצורה הפשוטה ביותר היא להעלות תמונות מפליקר, לנוחותכם, ארגנו שהתמונות שתחפשו יהיו ללא זכויות יוצרים. וסדרנו לכם תמונות של תרנגולות כי זה משעשע אותנו.
ש. איך אני מוסיף את הערך שלי לקטגוריה?
ת. תכתוב בתחתית העמוד [[קטגוריה:שם הקטגוריה]].
ש. איך אני יוצר קישורים הפניות וכאלה?
ת. ראה המדריך לתבניות ויקי בסיסיות בשביל תשובות.
ש. סיימת כבר?
ת. כמעט, ראו את המדריך לאיןציקלופד המתחיל, המדריך למתחילים ואת חוקי איןציקלופדיה (לא חובה) בשביל הסברים מפורטים יותר.
ש. תיאורתית, ככל שהדף הזה יתקיים זמן רב יותר כך ישאלו השאלות הנ"ל פחות ופחות?
ת. תסתום כבר.


תגובות על המדריך

במידה ואתם חושבים כי חסר מידע כלשהו במדריך או שיש בו נושא שאינו מוסבר בצורה ברורה מספיק; אם אתם רוצים לשאול משהו או לבקש הסברים ממשתמשים מנוסים, ניתן להשאיר תגובות שאלות ובקשות בדף השיחה של המדריך או על ידי לחיצה כאן.