רמזור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אני ילד ירוק"
~ אריק סיני על רמזור

רמזורים הם אחד מאלוהי הכבישים והתחבורה.

הרמזור הממוצע

אם חייזר היה מגיע לכדור הארץ תגובתו הראשונה הייתה: "בני האדם מכנים את עצמם גזע תרבותי ומודרני אך הם עדיין מרובי אלילים - כל פעם שרואים רמזור הם מקשיבים לו ועושים מה שהוא מראה"

ותגובתו השנייה הייתה: "מעניין שבעולם הזה ליד כל כוסית יש כונפה" אבל זה כבר סיפור אחר.

הרמזור בנוי משלושה אורות עיקריים שמהווים את שלוש הישויות שבו. האור האדום- מסמל את הרוע. לכן בני האדם תמיד עוצרים כשרואים אותו- מפחדים ממנו והוא הישות האפלה ביותר שלו. כאשר לא עוצרים באור אדום מקבלים קנס כספי שהולך לאנשים מושחתים או שמקבלים עונש נורא מכל- תאונת דרכים שבשיתוף עם חוק מרפי- הביטוח לא יתמוך בכם במקרה זה.

האור הצהוב כתום- הישות הניטרלית- בה אפשר לעבור ואפשר לעצור לפי ראות עיניו של המאמין. את הישות הזו אפשר לדמות מצד אחד לדמוקרטיה שבה כל אחד מחליט מה הוא רוצה או לאנרכיה מצד שני שבה כל אחד עושה מה שבראש שלו.

האור הירוק- מסמלל את הישות הטובה של הרמזור. ישות זו מאפשרת לכל אחד לעבור אלא אם במקרה מיוחד רמזור אחר נתן להרבה מאמינים לעבור וכך נוצר עומס. הישות הירוקה של הרמזור היא המועדפת ורוב האנשים מתפללים אליה.

הרמזורים ככלי בידי הפיזיקה

פיזיקאים רבים טוענים שבישראל ניתן למדוד את מהירות האור, באמצעות רמזורים. זאת מכיוון שהזמן שלוקח לערס ישראלי הממוצע לצפור לרכב שלפניו, לאחר שהאור ברמזור התחלף לירוק, שקול לזמן שלוקח לאור להגיע מהרמזור אל עיניו של הערס.

הידעת ?