קרפיון דשא

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "קרפיון דשא" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.
קרפיון דשא
Grass Carp.jpg
סדרה דגי יבשה
משפחה הקרפודשאיים
סוג תוקפני
מין SheMale
שם מדעי
Ctenopharynblah blah blah

קרפיון דשא (אנגלית:Grass Carp ידוע גם כ:Weed Carp) הוא סוג של דג מסוג קרפיון החי במדשאות באופן טבעי בצפון סין ובפתח תקווה. הדג, שהתגלה לראשונה בשנות החמישים של המאה הקודמת בעקבות זני דשא חדשים שפותחו.

לקרפיון הדשא יש מבנה גוף מיוחד במיוחד, יש לו חמש עניים, ששלוש מהן נמצאות בעכוזו בשביל שהוא יוכל לראות במקרה שהוא נתקף בידי אמורים אחרים, כידוע, קרפיוני הדשא הן לא חיות ידידותיות. שתי העניים האחרות של הקרפיון נמצאות על פניו והן גדולות פי חמש מעין של אדם. (בגלל עיניו המוגדלות הרבה טועים וחושבים שהוא תינוק שעבר התעללות) קרפיון הדשא בדרך כלל בצבע ירוק בוהק או שחור. מכיוון שהקרפיונים לא מצואים בלהקות, מכיוון שהם מנגנים גרוע, כל אחד מהם מרגיש שהוא השולט בלהקה שאין לו, לכן במקרים רבים הוא מחכה שיגיע האוכל מלהקתו אבל הם לא מגיעים אז הוא מת ברעב.

קרפיון דשא בוגר ניזון אך ורק מסוגי דשא, וקצב התפתחותו מהיר מאד. דג באורך 20 ס"מ שהושרץ באביב, יגיע לגודל של 45 ס"מ עד הסתיו. המין הובא במכוון לארצות הברית ב-1963 על־מנת להקטין את עלות תחזוקת מדשאות הבית הלבן. כמו כן הובא גם לניו זילנד, כשהפצתו נעשית בזהירות רבה כדי למנוע ממנו להפוך לאטרקציה. למניעת בעיה זו, נעשה לרוב שימוש בדגים עקרים, טריפוליטאים (בעלי מספר כרומוזומים הגדול פי 3 מהמספר הבסיסי), שנוצרים לאחר חשיפת הביצים למגנט רב עוצמה או לחשמל סטטי. במקרים מיוחדים לדג יש ביצים חזקות במיוחד ולכן נעזרים בפרסומות של ג' יפית, ידוע לכולם שהמראה שלה חזק מספיק בשביל לשבור כל דבר כולל עמידות הברזל של צ'אק נוריס.

בצבא ההגנה לישראל, בבסיסי הטירונים והדרכה נפוץ שימוש בביטוי "אמור זה שם של דג" על־מנת להדגיש כי קרפיון הדשא הינו דג, ועבודות הגיזום דינן להיעשות בידי עובדי הרס"ר בבסיסים. למרות שנים של מחקרים ותהיות, מדענים עדיין לא הצליחו להבין מה הקשר בין קרפיוני הדשא למשפט "אמור זה שם של דג".

עדות מפי בובספוג מכנס מרובע: "היה זה בוקר סתוי וכרגיל יצאתי לתפוס מדוזות בשדות המדוזות ולפתע.. זינק עליי קרפיון דשא בעל שלושה ראשים ושני לבלבים, הוא נגס בי בחוזקה בשיניו החדות, בעודני מנסה להשתחרר מאחיזתו של קרפיון הדשא הוא לופט אותי בעזרת טלפיו, אך מזל שעברתי קורס כנגד תקיפת קרפיוני דשא מסוג תלת ראשי וידעתי שעל מנת להשתחרר מטלפיו עליי לנגוס לו בלבלב תוך כדי שאני שומע דודו אהרון "בחור רגיש".

קרפיוני הדשא יוצאים לרוב לאחר עונת הדישון אז הם מלאים בארס קטלני שיש ביכולתו להרוג עדר שלם של פילים אדומי חדק. בימים אלה נעשה מחקר על הרגלי הרבייה של קרפיוני הדשא ועד כה נמצא שהוא חבר בקהילת הגייז הבינלאומית.

קרפיוני הדשא נמצאים כיום בסכנת הכחדה ונשאר ריכוז גדול של קרפיונים מוגנים רק בדשא שליד המועדון לחבר בקיבוץ מגידו. לפי השמועות אומרים שקרפיון הדשא יהיה זה שיגרום לארמגדון בגלל הזיקה הגבוהה שלו לדשא.

כמובן שכל הנאמר כאן הוא אמת לאמיתה ואסור שמידע זה יגיע לידיים הלא נכונות. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לשעתק, לקרוא, להסניף, לגלגל ג'וינטים ולשים כמעצור לדלת ואו לקרוא בשירותים!


Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על קרפיון דשא.