אדוני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

"אדוני" או באנגלית "Her Majesty" הינו שיר פופ אשר נכתב והולחן על ידי הזמר המהולל עברי לידר, והתפרסם בביצועה של רוני דואני לשיר.

ליריקה

השיר אשר נכתב על ידי עברי לידר מתאר את מערכת היחסים האחרונה של לידר. הוא נכתב כאות מחאה לנתינת התואר "Sir" בידי מלכת אנגליה.

INSERT COCK HERE

משמעויות נסתרות

רבים ניסו לתת פרשנויות למשמעותו המסטורית של השיר.

"השיר מדבר על מאבקה היומיומי של אישה מוכה בערב הסעודית."
~ פמינסטית על השיר "אדוני"
""הלב שלי ממריא עכשיו כמו כדור פורח" מתארת את ההתעללות אשר עברה רוני, זו שעליה נכתב השיר. אנשים רבים טוענים כי מצאו את הלב שלה ביערות הגשם בברזיל, אך אין עדויות מספקות לכך."
~ חוקר אנונימי על השיר "אדוני"
"זה שישי, שישי, חייבת לרדת למטה בשישי"
~ רבקה שחורה על השיר "אדוני"


משמעויות נאציסטיות

נאצים שונים טענו כי השיר נגנב ממשרדו של אדולף היטלר, ומסמל בעצם את רגשותיה של אשת היטלר לפני שנשאה לו. רוני דואני הוזמנה לחקירה בעת בה עלה החשד לגבי נכונות המקרה. יש אשר טוענים שהאדון בשיר מכוון לעם היהודי במהלך השואה והמספר הינו אדולף היטלר. הנושא עדיין נתון בחקירה מתמשכת ותוצאותיו יועלו כאשר תמצא עדות אמת לגבי נכונות הדבר.

ההמנון של סין

השיר "אדוני" התקבל בסין כאות מבודהה ועל כן משמש כיום את סין כהמנונם הרשמי. הסינים מאמינים כי בודהה אחראי לכתיבת השיר בשיתוף תלמידיו.

בוכייה מתמיד

משמעויות פוליטיות

על אף שקיימות כבר טענות מספר לגבי משמועויות השיר המסטורי, אנשים רבים מאמינים כי לידר כתב את השיר כאות מחאה להחזרות השטחים בארץ.

השפעות עולמיות

מסע הופעות ענק שבין השאר הוקם בגלל השיר הזה היה "וודסטוק".

השיר

השיר "אדוני" בביצועה של רוני דואני
<https://www.youtube.com/watch?v=GWrPHQ_fgEA>