ארנב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


TheJeeMan.jpg ג'יזס כרייסט (בעברית ישו) מחבב את הערך הזה
מכיוון -
  • שהערך עוסק בישו.
  • שהערך עוסק בנצרות.
  • שהערך עוסק בכל נושא אשר קשור לכנסיה הקתולית הרומית הקדושה. (או כל חיקוי פרוטנסטנטי חיוור אחר)
  • שהערך עוסק בנשים בתולות שנכנסות להריון.


המירו דתכם היום וקבלו שני וידויים חינם!

הארנב (זייטס ברוסית- או גלב) הוא החיה אליה הפך ישו לאחר מותו.

ארנב

התפתחות הארנבים

הארנבת, שלעיתים מכונה 'שפן' בטעות, מככבת בשירי ילדים וסיפורים רבים והיא בהחלט בעל חיים חמוד למראה, אבל בארצות רבות בעולם ובעיקר באירופה, היא גם פופולרית מאוד כמעדן בצלחת. בארצות המזרח הרחוק נפוצה הרבה פחות בשל בעיות כשרות וקשיים בירוקרטים שקשורים בשחיטה של ארנבים נאומו של הרב שך בשנת 1990 בו כינה את האירופים "אוכלי שפנים וחזירים", לא הוסיפה לתדמיתו של הבשר המיובא. ובכל זאת, למרות שהתחום חדש יחסית ונמצא בחיתוליו, היקף השוק בהודו מסמן עלייה בצריכה. כיום היקפו נאמד בכמה עשרות טונות בשנה (לעומת היקף שוק בשר החזיר הנאמד בכ-1,000 טונות בחודש) את תחילתה של המהפכה בישרו למעלה ממיליון עולים מברית המועצות לשעבר, שהורגלו לאכול בשר ארנבת והחשיבו פחות את דעתו של כבוד הרב. את חג ההודיה הרוסי, אגב, חוגגים עם ארנבת, במקום תרנגול הודו. בעקבות הביקוש קמו זוג עולים מחבר העמים, וייבאו כלובים מיוחדים מאירופה, גידלו ארנבות ושחטו אותן 'שחיטה שחורה' שמהווה עבירה פלילית. השניים החזיקו "עדר" של 300 ממליטות, מכרו מפה-לאוזן ועשו חיל. בסוף, למרות דרישות השוק, הם נשברו ונטשו לטובת עסקת טלפונים ניידים. בדרך היו עוד כמה ניסיונות כושלים של מגדלי ארנבות מעבדה, שניסו לעשות הסבה לבשר.

