ערך מופלץ

משטרה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"תמשיכו! אין כאן מה לראות!"
~ חבר הכנופייה על זירת הפשע


סמל משטרת ישראל

משטרה - שמה של הכנופיה הגדולה ביותר במדינת ישראל, המתפרנסת בעיקר בגביית דמי חסות ("פרוטקשן"). לרוב האירגון הוא גדול מאוד הכולל סניף בכל ישוב, החברים בכנופיה נושאים על בגדיהם סמלים מזהים וכמעט תמיד חמושים.

שוטר גובה דמי הגנה מזונה

שם הכנופיה

במקור, המילה "משטרה" הוצעה כחידוש על ידי אליעזר בן יהודה למילה "ארנק", מלשון "שטר" על פי משקל "מקטלה". לכן זהו גם השם הראשון שיועד למדינת ישראל, על שם הארנק שהוצא מכיסם של יוזמי הקמת המדינה כדי לשחד את חברי האו"ם כדי לתמוך בהקמתה. לבסוף נבחר השם "ישראל", אך בתודעה הקולקטיבית יש שעדיין קראו לישראל "מדינת משטרה". לכן כשהכנופיה התחילה להטיל אימה על המדינה נאמר בלעג ש"הכנופייה הפכה להיות המדינה. הכנופייה הזאת היא לא כנופייה מרכזית במשטרה - היא המשטרה". תחילה שם זה הפך לשם הכנופייה בסלנג, ולאחר מכן הוא הפך לרשמי.

מפכ"ל המשטרה בלבוש חגיגי

המיסים

בניגוד לכנופיות מאורגנות אחרות, המתעסקות בפרוטקשן, המשטרה עושה זאת בדרך מסודרת. קיים אירגון בשם "אגף הגבייה" העוסק בהעברת דמי הגנה מכיסם של האזרחים לקופה הכללית של המדינה. משם הכסף מתחלק למספר אירגונים, ונתח גדול מאוד מה"תקציב" מועבר ישירות לידי ראשי המשטרה.

אגף הגבייה מחליט ממי לקחת יותר וממי פחות, על פי השיקולים הכלכליים שלו. במקרים מסויימים, המשטרה לוקחת תקציב בלי לעבור דרך אגף הגבייה. כספים שהושגו בדרך זו נקראים "קנס". הרבה פעמים ה"קנסות" נלקחים על דמי מעבר בכבישים.

המע"מ

לאחרונה המשטרה החלה לגבות גם דמי הגנה מויקיפדיה העברית, כדי להילחם בטרולי אינטרנט שונים. המס הוא 1,000 שקלים לכל ערך שנכתב בויקיפדיה, ונקרא "מס ערך מוסף". לכן בויקיפדיה העברית מוחקים לעיתים קרובות ערכים מפאת "חוסר חשיבות" כדי להימנע מתשלום למשטרה.

הפרוטקשן

כמו כל אירגון פרוטקשן, למשטרה יש התחייבות כלפי המוגנים שלה. אנשים שמשלמים באופן קבוע יכולים להיות בטוחים שאם כנופיה אחרת תבוא אליהם לגבות כספים, אז הם יכולים לצור קשר עם משטרה. המשטרה כוללת מספר ביריונים חמושים (בעיקר באקדחים), שיכולים לבוא מיד לאחר השיחה עם הנפגע. אם האירגון שבא לתקוף את המוגנים הוא חזק מדי, אז לשוטרים יש גם קבוצה של בריונים חזקים במיוחד - יס"מ. השוטרים עושים פטרולים ליד מקומות כמו בנקים ובתי עסק גדולים, וזאת על מנת למנוע מאירגונים אחרים לשדוד את הבנקים שלהם.

אי ציות

כמו כל אירגון פרוטקשן, משטרה נתקלת מדי פעם במקרים בהם אנשים לא מוכנים לשלם להם כסף. במקרה כזה, אגף הגוויה מודיע למשטרה על ה"עברה", והמשטרה לאחר מספר אזהרות שולחת ביריונים לטפל ב"פושעים".

