אולימפיאדה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
הסמל האולימפי. חמשת המטבעות מסמלות את חמשת מיליון הדולר שמציבים לעצמם המארגנים והספורטאים להשיג.
"לא הניצחון חשוב אלא הכסף שאתה מקבל ממנו"
~ הברון פייר דה קוברטן על חידוש המשחקים האולימפיים
"מהר יותר, גבוה יותר, עשיר יותר!"
~ סיסמת הספורט בכללותו של הברון פייר דה קוברטן


האולימפיאדה היינה תחרות המתרחשת בכל 4 שנים, שקמה במקור בתור ניסוי כימי, אך כיום מטרתה העיקרית היא להרוויח כמה שיותר כסף, בתירוץ של קידום שלום עולמי.

האולימפיאדה ביוון העתיקה

האולימפיאדה התחילה במקור בשנת 776 לפנה"ס, כשלזאוס, מלך האלים היוונים היה משעמם. בגלל נטיותיו המיניות ועקרוניותיו השובניסטיים, הוא חשב על דרכים לראות אברי מין גבריים מתנופפים ולהפלות נשים בו זמנית. וזה נכון התוצאה שנוצרה הייתה כמובן האולומפיאדה, שכללה איסור מוחלט של לבישת בגדים ו/או הכנסת נשים למתחם האולימפיאדה חוץ מג. יפית. היסטוריונים מאמינים ששמעון פרס עזר לזאוס בהכנת האולימפיאדה.

האולימפיאדה כיום

ב1896 חודשה האולימפיאדה באתונה על ידי הברון פייר דה קוברטן, משום שרצה לממש את כישרונו בחמש אבנים. לאחר מכן, המשחק לא נכלל בענפים האולימפיים ודה קוברטן הצטער על הקמת האולימפיאדה מההתחלה, וציין גם ש"אולפיאדה ללא חמש אבנים זה כמו גרבילים ללא כנפיים". נאומו המרגש לא שיכנע את הוועד האולימפי והוא גורש מהמשחקים. כיום יש באולימפיאדה עוד ענפי ספורט הכוללים: ריצת 2 מטר, קפיצה לעומק, הטלת כדור גומי, הרמת עופות, שחייה בגזוז, זריקת ירקות וטיפוס עצים. האולימפיאדה נודדת כל 4 שנים לארץ נידחת אחרת כמו: קזחסטאן, טג'יקיסטאן, פקיסטאן, אוזבקיסטאן, טורקמניסטאן, אפגניסטאן והולנד.

הסמל האולימפיאדה מ1920. מתאר בבירור את ההתעלמות מאנטרקטיקה ואת הפליית הפינגיווינים.
הסמל האולימפי מ1921, לאחר שהפינגיווינים הרהרו על הפלייתם והוסיפו טבעת שמייצגת את אנטרקטיקה
הפינגיווינים המאוכזבים מכישלון תוכניתם


מקור הסמל

סמל האולימפיאדה מסמל את אפליית הפינגווינים שהיתה נפוצה ב1920. הסמל כולל חמש טבעות שמייצגות את יבשות אמריקה, אירופה, אפריקה, אסיה ואסטרליה, עם התעלמות מוחלטת מיבשת אנטרקטיקה. לאחר פרסום הסמל, הרהרו הפינגווינים על הפלייתם ודרשו שיוסיפו טבעת נוספת לסמל האולימפיאדה, שתסמל את אנטרקטיקה גם. נוצרו אגודות וסיסמאות כמו "גם לפינגווינים יש זכויות!", "זה שאני ציפור ואני לא יודע לעוף, לא אומר שאני לא יודע לשחק!", אז מה אם אנטרקטיקה לא מיושבת, גם היא יבשת!", "די לדפוק את האנשים השחורים והיבשות הלבנות!", וכמובן, האגודה המפורסמת מכולם "אז מה אם אני שחור מכוער ושמן, גם לי מגיע לשחק באולימפיאדה!" על אף שבכלל לא התיחסה אל הפינגווינים, אלא אל אבי ביטר. וכך, לאחר מאבק ממושך, הורשו הפינגווינים לשחק באולימפיאדה ב1921, ונוספה טבעת לסמל בצבע לבן על ידי הוועד האולימפי, שסימלה את אנטקטיקה. מה שהפינגווינים לא ידעו הוא שבאותה שנה לא התקיימה האולימפיאדה, וכל העולם צחק עליהם מאחורי גבם. הפינגווינים המעוצבנים רצו לנקום על הבדיחה שעשו להם, ותיכננו להשתלט על העולם. תוכנית ההשתלטות עלתה מיליוני דולרים, אך נכשלה משום ששר הביטחון שהיה ממונה על ההתקפה היה עמיר פרץ. האולימפיאדה ממשיכה להפלות את הפינגווינים ואת יבשת אנטרקטיקה כולה עד עצם היום הזה.

האולימפיאדה והרשע

בזמן מלחמת העולם הראשונה השתלטו על האולימפיאדה ג. יפית, עמיר פרץ ווינוגרד והפכו אותה למפקדת הרשע החדשה שלהם (ועדת וינוגרד). זמן קצר אחרי ההשתלטות שלהם נוצרה קבוצה שרצתה להרוס את מפקדת הרשע (קשלאמהל"ט או: קבוצה שרוצה להרוס את מפקדת הרשע ולאכול טאקו) הכוללת את: הנחשים הבורמזים (ראה ערך נחש בורמזי), אורי גלר, הירושלמים המאוחדים, הגרבילים המצויים ואיש סיני מוזר. לאחר שוינוגרד גייס את עזרתם של ג. יפית ועמיר פרץ הוא תקף את האולימפיאדה והשתלט עליה עד ההתקפה.


ההתקפה הראשונה

העילה למלחמת העולם הראשונה הייתה הקמת הקשלאמהל"ט על ידי הנחשים הבורמזים שרצו להשמיד את ג. יפית. הנחשים גייסו עוד אנשים אל הקבוצה ואחרי שהם אכלו טאקו הם יצאו להתקפה הראשונה. בהתקפה הראשונה ניסתה הקבוצה להתקיף התקפה אווירית אך ג. יפית חסמה אותם בעזרת פרסומת לאבקת כביסה. לאחר שהקבוצה חשבה במשך שתי דקות על אסטרטגיה אחרת הם יצאו להתקפה השניה.

האולימפיאדה בסין

הייתה אולמיפיאדה בסין. עכשיו אין.