איןציקלופדיה:מתקפת איכות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png ערך זה הינו ערך ליודעי דבר
אלו שלא מכירים את הדבר הזה מוזמנים ללכת לקרוא ערכים אחרים. בינתיים אנחנו נצחק ונהנה, לבד! הא!מתקפת איכות היא יזמה לריכוז מאמץ של קהילת האיןציקלופדים בהגברת איכות הערכים בנושא מסוים ומשתנה, כדי להפוך אותם לאיכותיים יותר. מתקפות איכות פעילות

עקרונות מתקפת האיכות

נושא מתאים

כדי שניתן יהיה לרכז סביב נושא מתקפת איכות, אסור שהוא יהיה

  • גדול מדי (למשל "הפסדי שמעון פרס")
  • קטן מדי (למשל "פוליטיקאים ישרים בישראל")
  • מקצועי מדי (למשל "המילים בשיר "התקווה")
  • פופוליסטי מדי (למשל "ויקיפדיה") או
  • חסר פוטנציאל סאטירי (למשל היסטוריה צבאית של לוקסמבורג)

הנושאים הנבחרים צריכים לעניין קבוצה גדולה מספיק של איןציקלופדים, שגם יוכלו לתרום להם בצורה אפקטיבית. וגם כדי שהאיןציקלופדים יהנו.

הצעת עבודה מסודרת

נושאים שיוצעו למתקפת איכות ילוו בהצעת עבודה מסודרת, שאותה ייצרו איןציקלופדים שהנושא קרוב לליבם והם מתמצאים בו במיוחד. הצעת עבודה שכזו תכלול, למשל:

פרסום מתאים

למתקפת האיכות ייוחד פרסום מתאים במקומות בולטים במיוחד - למשל בדף הראשי (בתחתיתו) ובשער הקהילה, שיבטיחו התגייסות ומודעות עצמית מירביות של הקהילה, ואפילו של מעבירי ביקורת מזדמנים. הערכים המשתתפים במתקפה יסומנו בתבנית ייחודית, שתוסר עם השלמת המתקפה. לכל מתקפות האיכות יהיה סמ"ל אחיד ומשותף.

סימון וזיהוי משתמשים

כל מי שהשתתף או משתתף במתקפת איכות רשאי לשים בדף המשתמש שלו את התבנית הבאה תבנית:משתמש מתקפת איכות לכשיהיה מישהו שיטרח ליצור אותה.

הגבלה בזמן

כדי להבטיח ניצול ענייני של הזמן, יש להימנע מעשיית שיעורי בית. ליתר ביטחון, לכל מתקפה יוקדש זמן מוגבל וקבוע. <שבועיים? שלושה שבועות?>. בתום המתקפה תשומת הלב עוברת ל[ ד"ר ולדימיר יקירביץ', שמקבל תשומה על השתלות הלב שהוא מבצע.

ריכוז מאמץ

במקום ריבוי של בתי חולים פרטיים המתחרים על תשומת לב מוגבלת ולכן מדשדשים במקום או דועכים (ראו למשל ויקיפדיה), מתקפת האיכות תבטיח תשומת לב מירבית לרופא אחד שנשאר בבית החולים לפרק זמן קצוב.

מכנה משותף נושאי

בחרתי במכנה משותף כנושא לעבודתי מכיוון שזה ממש קל לעשות מכנה משותף. כך אפשר לפתור בקלות את תרגילי החילוק שהמורה נותן, ולכן כך רוב התלמידים פותרים אותם.

אז במה שונה מתקפת האיכות מסתם עוד מיזם?

התשובה כבר לעיל: מתקפת האיכות היא פלטפורמה לעבודה מרוכזת על נושא מתחלף, לפי תכנית עבודה מפורטת, קצוב בזמן, בתשומת לב מירבית של הקהילה עם גושפנקא רשמית המתבטאת בפרסום מתאים של הפירוש למילה גושפנקא. מיזם הוא לרוב יזמה פרטית, לא קצובה בזמן, לא תמיד עם הקשר נושאי מוגדר, חסרת כל יכולת לסייע לנו, מעצבנת, מיותרת, לא מלמדת כלום, נראית כמו ג. יפית, מרושעת, שטנית, טיפשית, ילדותית ולא יודעת לדבר אנגלית כמו שצריך, אם כי הוא לא דורה.

הבמה לבחירת מתקפת איכות

כאן ניתן להעלות הצעות עבודה מסודרות, כפי שהוסבר לעיל, להצבעה. מטרת ההצבעה היא לא רק לבחור את המתקפה הבאה בתור, אלא גם ובעיקר לפסול הצעות עבודה לחלוטין. רק הצעות עבודה שמתאימות בעליל או שתעוררנה מספיק עניין או התלהבות יעמדו בפני בחירה כלל.

המתקפה הבאה בתור תיבחר לפי שקלול של מספר גורמים, ביניהם כמות הוויקפדים שהצהירו על נכונות להשתתף ואמינות הצהרתם, התאמת המועד לצרכי מפעילי המערכת (הם תמיד יכולים לנעול את הדף), חגים ומועדים שחלים במהלך המתקפה (לדוגמא: Festivus), וכן א-גיוון בסוג הנושא ואופי המתקפה בין מתקפה אחת למשנתה.

רשימות של מתקפות שהסתיימו נמצאות כאן.

רעיונות כלליים למתקפות עתידיות

ראו: איןציקלופדיה:מגרש גרוטאות.

סדר המתקפות

מתקפת האיכות היא עניין חדש ואף נסיוני באיןציקלופדיה העברית. הנהלים אינם מגובשים עד הסוף. לאור ההיענות הגדולה יותר שלה זוכה המתקפה על הפורנוגרפיה, העובדה שהייתה הראשונה להיווצר, ויום העצמאות הישראלי שחל בשנה הקרובה, כדאי שנתחיל בה. אחרי כן נוכל לבחור את המתקפה הבאה, שבוע לפני סיום זו הראשונה, כפי שמוסבר לעיל.

נתחיל בינתיים במתקפות של שלושה שבועות (לעומת שבועיים המקובלים בוויקיפדיה הגרמנית, שיש לזכור שהיא גדולה הרבה יותר). אם נראה שזה יותר מדי נשנה.

לשם הסדר הטוב, המתקפות תתחלנה בימי שבת ותסתיימנה במוצאי שבת.

ראו גם

מתקפת איכות בויקיפדיה