פרנק איירו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פרנסואה דה-לה איירונזו (או בקיצור - פרנק איירו) הינו גיטריסט מלווה בלהקת האימו מיי כמיקל רומנס ומעצב שיער פריזאי מצליח בתחום האפנה העילית.

קריירה

עם נשירתו מבית הספר ודעיכת הדאדאיזם פרנק חיפש דרכים להרוויח כסף מהיר. הוא התנסה בעבודות מזדמנות שונות, בין היתר דיגמן בעירום לצייר אדגר דגה והפיץ כרוזים מחתרתיים כנגד המשטר המעורב בצרפת. בסופו של דבר הוא פתח סלון לעיצוב שיער בסמטת האמנים "לה טוליפ דה לה פלור", שם התרכזו כל אנשי הרוח באותה תקופה ושוחחו על דברים ברומו של עולם.

לאחר תום מלחמת העולם השניה פרנק חבר לחברו משכבר הימים, מייקי, ויחד עם רא"ל ברוך בנימין הם שכרו דירת סטודיו בגבעת מונאמרט והחלו ליצור מוזיקה. מאוחר יותר הצטרפו ללהקה ז'ראר, אחיו הגדול של מייקי וריימונדו סנטורו, מוזיקאי ספרדי מחונן וממציא הגיטרה החשמלית. הלהקה, "מיי כמיקל רומנס" ומאה וחמישים ושישה אלבומיה זוכים לפופולריות רבה עד היום.

פרנק וז'ראר

איירו פגש בז'ראר ויי לראשונה כשביקר בביתו של מייקי ויי, והתפתח ביניהם רומן זעיר של שבועיים. הרומן נקטע עקב ריב אוהבים שהתרחש בשל סלידתו של פרנק משיערו המחומצן של ויי,ובעקבות העובדה שויי ניהל מערכת יחסים סוערת עם עיברי לידר במקביל. בעקבות הפרידה, ויי אף הגדיל וכתב את השיר האלמותי "אני לא אוהב אותך": "לכשתעזוב, האם יהיה בך העֹז לומר: אינני חפץ בך כפי שחפצתי כתמול שלשום?". על מנת לפייס בין הצדדים, בחורף 2007 ויי צבע מחדש את שיערו לשחור, לשמחתו הרבה של פרנק שבאותה העת היה שרוי בדיכאון עמוק.

ראו גם