איןציקלופדיה:בירוקרט

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הבירוקרטאנגולית: Beer-'o'-Creator) הוא אל, שליח, משגיח וממונה מפי שבתאי צבי לפיקוח איןציקלופדיה.
הבירוקרט מכונה גם בערבית "ח'ליף שבתעאי עלא ארד" או "רסול שבתעאי עלא ארד". מן כתוב זה יש בהבנתנו שלבירוקרט אין מגבלות (טוב, כמעט) והוא הרשות השולטת באיןציקלופדיה כאשר שבתאי צבי משחק בבובות ברבי כמו כל גבר.

ועכשיו ברצינות, תפקידי הבירוקרט

תפקידי הבירוקרט לפקח על איןציקלופדיה באופן העילי ביותר. הבירוקרט נבחר במפעיל נולד בהתאם לכללי הצבעות. הבירוקרט מקבל את כוחותיו החדשים לשליטת העולם את סמכותו הלא-יתוארת בעזרת בירוקרט אחר, האגדה מספרת שהבירוקרט הראשון נוצר קצת לאחר ששבתאי צבי ברא את איןציקלופדיה ופחד להשאיר אותה לבד עם אנשים זרים, ולא הצליח ללמדנה את המשפט "זר מוזר מסוכן כמו עכבר", ולכן בנה יישות עילאית שתגן עליה מפני אימת המשחיתים, לה הוא קרא בירוקרט.
מגבלותיו של הבירוקרט מעטות ביותר, ואלה הן, בלבד:

  • אין באפשרות הבירוקרט להסיר סמכות של בירוקרט אחר, כי זה חצוף.

מקור המילה בירוקרט

המילה בירוקרט מקורה בתורת לוחמה יפנית עתיקה שנקראה בירו-קראטה. השפה היפנית עצמה מקורה מיפנים קדומים, ועוד יותר קטנים, שהגיעו מביקור בגרוזיה. כשהם היו מבקשים משהו מהגרוזיים (שימו לב לקרוא להם גרוזיים, אתם לא רוצים לבדוק מה יקרה אם תקראו להם גרוזינים), הגרוזיים היו אומרים להם "ביג'ו! קראת לי?"

היפנים הקדומים והעוד יותר קטנים, לפני שהם חזרו מגרוזיה, ידעו איך לא להתברבר ביל רמ"ד, לו"ל, וני"ש, כרומל: ידעו איך נא להבלבל בין למ"ד ונו"ן ורי"ש, אבל לא יכלו להגיד את האות ג'. וכך השתבשה המילה ביג'ו-קראטה והפכה לבירו-קראטה. וכל השאל הסטוניה.