איןסוף

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"זה יותר מטריליון-טלפים!"
~ שבתאי צבי על איןסוף
"איןסוף הוא זמן מחצית החיים של שמעון פרס"
~ אלברט איינשטיין על איןסוף
"זה די הרבה!"
~ שבתאי צבי על איןסוף
"נחמד לדעת שמתעניינים באורך הזין שלי"
~ צ'אק נוריס על איןסוף

איןסוף הוא נעלם במשוואת המשיק מדרגה שביעית (משוואת ß אי-רציונאלית):

הפענוח נכשל (SVG (אפשר להפעיל MathML בעזרת הרחבת דפדפן): תשובה בלתי־תקינה ("Math extension cannot connect to Restbase.") מהשרת "https://wikimedia.org/api/rest_v1/":): {\displaystyle x(m-STFU)=y+inf.}

האיןסוף מסומן בדרך כלל ב- inf או בסימן , שמתאר סמיילי ממושקף ללא חיוך.

שימושים מתמטיים באינסוף

האל גאוס השתמש לראשונה באיןסוף כשהמציא את הנוסחא למציאת אישתו של אלברט איינשטיין, שבדיוק ניסתה להתחזות למאהבת של ארווין שרדינגר, כשאיינשטיין לא נענה לקריאת התיגר של אייזק ניוטון, בשנת ממש-מזמן. הנוסחא של גאוס הייתה כזאת:

לאחר מכאן גאוס ושאר האלים המשניים קראו "ניוטון הוא הכוח! ניוטון הוא הצדק!". האינטרס שלהם לעשות את זה, היה, כמובן, כדי שניוטון לא יחליט להעלים את חוקיו ולגרום לכולם להפוך לשקדים הלעוסים ע"י פרות בעלות תאוצה אינסופית בחוסר גרוויטציה. המצב הזה, גרם, כמובן לפרדוקס אינסופי שגרם להתפוצצות גזים רעילים במעי הגס של ניוטון.

שימושים ביום-יום

שבתאי צבי ניסה כל חייו ליצור דברים איןסופיים ובכך להתייחד עם האלוהות. לאחר קראית פרקי אבות, הבין שבתאי שאם יגרום לפין שלו להיות איןסופי, היקום כולו יתכלה בתוכו הוא יגרום לדברים אחרים להיות איןסופיים.

ההצלחה הראשונה שלו (והאחרונה) הייתה צליל מאוד מיוחד ומסויים שגורם נפלאות, ואורכו איןסופי. למרבה-חוסר-המזל, רק לבעלי מתת מיוחדת המאפשרת להם להציל את העולם מיום הדין, ניתנה היכולת לשמוע את הצליל הנ"ל. אותם אנשים רצו ברחובות, עירומים, בצעקות "הקולות שבראש שלי!! תפסיקו את הקולות שבראש שלי!!". כולם, כמובן, נכלאו מיד והוכנסו למוסד סגור לשארית חייהם, כשכל בוקר גבר שמן ושעיר בשם "ביז'ו" מספק להם שירותי מין בכפייה.

ניסוי המראה של ז'וז'ו חלאסטרה

בשנת תשסלרוכקל"ר, ערך ז'וז'ו חלאסטרה ניסוי הידוע בשם "המראה". להלן דו"ח המעבדה המלא:

ניסוי המראה
המטרה: יצירת איןסוף.
האמצעים: מקודשים.
הרכיבים: מראה. מצלמה. אני. 173 ז'וז'ואים.

השערות הניסוי:

האאממ... אני משער שאני אצור פרדוקס איןסופי, שיגרום לנפילת הבורסה, שתגרום לעולם להכנס למלחמת עולם שלישית, ואז תהיה שואה גרעינית, וכולם ימותו חוץ ממקקים.

מהלך הניסוי:

מציבים את המראה בזוית של 90 מעלות צלזיוס מהרצפה. מציבים את הז'וז'ואים במרחקים שווים של מילימטר. מציבים אותי על הז'ז'ו הירוק. מציבים את המצלמה ביד שלי. הולכים לראות את גמר ליגת האלופות. חוזרים, בבאסה מתיקו 0-0, ו1-0 בפנדלים. מציבים אותי שוב על הז'וז'ו הירוק. מצלמים את המראה.

תוצאות הניסוי:

כלום.יצירת איןסוף

המומחה המוביל בעולם בתחום הבאגטפיזיקה- דר. פרופסור טען בשנת 1945 כי פאי בחזקת דובדבנים כפול עוגת יום-הולדת בחזקת שוקולד שווה איןסוף. כמובן שבשנת 1987 מצא המומחה הבאמת מוביל העולם בבאגטפיזיקה כי האמת היא שפאי בחזקת דובדבנים כפול עוגת יום-הולדת בחזקת שוקולד בעצם שווה השמנה.

מידע נוסף

ידוע כי השחקן המפורסם צ'אק נוריס הצליח לספור עד איןסוף... פעמיים.