מבנה

ניסיון ההתנקשות בשר לביטחון הפנים על ידי יריית חץ בו

המבנה של משטרה הוא מאוד מסודר, ובנוי בצורת "פירמידה". שר ביטחון פנים הוא האדם הכי חשוב במשטרה והוא יושב בממשלה, במטרה למנוע מהשרים אחרים לא לשלם "מיסים". ראש המשטרה יושב במשרד קריר ונעים וחותם על מסמכים. הסגנים שלו עושים את כל העבודה של אירגון ומיון כוח אדם. בכל ישוב קיים סניף משטרה, בו יש "מפקד"; כלומר, ראש הכנופיה של האזור. המפקד הוא זה ששולח את הבריונים לפעולה והוא מחליט איזו "עברה" היא יותר רצינית ודורשת יותר טיפול. כמו כן, יש למשטרה מוקד טלפוני פעיל (אשר מספרו, 100, הושג באמצעות איומים על בזק), בו כל אזרח יכול להלשין על חברו שהוא לא משלם מספיק.

השלטת הדת

כיהודים חרדים לכל דבר, השוטרים מקפידים על לבוש שחור

השוטרים הם יהודים קיצוניים, הסוברים שיש להשליט את הדת היהודית על כל אוכלוסיית מדינת ישראל. לכן השוטרים גם מונעים מאנשים לאכול אוכל שלא על פי הדת היהודית, כמו מפרישי הפרשה. הם עוברים על מסעדות ומאיימים עליהן שיוציאו את האוכל הלא כשר מתפריטיהן, ומסמנים כל מסעדה שעברו עליה בתו הקוד "כשר". השוטרים גם מאמינים במשנתו של הרבי מילובביץ'. לכן כל שוטר בא לקרב לאחר שהוא נח כל היום, ומאמין שכך הוא יהיה מאומן. בשל כך, לשוטרים יש סכסוך מתמיד עם ערביי ישראל, והם מתנגדים להיותם בארץ ישראל. שיאו של הסכסוך היה "אירועי אוקטובר 2000", בהם השוטרים השליכו אבנים על ערבים שהפגינו וירו בהם.

בנוסף, השוטרים גם מונעים מכירה של מוצרים שונים בשבתות וחגים. שחקן הסדרה, דרור קרן זעם על כך וטען שאין להטיל צנזורה על תכני הסדרה.

בתחבורה

ראו ערך מורחב: ניידת משטרה
גם רכבי משטרה חולים לפעמים בטשטשת.

בשיטה דומה, המשטרה השיגה משר התחבורה אישור להתקין על רכביה סימני זיהוי, כמו פנסים בצבע אדום וכחול ומספר רכב בצבע אדום. מטרתם היא להזכיר לאזרחים, שאם לא ישלמו בזמן, בהתחלה הם יקבלו פנסים בעיניים, ולבסוף - דמם בראשם.

לניידות המשטרה יש שליטה אבסולוטית בכבישים. לשוטרים שמורה הזכות לעצור את כל התנועה על מנת לאפשר לעצמם להגיע הביתה מבלי להתעקב ברמזורים. כל נהג, השומע קולות של ניידת משטרה מתקרבת, חייב להאט את רכבו עד כדי עצירה מוחלטת, על מנת לאפשר לה מעבר זריז ובטוח. זכות הקדימה היא תמיד לרכב משטרה מהבהב, גם אם יש לו תמרור "עצור". המושג "מהירות מופרזת" אינו תקף לשוטרים.

בנוסף, שוטר יכול לצאת מרכבו על מנת לשבש את כל התנועה באופן ידני, על ידי הכוונה בלתי מקצועית. כל אזרח מחוייב להשמע להוראותיו, גם אם אלו נוגדים את החוקים והתקנות (כידוע, שוטר הוא מעל לחוק). במקרה שנהג כלשהו מתנגד להכנס לצומת, בטענה שהרמזור אדום והצומת לא פנוי, או מסרב להכנס לכביש חד-סיטרי, בטענה שיש משאית שבאה מולו - לשוטר יש זכות לקנוס אותו.

בנוסף, למשטרה יש מקומות חנייה פרטיים בכל אזור, המכונים "חניית נכים". לחניות הנכים אין שימוש ברוב המקרים, אך היחידים שמותר להם לחנות בהן הם שוטרים ונכים. כמעט תמיד חניית הנכים פנויה( כי לנכים אין כסף לקנות אוטו), אך אם שוטר ישים לב לאדם החונה בחניית נכים - אותו האדם יקבל קנס. במקרים הנדירים בהם יש נכים באזור, השוטרים יסמנו חנייה באדום לבן כסימן לכך שזוהי הטריטוריה שלהם. ישנם גם חניות בשליטת המשטרה בהן יש מתקן הנקרא "מדחן" שבעזרתו אפשר לגבות כסף מאנשים על חנייה.

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!