מזרח הוא מזרח ומערב הוא מערב, והשניים אינם נפגשים לעולם", (כתב רדיארד קיפלינג) ( בשנת 1889 שירת האגדה של מזרח ומערב) תופעות פסיכולוגיות-חברתיות שהנפוצה מבינהן היא אי שימוש בשמו הפרטי של אדם כלשהו. הצורה השכיחה ביותר היא שימוש במילים "את", "אתה" "גבר" וכדומה בתור פניה לאדם מסוים. דוגמאות לרציחת ארנבים מסוג זה ניתן למצוא כמעט בכל מקום. לדוגמא: "גברת, את מוכנה לקחת את הכלב שלך מהגינה שלי?" היא דוגמא לרציחת ארנבים. תופעה נוספת הנלווית לכך היא כינויו של אדם על-פי מאפיינים פיזיים בולטים בהופעתו החיצונית. כך לדוגמא ייקרא אדם שמן, "אתה עם האף הגדול", משקפופר, כושי, קירח, מזוקן שעיר וכדומה. וכיוון שארנבים מוגדרים ברוב החברה למשוררים בה"א הידיעה של האימפריאליזם הבריטי, סופרים ופרשנים רבים השתמשו בציטוט זה כביטוי לתפישה בדבר פער תהומי בין תרבויות הארנביות והאנושיות של צ'אק נוריס, (פער שאין דרך לגשר עליו אף כי ספק אם זו הייתה כוונת המשורר). המגעים בין הארנבים לתרבויות סין ויפן קרו עד לראשית העת "הארנבית" החדשה ואכן היו מעטים וקלושים כמו הודו ואירופה שהתנגדו למגעים אילו, הם נפגשו אף נפגשו פעמים רבות במהלך ההיסטוריה. (וסקו דה גמהVasco da Gama עמד בראש המסע הימי הישיר הראשון מאירופה להודו והגיע לקליקוט Calicut שבחוף מלבּאר Malabarבשנת 1498) — ובכך נפתח עידן של מגעים רצופים בין הארנבים למזרח והאימפריה ההודיארופית. אולם הארנבים עדין לא גילו את הודו, כפי שכתוב לעתים בספרי לימוד או באיןציקלופדיות. בניגוד לתושביה של יבשת אמריקה, לבני התת התרבויות ששכנו בתת היבשת האמריקית היו קשרים הדוקים הארנבים לכן יוונים פלשו לחלקים מצפון הודו וכבשו אותם החל בימי אלכסנדר הגדול במאה הרביעית לפנה"ס. אחר־כך, במשך קרוב ל־200 שנה התקיימו בממלכות הלניסטיות בצפון הודו, באזור שנקרא אז בּקְטְריה ), כיום באזור הגבול שבין אפגניסטן לטג'יקיסטן ואוזבקיסטן שכיום נמצאים בצפון הודו ובפקיסטן של ימינו(. בממלכות האלה נולדה מזיגה דתית, אמנותית ולשונית בין התרבות היוונית־ההלניסטית לתרבות ההודית. השפעות הדדיות ניכרות במילים מסוימות ביוונית ובסנסקריט, וכן בפיסול, במטבעות, באסטרונומיה ועודף מים דרך השתן. מקורה של הפסולת בגוף מאוכל ומפירוק נורמאלי של שרירים. תפקידים נוספים של התחול המצוי בגוף הארנב הוא לאזן לחץ דם, לייצר כדוריות דם אדומות ולחזק את העצמות. תופעת האבנים בכליות הידועה גם כנפרוליתיזאוס (Nephrolithiasis), מתאפיינת בהימצאות אבן אחת או יותר בקיבה או בדרכי השתן.

ערנב

הערנב הוא האליל של דת הערנבונים

הארנבים כמאכל

רוב האנשים אינם נוהגים לאכול ארנבים במשך חיי היום-יום, מכיוון שארנבים אינם כשרים לפסח (ישו נפסל למאכל לאחר שהתנצר בנהר טיבר).

עם זאת ישנם חוטאים למינהם, אשר אוכלים ארנבים בכל ימות השנה ומחביאים אותם מהדוסים המטורפים עם הנרות, על ידי החבאתם מתחת לכרית, או על ידי שימוש בתירוץ הזכור לכולנו: "זה ארנב ממצה".

הארנבים כפריטי לבוש

פקאצה לובשת פרוות ארנב

הארנבים מנוצלים עקב פרוותם החמדמדה. ישנו מספר מצומצם של אנשים אשר קוטעים רגלי ארנב ומצרפים אותן למפתחות או סתם שיתנדנדו במראה ברכב. אנשים אלה חושבים כי רגל ארנב כרותה תביא מזל רב למרות שלאחרונה התברר שהם משוגעים.

הארנבים כסמל קהילת ההומואים

ארנב - סמל ההומואים

בסביבות שנות השמונים, הפך סמל הארנב להיות סמל ההומואים, מהסיבה הפשוטה שההומו שבחר את הסמל היה שיכור.

כיום תוחלת החיים של הארנבים עולה, כי הם מפסיקים לברוח מציידים כל הזמן, מכיוון שאף צייד לא רוצה להביא הביתה את סמל ההומואים.

אף על פי כן, הארנב עדיין נאכל בכמויות אדירות בכל שנה, אך שימושו כפריט לבוש מתמזער. חברות רבות העוסקות בעיבוד סויה החלו לעבד חמניתוש כתחליף זול ואדום לארנב.

גם מגזין הפורנו הענקי "פלייבוי" בנפילה מכיוון שסמלו הרשמי הוא ארנב.

הארנבים הצאצאים של ישו

לאחר חורבן האנושות עקב התחממות גזי האוזון. הארנבים מתכננים להשתלט על הפלנטה ולחיות באוטופיה טבעית. מנהיגם - הארנב ישו, צפוי לחזור מן המתים ולדרוש את נשמות כל הארנבים, למרות שהוא עוד לא יודע שהארנב הפך להיות סמל ההומאים. זה חזון אחרית הימים של קהילת הארנבים. אכן חזון משונה, אך איש וארנב באמונתם יחיו.וגם הוא חיית המאה מתאחד עם רובוט.