תרבות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
תזמורת פליצהרמונית. מומלץ. קצת תרבות לשם שינוי!

תרבות הינה מושג שלא קיים במילון אשר התושבים בישראל אינם מכירים אותו. כתחליף לתרבות התפתחה בארץ הקודש תרבות חלופית הנקראת "תרבות ישראלית". בין מאפייני תרבות ייחודית זו ניתן למנות הכנת מנגלים ביום העצמאות, דקירות עקב מבטים שנעצת במישהו וכו'. התרבות הישראלית מאופיינת בזילזול וחוסר כבוד מופגן כלפי הסביבה והזולת ומלווה במשפטים כגון: "מי אתה שתגיד לי מה לעשות?", "שם זין", "כושילי דודה שלך" ועוד פניני חוכמה שנאמרים בהשראת חכמינו זכרונם לברכה (חז"ל). רוב המשפטים הללו נמצאים בשימוש נרחב ע"י ערסים שונים אשר נפוצים בישראל כמו בדלי סיגריות בתחנת אוטובוס טיפוסית.

מנהגיה

תרבות ישראלית אופיינית לכל הישראלים ללא קשר למקום הימצאם. הישראלים הפטריוטים מטבעם לא שוכחים להוריד את המים באסלה. בארץ נהוג לקרוא לסוג זה של מעצרים אנטישמיות. כאשר ישראלי בן תרבות נמצא בבית מלון בחו"ל, הוא חייב להשאיר אחריו זכר כלשהו במטרה להדגיש את ישראליותו. דוגמאות קלאסיות: לגנוב סדינים וברזים (שאין בארץ) או לכתוב את השם הפרטי על המיטה.

תרבות זו לא פוסחת גם על הצבא הישראלי( קוראים לו צה"ל), שהוא מעצב נכבד של תרבות זו. בני הנוער שמתגייסים לצבא מביאים עימם מהבית גם את מנהגיהם (בנוסף לסכין, במקום סכין הקומנדו שלא מסופקת יותר ע"י הצבא עקב קיצוצים בתקציב). תופעות כגון התעללות בעצירים והפשטתם, עיכוב נשים הרות במחסומים וירי על ילדות קטנות שרק טיילו במקרה באזור אסור למעבר הן מחזה נפוץ בנופי ארצנו. התופעה בולטת במיוחד ביחידה הסודית מג"ב (מי גמר בית ספר).

מאפייניה

במיוחד בולטת הנהיגה הפרועה על כבישי הארץ. הישראלים, המכורים למשחקי מחשב ומרוצי מכוניות ממשיכים את המשחק שהתחילו בבית על הכביש, בודקים מה קורה לרכב (לרוב זה רכב השכרה)שהטורים מגיעים ל- 7 ואיך הוא מגיב (שוב, הרכב השכרה)כשמורידים להילוך 3 במהירות של 120 קמ"ש. אחרי שהישראלים יגיעו למסקנה שזה גורם לביזבוז דלק רציני, הם יעברו לשחק את ה"שוטרים וגנבים", כשהם מסמנים מכונית במרחק 600 מטר ו3 נתיבים מהם הם שמים לעצמם למטרה להגיע אליה במהירות האפשרית לעקוף אותה ולחתוך אותה בחזרה תוך סימון וי וצחוק פראי ויכולים לסמן לעצמם את המטרה החדשה במרדף ההזוי הזה אחרי עצמם. מדי שנה נהרגים מאות בני אדם כחלק מהתרבות הזאת ולצערנו רק מיעוט מהם הם ערבים.

התרבות אצל הבדויים

בגלל פרשת הלאפות בגולה (לא שמישהו שלמע עליה) לבדויים אין תרבות.

לקריאה נוספת