איןציקלופדיה:ערך מופלץ

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


"איזה סירחון..."
~ שבתאי צבי על עזה


הסמל הפסיכומדעי הרשמי של הערכים המופלצים

לפי ההגדרה הפסיכומדעית, ערך מופלץ הינו כל ערך ששוחרר מעכוזו של אדם כלשהו, בתהליך טבעי של שחרור לחצים (תקיעת נודים). פרופ' אלון מזרחי, במאמרו "בין הפלוצים- מה הסירחון באמת רוצה מאיתנו", מדגיש כי "על כל אדם שהוא אני, ויודע מה הוא רוצה מעצמו, יש להתעלם מהזבל הזה".

היסטוריה

הערך המופלץ הראשון התגלה בשנת 8000 לפני הספירה כאשר שבתאי צבי וצ'אק נוריס, כמידי יום חמישי, היו עסוקים בהכנסת בתולות להריון מרוח הקודש. כאשר צחקו שניהם על שמעון פרס כיוון שיש לו קטן ולאישתו קוראים סוניה, השתחררה נפיחה מעכוזו של שבתאי צבי, שברבות השנים הפכה להיות אהוד אולמרט. שבתאי צבי ידע כי המילה "נפיחה" היא פלצנית מידי, ובתוך כך הסיק שיש לקרוא לה "פלוץ". נפיחה נוספת ששיחרר צ'אק נוריס לאחר שצפה בדן חלוץ מנסה לנהל מלחמה הפכה להיות ערך על דן חלוץ עצמו. מאחר וצ'אק נוריס ידע כי על אדם כמו דן חלוץ לא ראויה להכתב אף לא מילה אחת, הוא קרא לערך זה "ערך מופלץ". ברבות הימים מקרה זה יצר שני שפות: ויקיפדית שדיברו בה אנשים בעלי חיבה רבה לחפירות ואיןציקלופדית שדיברו בה האנשים המתורבתים בתקופת הרנסנס. מצב בלתי אפשרי זה יצר ככל הנראה את דורה.

בשנת 1950 הבין צבי שבתאי שאם אנשים משלמים בשביל לראות מריחת צבע על דף נייר, הם בוודאי ישלמו על ערך מופלץ ראוי. צבי (שבתאי) הקים סטארט-אפ בשם "איןציקלופדיה" שהתגלה כהצלחה אדירה, והתפרנס מהכנסת פרסומות סמויות בערכים, שגרמו לאנשים לקנות דברים כמו נאומים של ביבי נתניהו.

הפלצן שהופיע בתמונה המקורית של הפלוץ הפסיכומדעי, היה חסן נסראללה. אך פני הפלצן הולחפו בפני ערבי אחר על ידי האקרים של החיזבאללה הידועים בכינויים "לובשי החולצות הוורודות".