תמנון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
תמנוניהו
407114062 c9b73bdc6a.jpg
מחלקה מתומנים
סדרה משפחת סימפסון
משפחה כהן
שבט האדם הקדמון
סוג א'
מין זכר
שם מדעי
Smelly Octopus
"המשיח הבא!"
~ שבתאי צבי על תמנונים
"מתוק שלי... אני אוהבת אותך"
~ הת'ר מסיילנט היל 3 על תמנונים
"מיאו"
~ חתול על תמנונים
"סמהמהמהמהמהמהמה..."
~ ג'ירפה על תמנונים


התמנון (ידוע גם כ:"Восьминоги" וכ"Ahtapot") המודרני הוא תוצר של ניסויים חדשניים שנערכו על חיות פראיות כגון ארנבים, שלשולים וחילזונות טורפים ע"י שמעון פרס. המטרה הייתה ליצור חיה דו-שימושית המתפקדת גם כחיית מחמד וגם כמנקת בית. לשם כך גויסו מיטב המומחים בראשותו של הפרופסור שבתאי צבי, הידוע יותר בתור ממציא התמנון המודרני, במטרה ליצור את החיה המדוברת. האדם היחידי בעולם שבורח כאשר הוא רואה תמנון, הוא בוב ספוג.


התמנון בקולנוע

לתמנון היה בקולנוע שימושים רבים רוב הסרטים אינם משתמשים בתמנונים לכן אין להתייחס לסרטים אלו. לעמות זאת בוב ספוג מכנס מרובע בעל הספוג המרובע

אין לסרטים רבים תמנונים חוץ מעיר התמנונים שדי היה סירטון ואף אחד לא ראה אותו אז אנא לא להתייחס לסרטים במובן מאליו

תמנונים טעימים

תמנון

  • 1 ק"ג תפוחי אדמה קטנים
  • 1 בצל
  • 7-8 שיני שום
  • כוסברה
  • שמן זית
  • מלח ופלפל

ההכנה: נקו את התמנון ושיטפו אותו היטב במים. קלפו את הבצל וחיתכו X בראשו (השאירו אותו שלם). בשלו את התמנון במים יחד עם הבצל. הוסיפו מלח למים אר לאחר שסיימתם לבשל את התמנון. התמנון צריך להיות רק כמעט מבושל, ולא מבושל לגמרי.

שיטפו את תפוחי האדמה הקטנים ובשלו אותם שלמים במים עם מלח. כמו התמנון, תפוחי האדמה צריכים להיות רק כמעט מבושלים. קיצצו את השום והכוסברה היטב.

הפרידו את זרועות התמנון ואת הראש והניחו אותם על תבנית אפיה. כסו את התמנון עם הרבה שמן זית, השום והכוסברה הקצוצים ומעט פלפל שחור גרוס. הניחו את התבנית בתנור שחומם מראש לטמפרטורה של 180 מעלות למשך כ-30 דקות.

שטחו את תפוחי האדמה מעט בעזרת ידיכם, והניחו אותם על תבנית, או גריל, מעל התבנית עם התמנון. לפני ההגשה, הניחו את תפוחי האדמה מסביב לתמנון.

בתאבון.