פו הדוב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פו הדוב (באנגלית: Winnie the Pooh; ויני הפו) הוא גיבור ספרו האוטוביוגרפי של א.א.מילן, סופר בריטי, אשר מגולל את סיפורו של נער יתום בשולי החברה הישראלית, במלכודת הפשע, נאבק על חייו ביער הישראלי בשלהי שנות השמונים.

שמו הקודם של פו היה ויני אולם הנ"ל שינה אותו בהמלצת מומחה לגימטריה שלטענתו הצירוף "ויני" שקול לשמו של אחד ממלאכי החבלה ע"פ הקבלה היהודית, מה שע"פי דעת אותו מומחה תרם להיותם של חייו קשים , דבר אשר נפרט עליו בהמשך.


ילדותו העגומה של פו (ויני):

פו גדל ביער כיתום. עקב כך הנ"ל פיתח פסיכוזות רבות. כבר מגיל צעיר בלטה באופיו הנטייה להרס עצמי. לדוגמה, הסיפור הידוע על תקיעתו של פו בין המצרים בחזית ביתו של חזרזיר או האפיזודה המתארת את נפילתו מעץ לאחר שניסה לתלות עצמו בבלון אפור, ישיבתו על הציר הצפוני, ועוד כהנה וכהנה.

עקב ילדותו חסרת ההורים נטה פו בבגרותו לראות בכריסטופר רובין דמות אב, ואילו בקנגה דמות אם. מספרים כי רובין נהג לנצל יחס זה כלפיו ע"מ ליצור "סרטים ביתיים" בכיכובו של פו המתרחץ באגם ולמכרם ברחוב הימאים בתחתית היער. היות וגדל ללא גבולות או דמות סמכותית אשר תקנה לו מוסר הפך פו לפרחח מגיל צעיר, המכור לבירה דבש (ברבר 8%). כרס הבירה הצטרפה בזריזות, והוא סיגל לעצמו מנהגי שתייה, הוללות, והקאה ברחבי היער . מיותר לציין שהכסף לאלכוהול הגיע מגזילות וגניבות שביצע יחד עם חבריו לפשע טיגר ואיה. החבורה אהבה במיוחד לעסוק בציד יענונים חסרי אונים בערבה התיכונה.

חבריו של פו - משפחת הפשע של פו מטילה מורא על היער:

כבר בשלב מוקדם של דרכו הקלוקלת של פו, התחשלה ידידות אמיצה, אשר ברבות הימים הפכה למשפחת הפשע הראשונה של היער, בדמותם של פו, טיגר, ואיה. טיגר, סדיסט טהור היווה את המוח ויצר הרע, פו היה אחראי על הבאתם לידי מעשה בעוד שאיה היווה הכוח. אותו חמור גדל גוף אך בעל חשיבה איטית ביצע את העבודה השחורה, לרוב ללא תמורה פרט לגידופים ומכות מחבריו.

בתיקי משטרת היער רשומות פתולוגיות רבות אשר מחמת חוסר ראיות בלבד אינן קשורות בכנופייה - כזה הוא האונס המשולש של קנגה ורו בסיאטל 89', כליאתו של פיל נפיל באשדוד 93', ודקירה של כמה ממבקרי היער לאחר שסירבו למסור את ארנקם לתוקפים רעולי פנים.

איה בסטלה של החיים

ב99', לאחר פשיטה של האינטרפול בשיתוף עם מרחב ירקון על מאורת הפשע ששמשה כמחבוא, המשפחה הפסיקה לתפקד. איה אשר נעצר לבדו הסכים להעיד נגד פו וטיגר אולם נרצח באורח מסתורי כמה ימים לפני תחילת המשפט (ראה תמונה). טיגר, באמצעות עורך דין מעולה השתחרר בערבות וברח לאורלנדו בתחפושת (קישור [ 1 ] מרחיב על מצבו של טיגר היום)

[1]

פו עם ראשו של איה

פו התגלגל בין מכוני גמילה לבית סוהר עד גיל 32 בערך, אז השתנו חייו לבלי היכר לאחר פגישתו עם זר מסתורי.חזרתו של פו אל לב הקונצנזוס הישראלי:

פו-בדרך אל האור

תוך כדי שהוא נכנס ויוצא מבתי כלא בישראל , נתקל בעבריין מין בשם עופר גלזר . אותו אנס מנוול הכיר לו את אישתו שרי אריסון אשר מנהלת קמפיינים זולים להחריד של רוחניות בגרושים (האושר בא מבפנים אנד שיט). פו , אשר סבל משפל רוחני בחייו וחוסר הכוונה משווע נכנס חזק לאותם עסקי רוחניות מפוקפקים , תוך כדי כך הוא לומד לכתוב ומציא ספר בשם "בנג'מין הוף - הטאו של" . כמה שנים לאחר מכן הוא פוגש בחזרזיר , מעצב אופנה כושל אותו הוא מאמץ כבן זוגו . עקב ההצלחה המרובה של פו בשלב זה , חזרזיר יוצא בקו של הלבשה תחתונה פו , פיג'מות פו וכלי מיטה . פו וחזרזיר עולים על דרך המלך אל האושר הגשמי והרוחני ולאט לאט במהלך השנים הבאות נעלמים אפילו מעל עמודי הרכילות . משנות 2001 ותחילת האינתיפאדה החלו מופצים סרטים מחתרתיים של פו באתרי אינטרנט של חברה איזוטרית בשם וולט דיסני . בסרטיו של פו ישנם מסרים סודיים תת הכרתיים , הקוראים להפלת המשטר הדמוקרטי , והקמתה של רפובליקה סוציאלית למופת אשר ערכייה שיויוניות ליברליות, המעודדת כל פרט להיות הוא עצמו ללא פחד ושנאת האחר. הכותב מצדיע לפו על פועלו זה , היות והרבה אומץ נדרש ע"מ לקעקע את צורת החשיבה הנהוגה היום . ברבות הימים זכה פו בפרס ישראל על מפעל חיים. בנאומו טרם הדלקת המשואה ביום הזיכרון 06' נשא פו נאום מרגש "אם אני הצלחתי לצאת מהיער גם אתם יכולים" וקרא להקטנת הפערים החברתיים בעם , וביטול המס על נייר גלגול.

כיצד ניתן לזהות את פו הדוב?

  • לרוב פו לבוש בחולצה אדומה , רמז לקומוניזים האוטופי שהיא משנתו.
  • לנאדים של פו ארומת חרובים.
  • פו מסתובב בעיקר עם בן זוגו לחיים חזרזיר.
    חזרזיר כמעט ומוצא להורג ע"י שוטרים של משטרת המחשבות הישראלית
Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פו הדוב.